Prémiové účty u českých bank

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod vit.spinka 12. 9. 2016 10:25

Já zažil poplatek za výběr z bankomatu jednou (v USA), stěžoval si, a nedostal nic. Tohle jsem dostal jako vysvětlení:

Klienti Premier mají sice výběry z ATM v zahraniční zdarma, ale pouze z naší strany, tedy nejsou poplatkováni naší bankou, ale pokud vybírají z ATM cizí banky, nemůže ČS ovlivnit poplatky cizí banky. Navíc klienti jsou o tomto informováni ihned při výběru na displeji ATM.

(Tohle je z listopadu 2015.)

(Bankomat tehdy tvrdil, že poplatek se netýká mezinárodních karet, ale strhli ho i tak.)
vit.spinka
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 12. 9. 2016 11:04

Já už se s tím setkal - v Thajsku, Kambodži, Brazílii. Obvykle ve výši 5-6 USD nebo ekvivalent v místní měně.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xls 12. 9. 2016 11:52

Mně právě u EP tvrdili, že tyhle poplatky vracejí, prý to dříve nebylo, ale teď to nějak zavedli.

Uvidím za 2 týdny v praxi, já tomu právě taky moc nevěřím.
xls
Inventář

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 12. 9. 2016 12:39

Tak to dej pak vědět, to by byla naprosto bezkonkurenční karta pro výběry v zahraničí, alespoň u malých částek
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod franko_cz 12. 9. 2016 14:41

Pochybuji že by byli až zas tak vstřícní.
franko_cz
Diskutér

Odeslat příspěvekod jerry666 12. 9. 2016 16:48

U premiéra prý dojde v dohledné době k navýšení cestovního pojištění ze 6 na 10 Mega, alespoň bankéřka říkala...
jerry666
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod xmaster 15. 9. 2016 21:05

Na Filipínách na letišti a v Dubaji jsem vybíral rajfkou - tehdy ekonto smart s předplaceným balíčkem výběrů ve světě, bankomat mě vysloveně upozornil na poplatek za výběr, ten jsem odsouhlasil, ale rajfka mi nic nenaúčtovala. Na výpise jen vybraná částka.
Nyní ekonto komplet a výběr z bankomatu euronet v řecku, taky bez poplatku.
xmaster
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod xls 15. 9. 2016 21:23

jerry666 píše:U premiéra prý dojde v dohledné době k navýšení cestovního pojištění ze 6 na 10 Mega, alespoň bankéřka říkala...


Spíš by do toho mohli přidat storno. Ty limity vypadají jako reklama dobře, ale praktický efekt považuji za blízký k 0.
xls
Inventář

Odeslat příspěvekod Markil 15. 9. 2016 22:07

xls píše:Mně právě u EP tvrdili, že tyhle poplatky vracejí, prý to dříve nebylo, ale teď to nějak zavedli.

Uvidím za 2 týdny v praxi, já tomu právě taky moc nevěřím.


Já když vybíral z bankomatu v USA, tak se ten poplatek vůbec nezobrazil jako poplatek, tak nevím, jak by to banka vůbec poznávala, aby to vracela... Bankomat jen předem upozornil na poplatek za použití 4 USD, ale na lístku z bankomatu ani ve výpisu z karty se to vůbec jako poplatek nezobrazilo. Prostě to uvedlo, že jsem vybral např. 84 USD a bankomat mi vydal 80...
Markil
Nadšenec

Odeslat příspěvekod eL Ká 15. 9. 2016 23:07

Markil píše:Já když vybíral z bankomatu v USA, tak se ten poplatek vůbec nezobrazil jako poplatek, tak nevím, jak by to banka vůbec poznávala, aby to vracela... Bankomat jen předem upozornil na poplatek za použití 4 USD, ale na lístku z bankomatu ani ve výpisu z karty se to vůbec jako poplatek nezobrazilo. Prostě to uvedlo, že jsem vybral např. 84 USD a bankomat mi vydal 80...


Nějak to poznat je. Já jsem takto vybíral v USA a v UK, přesně jak píšeš, bankomat prostě prohlásil, že jsem vybral víc, ale na mojí kartě, co poplatky odpouští (Charles Schwab) se mi pokaždé zaúčtovala jen částka, co jsem skutečně dostal.
eL Ká
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod eR99 18. 9. 2016 17:28

Má TOP nabídka od KB něco navíc, co nemá kombinace Erstre Premier, ČSOB Premium či U konto Premium?
eR99
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod avathar 18. 9. 2016 22:35

Nemá kromě cestovního pojištění nic.
avathar
Diskutér

Odeslat příspěvekod slavo963 18. 9. 2016 22:58

Jak jste nakonec pochodili ti , co migrujete ze citi do RB?
Já přecházel ze citi premium a k mému podivu mi přišel stejný mail s nabídkou exclusive konta.
Na schůzce s bankéřem říkám, že exclusive nechci, že mám zájem o Comfort. Koukal na mně, že odkud vím o tom účtu, je to neveřejna nabídka....
Trochu se cukal, měl jsem pocit, že mi Comfort dává nerad.
Ale hodně jsem o ten účet stál, příjem a vyber cizí měny na pobočce zdarma žádná banka snad ani nemá.
Jinak parametry účtu zůstali stejné, plusem proti premium citi je gold debetka s pojištěním celé rodiny (od CITI měl obyč modrú debetku s pojištěním mé osoby) a že je automaticky multiměnová(u citi musel v IB přiřazovat kartu dle potřeby ke konkrétnímu účtu, co někdy byl vopruz. Třeba při přestupu ve Frankfurtu k €účtu a po příletu do UK k £)

A bankéř mi nechtěl dát ceník, že mi jej pošle mailem. Doteď čekám, budu muset zavolat na zákaznickou linku, že bankéř nekomunikuje a takhle jsi prémiové bankovnictví nepředstavuji.
slavo963
Přeborník

Odeslat příspěvekod eL Ká 19. 9. 2016 08:50

slavo963 píše:Ale hodně jsem o ten účet stál, příjem a vyber cizí měny na pobočce zdarma žádná banka snad ani nemá.


Erste Premier to umi, ale je tam myslim nejaka podminka. Bud jen na vlastni ucty, nebo jen do nejake castky.
eL Ká
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod fremantle 19. 9. 2016 09:06

Domnívám se, že uživateli slavo963 potřebuje přijetí cizoměnové platby, což bez poplatku zvládala jen Citibank u některých tarifů (nyní teda jen RB eKonto Exclusive a Comfort), pak už jen Zuno - Erste Premier to určitě neumí a výběr hotovosti v cizí měně bez poplatku - tohle AFAIK umí aktuálně jen RB... V ČS to bylo tuším pár desetikorun (naštěstí ale fixní částka, ne procenta).
fremantle
Inventář

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků