Sberbank CZ

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Menton 4. 4. 2021 19:12

Ano je to tak ten věrnostní bonus je prostě marketing na ovečky , aby se navýšil jejich počet. To je tak nějak všude. Mne docela překvapuje nečinnost KB nebo ČSOB v době kdy by akvizice byla vhodná to je ted když by mohli koupit za lepší cenu, ziskovost bank je snížená velká konkurence a je tedy předpoklad že bude co kupovat. A doba covidu není u konce dozvuk toho vidím ještě tak na půl rok až rok. Jak ČSOB tak KB má dostatek kapitálu nakupovat. Zatím z větších hráčů jen RB se snaží uchvátit menší kousky a Moneta si posílila pozici přes WUST. To že ČS v podstate převzala maličkou WSPK která vlastně byla vlastněna matkou moc počítat nelze. FIO je na koupení docela už velkou bankou, jedná se o investiční banku kde majitele nemají důvod prodat jsou ziskoví stále rostou, klienti přibývají. U velké trojky prostě ten růst nevidím krom toho že by někoho koupili. Počet klientů osciluje více méně kolem stejného čísla nebo klesá.

-- 4. 4. 2021 20:18 --

O expobank nemá cenu mluvit ten vliv kdyby to někdo koupil by nebyl nějak velký. Možná šance pro Lapčíka , nebo Hubáčka.
Menton
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Klient ps 5. 4. 2021 08:32

Proč by proboha měla největši banka v zemi dle aktiv - ČSOB - dělat nějaké akvizice, zvlášť v dnešní době? Její dominantní postavení na trhu je neotřesitelné. Banka i mohutně investovala do digitalizace a klienti nemají sebemenší důvod od ní odcházet.

KB je zcela jiný případ. Tam však evidentně vlastník nechce banku rozvíjet, investovat do ní (můžem se dohadovat proč tomu tak je). Vlastníkovi je jedno, že ho do velikosti přeskočí spojená Air Bank s Monetou a asi i RB.
Klient ps
Poslední varování

Odeslat příspěvekod Menton 5. 4. 2021 11:27

Co se ČSOB týče, jistě špičková banka já ji mám jako hlavní investovali do digitalizace modernizují stejně tak používám ČS , tam je digitalizace a pohyb dobrým směrem vidět prostě mají tah.
U KB strašně pomalu se něco převrací. A co je dnes že je někdo lídrem trhu má největší aktiva je největší bankou v zemi nemusí být za rok pravdou. Prostě je přeskočí jiní. Zatím stále ČSOB těží z toho že mela pobočku v každém mestečku to se velice změní a musí to bude prostě směr. Prostě jakákoliv firma musí posilovat i když je jedničkou a má hlavní podíl. A to za situace kdy ostatní stagnují klesají zisky je špatná doba, uvěry v selhání jako že jsou a ještě budou. Samo, není to jen o bankovnictví nás muže těšit že domácí banky mají krásné akcie, a i ty něco vydělají a může si je koupit každý. Mimo to Sberbank je velmi dobrá akcie na kterou se zapomíná.
Menton
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Klient ps 6. 4. 2021 07:06

Já si nejsem úplně jistý, že banka dnes těží z toho, že má pobočky v každém malém městě. To je dnes spíš zátěž.
Klient ps
Poslední varování

Odeslat příspěvekod Menton 7. 4. 2021 19:49

No čteš to špatně klient ps, banka těžila z toho že měla pobočky snad v každým městečku co mělo nad x tisíc lidí. To bylo ted se jich bude zbavovat což je jediná možná cesta. Já pevně doufám že i ta PS, Hypoteční banka zanikne a vše bude pod jedním tím dost ušetří. Jeden čas jsem myslel že jsou ztracení ale probudili se a vzali to za dobrý konec, dnes premium nebo privatní je ČSOB perfektní . Samo nejsou tam třeba kreditní karty s vratkou ale to snad nikdo u takové služby nečeká. At Sberbank koupí kdokoliv když mi zachová hezkých 3,25 % na spořáku budu rád. :-)
Menton
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Zedna1 30. 4. 2021 14:58

Ruské Sberbank v Česku spadl zisk o 96 procent. Nevylučuje akvizici
https://www.seznamzpravy.cz/clanek/rusk ... ici-152703

... vcetne detailni tabulky o hospodareni
Zedňa
Zedna1
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod davsopl 4. 5. 2021 11:48

Dnes dorazil bonus 1234 Kč za roční používání účtu a plnění podmínek. Spokojenost. Zakládal jsem 1.5.2020. :-)
davsopl
Nadšenec

Odeslat příspěvekod jenda_s 4. 5. 2021 12:20

ano, mě taky. Poprvé jsem splnil podmínky taky v květnu 2020...
jenda_s
Nadšenec

Odeslat příspěvekod milanBrno 4. 5. 2021 13:02

Vy dva jste nevyuzili bonusu za mobilitu?
Telekomunikace: Neomezene volani a sms + 20GB za 666kc/mes.
FinTech: za vyuziti meho doporuceni nabizim odmenu (Revolut , SkipPay , Twisto , Curve , Plutus , Portu , RONDA , RB , Indigo , Coinmate , Anycoin , Trading212 atp.)
Zabava: HBO MAX za 50kc
milanBrno
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jenda_s 4. 5. 2021 13:40

já už účet ve sber měl...
jenda_s
Nadšenec

Odeslat příspěvekod minarjo 4. 5. 2021 13:45

Ano my ostatní co využili bonus za mobilitu bychom se měli těch 1234 Kč dočkat v srpnu (za první tři měsíce byla odměna mobility).
minarjo
Inventář

Odeslat příspěvekod Lafayette16 4. 5. 2021 15:01

Já jsem dostal 1234 Kč dnes a účet ve Sberbank jsem už měl. Podmínky jsem plnil průběžně i před květnem 2020, ale jako první mi započítali až květen.
Lafayette16
Diskutér

Odeslat příspěvekod davsopl 4. 5. 2021 19:22

Také jsem již účet ve Sberbank měl. Mobilita se na mě nevztahovala a podmínky účtu byly nastavené od května.
davsopl
Nadšenec

Odeslat příspěvekod redhaven 11. 7. 2021 08:28

Nu to jste ten starý účet měli v posledním roce před založením nového účtu, že vám nevyplatili bonus za mobilitu ?
redhaven
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod trinchin 3. 8. 2021 10:16

Včera odměna 1234 Kč připsána. To tak bude každý rok? mám se těšit :)
trinchin
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků