Air Bank

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod osobne2 11. 6. 2016 22:28

Me je uplne jedno, jestli mi zamestnamci banky vidi na zustatky a transakce.
osobne2
Přeborník

Odeslat příspěvekod Ondrej1 12. 6. 2016 06:34

Plánuji založit euro účet a platební kartu k němu pro občasné placení a vybírání v eurozóně. 25 korun za výběr/platbu je akceptovatelné, je tam někde nějaká zrada? Airbank pro CZK mám a používám.
Ondrej1
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod franko_cz 12. 6. 2016 07:15

Zrada je v kurzech AB jinak v ničem. Eurovkladomaty slibují už několik let. Posílat tam eura odjinud postrádá smysl, to už je lepší udělat si normální účet v Eurozóně.
franko_cz
Diskutér

Odeslat příspěvekod eR99 12. 6. 2016 07:40

Např. UCB ti v tomto nabídne lepší řešení. Výběry po celém světě zdarma. Nakoupené EUR tam lehce dostaneš, ostatní měny máš s kurzem asociace...
eR99
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ondrej1 12. 6. 2016 21:47

Díky, jde mi pouze o ta eura. Předpokládané použití je, že jednou za čas tam přijde SEPA platba z eurozóny v řádu stovek eur (to by mělo být za 25 CZK, akceptovatelné) a pak budu buď v eurozóně vybírat kartou (25 CZK, akceptovatelné), nebo posílat SEPA platby (item).

Časem to asi skončí nějakou VR Bank Zittau, ale pro začátek se mi to zdá být relativně levné a hlavně jednoduché (Air Bank už mám a používám).
Ondrej1
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod franko_cz 13. 6. 2016 06:44

Pokud jde opravdu jen o občasné použití jak píšeš, tak to použitelné je a jednoduché taky. A mezi těmi občasnými platbami a výběry je možné odložit si ty eura na spořící účet s 1% úrokem.
franko_cz
Diskutér

Odeslat příspěvekod xmaster 14. 6. 2016 10:31

Ale horší je z UCB ty eura v česku dostat. Zatímco v RB je výběr aspoň na pobočce zdarma, tak v UCB 2%.
xmaster
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Zedna1 17. 6. 2016 17:19

Sice par tydnu stary, ale zajimavy clanek o aktualni situaci v Air bank:

20.5.2016
Air Bank se brutálně propadl zisk. Přesto buduje síť vlastních bankomatů
http://ekozur.cz/2016/05/20/air-bank-se ... bankomatu/
Zedňa
Zedna1
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 17. 6. 2016 20:12

Asi *****ávaj klienty jako jistá parodie na banku...
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod osobne2 17. 6. 2016 20:18

Ta kazdodenni reklama v televizi musi byt nakladna.
osobne2
Přeborník

Odeslat příspěvekod dr._lukas 17. 6. 2016 21:25

A to s upozorněním, že pravděpodobně nejde o snížení poslední. Dá se očekávat, že úroky budou postupně klesat až ke kladné nule.
Už vidím, který kokot nechá v bance své peníze na účtu zadarmo :-D
dr._lukas
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lemming 17. 6. 2016 21:39

Tady je zas expertů co komentují článek aniž by si ho vůbec přečetli. V něm je jasně uvedeno, proč zisk klesl:

1) V předchozím roce byl mimořádný výnos z prodeje dluhopisů
2) Na podzim byly razantně sníženy poplatky za platbu kartou

Takže to není ani reklamou v televizi ani *áváním klientů.
lemming
Diskutér

Odeslat příspěvekod Zedna1 18. 6. 2016 03:18

@lemming:
Jen pro upresneni

citace:
1) Air bank ... oznámila, že jí klesl zisk (za 1. čtvrtletí) o 73 % na 35 milionů korun.
2) Jen Air Bank za celý letošní rok na karetních poplatcích přijde odhadem o 150 milionů korun (oproti loňsku).


ad 1) to znamena pokles zisku ze 130 mil o 95 mil na 35 mil Kc => pokles zisku za ctvrtleti je tedy 90 mil. Kc
ad 2) pokles prijmu z karet za rok 150 mil ==> za ctvrtleti je to pokles 37.5 mil. Kc

Takze ten pokles prijmu z karet dela z celkoveho poklesu zisku jen 42% (37.5 z 90), coz je mene nez polovina.
Nekde tedy jeste zbyva ten pokles 52.5 milionu Kc (90 - 37.5) ...

Uz se drive take diskutovalo o tom, ze Air bank si umele zvysovala zisk (drahym) pujcovanim HomeCreditu, tedy sama sobe v ramci skupiny PPF). Bez techto fint/machinaci by pry asi ani nebyli v zisku.
Takze je take mozne, ze letos to pujcovani HomeCreditu omezili a vysledek je pak ten vyrazny pokles zisku, to je ale jen moje domnenka ...

EDIT: Spis se bojim, zda kvuli temto neveselym cislum nevycouvaji z tech jejich planu na stovky vlastnich bankomatu :-(
Zedňa
Zedna1
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod avathar 18. 6. 2016 04:23

Spíš museli jít dolů s úrokem, za který půjčují, když HC šel dolů s úrokem, za který půjčuje...
avathar
Diskutér

Odeslat příspěvekod lemming 18. 6. 2016 09:12

Zedna1 píše:Takze ten pokles prijmu z karet dela z celkoveho poklesu zisku jen 42% (37.5 z 90), coz je mene nez polovina.
Nekde tedy jeste zbyva ten pokles 52.5 milionu Kc (90 - 37.5) ...


No a to jsou ty dluhopisy o kterých mluvil ředitel AirBank a který jsem zmiňoval i já.

Zedna1 píše:Uz se drive take diskutovalo o tom, ze Air bank si umele zvysovala zisk (drahym) (...) to je ale jen moje domnenka ...


A moje doměnka zas je, že loni přiletěli marťani a nasypali jim do kešeně (to je logický - marťani jsou zelený a AirBak má jako barvu zelenou - proč asi!!!). Letos marťani nepřiletěli kvůli zvýšené kometární aktivitě a proto tem pokles zisku... OMG...

Maximálně jak píše avathar že úrok od Home Creditu spadl prostě proto, že padají všude.

Zedna1 píše:EDIT: Spis se bojim, zda kvuli temto neveselym cislum nevycouvaji z tech jejich planu na stovky vlastnich bankomatu :-(


A proč by měli? Korporátní strategie se nemění proto, že vyšlo hůř jedno čtvrtletí, navíc očekávatelně.
lemming
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků