Cetelem kreditní karta

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod drkarel 4. 8. 2014 09:38

Pro info + dotaz:

Při pořizování kreditky Cetelem mi bylo na dotaz potvrzeno, že v případě nepoužívání se měsíční poplatek neúčtuje. Zdá se, že tato formulace spíše znamená, že poplatek se neúčtuje v případě nečerpání úvěru, protože jsem kreditku přednabil pro účely výběrů a plateb v cizině a díky tomu jsem stále v plusu a po 2 měsíce mi poplatek účtován nebyl. To by v mých očích (pořizoval jsem si ji pro zahraniční platby + 2% vratky a "nemožnost" jít do mínusu mi nevadí) činilo Cetelku ještě výhodnější pro zahraniční platby - odpadl by poplatek. Máte někdo podobnou zkušenost? (Nějak se mi tomu nechce věřit a vymýšlím tu takové kraviny, jako např. jestli se měsíční poplatek neúčtuje ročně. :-))
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod malejarda 4. 8. 2014 11:19

To je ale dobry poznatek :mrgreen: Vadi nejak, kdyz je karta trvale prednabita, tedy i na konci ucetniho obdobi? Neni tam nejaky poplatek za vraceni preplatku, jako to ma Citibank?
malejarda
Nadšenec

Odeslat příspěvekod eR99 4. 8. 2014 13:22

Poplatek za KK Cetelem je účtován ihned v měsíci, v kterém byla KK použita. Ročně se neplatí... S tím přednabitím je to zajímavý poznatek. Zkušenosti s tím však nemám...
eR99
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod slavo963 4. 8. 2014 23:54

citibank nevraci preplatek....
slavo963
Přeborník

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 5. 8. 2014 06:19

Malinko upřesním - Citi nevrací přeplatek automaticky. Je tak možné ji mít i několik měsíců "přebitou". Ale pokud chcete přeplatek vrátit (například nevyužijete na to, co jste plánovali), je to již za poplatek, žádá se o to přes infolinku.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod slavo963 5. 8. 2014 11:31

a kolik to je?
slavo963
Přeborník

Odeslat příspěvekod malejarda 5. 8. 2014 14:46

Tak to je dobre, ja se bal, ze to na konci ucetniho obdobi automaticky za poplatek vraci.

Chtel bych tu kartu Cetelem, kdyz jde pouzivat bez poplatku. Nenabizi nahodou zas nejaky eshop spotrebitelsky uver na zbozi od Cetelemu bez navyseni?
malejarda
Nadšenec

Odeslat příspěvekod peno11 5. 8. 2014 15:52

Zajímalo by mě, jestli tu má někdo nějakou zkušenost s bezkontaktními nálepkami na mobilech s NFC. Mobil je samozřejmě nejlogičtější místo pro nálepku, ale mobily, ze kterých si vybírám můj nový mobil, mají NFC. Tak mě zajímá, jestli bude nálepka a/nebo NFC v takovém případě funkční. Omlouvám se za možná hloupý dotaz, ale nemám zkušenosti ani s NFC, ani s bezkontaktními nálepkami, takže vůbec netuším, co čekat.
peno11
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 5. 8. 2014 19:09

Já mám jeden mobil s NFC a je to vypínatelná funkce. Takže když ji vypneš, nemělo by to vadit.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod franko_cz 5. 8. 2014 22:02

Pokud se něco nezměnilo tak NFC u nás funguje jen v kombinaci GE a O2.
franko_cz
Diskutér

Odeslat příspěvekod malejarda 6. 8. 2014 07:14

Tak to jste ve spatnem vlakne. :pozor
malejarda
Nadšenec

Odeslat příspěvekod iguka 9. 8. 2014 16:27

PatrikChrz píše:Malinko upřesním - Citi nevrací přeplatek automaticky. Je tak možné ji mít i několik měsíců "přebitou". Ale pokud chcete přeplatek vrátit (například nevyužijete na to, co jste plánovali), je to již za poplatek, žádá se o to přes infolinku.


přes infolinku ano, ale je to zdarma, už jsem to využil asi před měsícem.
iguka
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Krevety 14. 8. 2014 20:58

malejarda píše:Tak to je dobre, ja se bal, ze to na konci ucetniho obdobi automaticky za poplatek vraci.

Chtel bych tu kartu Cetelem, kdyz jde pouzivat bez poplatku. Nenabizi nahodou zas nejaky eshop spotrebitelsky uver na zbozi od Cetelemu bez navyseni?



alza, do nedele...
Samsung NP730U
Xperia Z1 Compact
Krevety
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 14. 8. 2014 21:11

Za podmínky, že se splátkami splatí půlka a zbytek najednou? To hloupejarda nezvládne ani omylem...
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod malejarda 15. 8. 2014 06:48

Problem je spis v tom, ze zbozi, ktere maji na alze za cca 3600 Kc bez postovneho, se da jinde koupit za cca 2900 Kc i s postovnym. Alza je zbytecne drahy eshop.

http://m.alza.cz/tefal-actifry-essentia ... 505355.htm
http://www.elektropodlasek.cz/3154-TEFA ... DARMA.html
malejarda
Nadšenec

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků