Air Bank

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod TondaHusak 6. 5. 2021 21:56

To jsem rad ze to nechapu sam…
TondaHusak
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Delitzsch 6. 5. 2021 22:03

Po akvizici bude skupina PPF v nové bance vlastnit 55,38 procenta akcií, majoritním vlastníkem tedy bude PPF...
Delitzsch
Diskutér

Odeslat příspěvekod MirekM. 6. 5. 2021 22:10

To jsem z posledního článku pochopil. Nepíšou ale, jestli PPF zařeže Monetu a zůstane Air nebo naopak. V článcích na Internetu se názory různí.
MirekM.
Diskutér

Odeslat příspěvekod Delitzsch 6. 5. 2021 22:11

To nebylo zatím zveřejněno.
Delitzsch
Diskutér

Odeslat příspěvekod Thom 6. 5. 2021 22:24

Při tím pokusu přes 3 lety měli v plánu zachovat značku Air Bank. To dává smysl i teď. Technicky asi také je lépe vybavena (modernější IT), kód banky se asi sjednotí, ale víc účtů je u Monety. Integrovat to, ať už kterýmkoliv směrem bude docela výzva.
No, já mám u Air aktivně používaný účet, u Monety hypotéku a trochu investic a Šikovnou kartu od HC. To jsem zvědav, u čeho se jak změní podmínky...
Thom
Diskutér

Odeslat příspěvekod drkarel 7. 5. 2021 05:10

Po právní stránce pohltí Moneta Air - právním nástupcem Air se stane Moneta. Ovšem o názvu nové banky, natož o ostatních podrobnostech zřejmě není jasno, každopádně nejsou informace. Při prvním návrhu se poměrně jasně hovořilo o tom, že zvětšená Moneta bude pak fungovat pod značkou Air bank, nyní se hovoří o nějakém hybridním názvu. Pokud jde o číslo banky, spíš bych si tipoval, že zanikne Air bank (to je pohlcený subjekt).
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod xsw 7. 5. 2021 05:35

Moneta má víc poboček i bankomatů, náklady na přejmenování by byly vyšší.
xsw
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Thom 7. 5. 2021 06:45

Bankomaty jsou pár polepů a sw, na mnoha místech jsou oba tak jeden zruší. Pobočky dost zredukovali (a i u nich ten redesign není nic mega nákladného a také jsou leckde obě, tady se ušetří). Vybudovat povědomí o značce stojí daleko víc a řekl bych, že Air zní líp. Moneta je taková bez barvy, chuti, zápachu a jsou lidé, co ještě úplně nevstřebali, že už není GE. No ale uvidíme, třeba mají za lubem něco jiného.
Thom
Diskutér

Odeslat příspěvekod tmx643 7. 5. 2021 12:09

Airbank znělo líp před 5 lety, od té doby zrušili top3 garanci, ze smart bankingu udělali slevomat, kreditky neznají, účty pro právnické osoby neznají...
Systémy jsou modernější, to ano, ale služby čím dál horší...
Za mě (mám obě banky), by nejlepší bylo naroubovat produkty Monety na systémy Airbank.
tmx643
Diskutér

Odeslat příspěvekod Dandík 7. 5. 2021 12:29

Ve skutečnosti PPF kupuje Monetu, nicméně důležité slovo bude mít i současné vedení Monety, hlavně její šéf Spurný by se mohl stát šéfem spojené banky. To je nemilá zpráva, protože "firemní kultura" Monety by převálcovala Air Bank - jak interně, tak ve vztahu ke klientům.

Například tady: "PPF chtěla v Monetě získat největší podíl akcií a pak Monetě prodat Air Bank, Home Credit a Zonky. Formálně by tedy Moneta kupovala Air Bank, reálně by však PPF ovládla vedle svých dosavadních firem i Monetu. PPF využívá toho, že vlastnická struktura Monety je od jejího vzniku stále velice roztříštěná." https://www.penize.cz/osobni-ucty/42640 ... -akcionari

A k tomu názvu: při prvním pokusu před dvěma lety se to mělo jmenovat Air bank. Byla na to podrobná prezentace porovnávající sílu obou značek, výhody apod. Za poslední dva roky se ale Moneta vylepšila, takže o názvu se zatím nemluví. Odkaz na tu prezentaci už bohužel z jejího webu Monety zmizel.
Dandík
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod minarjo 7. 5. 2021 12:32

Tipuji Moneta Air Bank, tak jak byla jedna z možností ve zde nedávno odkazovaném kvízu o historii bankovních fúzí. Není to v ČR obvyklé fúzovat i název, ve světě ale ano (ze známých i mezi investory třeba Exxon Mobil, Royal Dutch Shell, BHP Billiton...), tak uvidíme :)
minarjo
Inventář

Odeslat příspěvekod fc70 7. 5. 2021 13:46

tmx643 píše:Airbank … Systémy jsou modernější, to ano, ale služby čím dál horší...
Já mám dojem, že Moneta má momentálně daleko větší snahu a objem změn. Něco z toho je samozřejmě čistě předělání toho strašně starého IB, ale když už tu kapacitu na takový projekt budou mít, je docela možné, že po dokončení migrace IB budou pokračovat stejným tempem. Stejně tak u Air Bank bych normálně čekal pokračování stejným tempem, tj. dost pomalý vývoj s málo změnami.
fc70
Přeborník

Odeslat příspěvekod peter23p 7. 5. 2021 14:03

Podle mého je úplně jedno jaký název bude. Podstatné je spíše jak to bude s kódem banky a s lidma co mají účet u obou bank. A vzhledem k tomu že moneta má poměrně dost klientů tak aby se nestalo že se jim sejdou od obou bank dvě stejná čísla účtu u různých klientů.
peter23p
Diskutér

Odeslat příspěvekod jakoubek61 7. 5. 2021 14:16

minarjo píše:Tipuji Moneta Air Bank, tak jak byla jedna z možností ve zde nedávno odkazovaném kvízu o historii bankovních fúzí. Není to v ČR obvyklé fúzovat i název, ve světě ale ano (ze známých i mezi investory třeba Exxon Mobil, Royal Dutch Shell, BHP Billiton...), tak uvidíme :)


Souhlasím viz Generali Česká pojišťovna.
jakoubek61
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod xsw 7. 5. 2021 15:57

To je ale strašný název.
xsw
Trvalý BAN

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků