ČSOB

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod drkarel 26. 5. 2022 12:43

Aha, tak problém není ani tak v aplikaci a ústavu, ale v orgánu. Njn.
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod jjrr 26. 5. 2022 12:55

Problém je v appce, protože jiné appky to mají implementovámo OK.
jjrr
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod hopo.hopo 26. 5. 2022 13:48

KB má taky defaultně standardní platbu, pro okamžitou se musí překliknout
hopo.hopo
Nadšenec

Odeslat příspěvekod fremantle 26. 5. 2022 13:59

A naopak RB by měla implicitně odchozí platby posílat jako okamžité, reálně ale poté, když mi už selhala asi třetí odchozí platba jako okamžitá (což mám spíše podezření, že je banka posílá stejně jako standardní) stejně při zadání každé platby musím zkontrolovat v rozšířeném nastavení, aby platbu neodesílala jako standardní, když se okamžitá nepovede - to mi už přijde menší zlo mít nějaké takové "šoupátko" hned pod platebním příkazem. Nejideálnější by byla možnost nastavení chování plošně, anebo se při zadání příkazu zákazníka zeptat něco ve smyslu, že "okamžité platby aktuálně nefungují, přejete si příkaz provést standardně?" - myslím, že podobnou hlášku jsem nedávno zahlédl snad u spořky (ale jen s informativním charakterem).
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod Milos 26. 5. 2022 14:05

EQUABANK má defaultně taky standardní platbu, pro okamžitou se musí kliknout na tlačítko. A u RB je pro změnu potřeba překliknout, že při neprovedení okamžité platby nechceš provést standardní platbu. Každá banka má prostě něco :-)
Milos
Inventář

Odeslat příspěvekod jjrr 26. 5. 2022 18:39

RB i MMB posílají platby automaticky jako okamžité, ještě se mi u nich nestalo, že by se okamžitá platba neprovedla. To se mi stalo jen u Fio a ČSOB.
jjrr
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Milos 26. 5. 2022 19:05

Stoprocentní funkčnost okamžitých plateb není zaručena u žádné banky, občas se prostě objeví dočasný technický problém na straně přijímací či odesílací banky a okamžitá platba se kvůli tomu neprovede. Já už neprovedení okamžité platby z RB osobně zaznamenal, proto při platbě vždy zakazuji možnost změny na standardní platbu.
Milos
Inventář

Odeslat příspěvekod mareka 27. 5. 2022 15:41

Aplikace Smart ČSOB mi po poslední aktualizaci nejde spustit.

Upozorňuje, že jiná aplikace (MyPhone Explorer) má právo překrývat obrazovku a může tak být nebezpečná = do jejího odinstalování nelze ČSOB aplikaci používat.

Nehodlám o tuto bezpečnou aplikaci přijít = převedl jsem si peníze pryč z ČSOB.

Vyřešil někdo tento problém jinak/lépe?
mareka
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod jjrr 27. 5. 2022 15:57

Zkusil bych zakázat té appce překrývání obrazovky?
jjrr
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Zedna1 27. 5. 2022 15:59

Tento trend, kdy Smartbanky nekterych (vicero) bank se stavaji zaroven jakoby "antivirem" se mi take silne nelibi.
Napada me nouzove/hloupe a ne vzdy realne vyuzitelne reseni, nainstalovat danou zkriplenou Smartbanku na nejaky starsi zalozni mobil nebo na tablet, kde nebude dana kolidujici aplikace. U starsich mobilu ale muze byt stary android, kde uz nepujde nainstalovat dana Smartbanka. I kdyby to slo, bylo by to "reseni" opravdu jen jako nouzove, tzn. asi ne na denni pouzivani.

Rad si take poslechnu rady na reseni, protoze tento nesvar muze potkat vice lidi.
Napr. nejaky Androidi sandbox pro pousteni dane Smartbanky v oddelenem/izolovanem rezimu by podle mne stejne asi vyzadoval rootnuty telefon, coz by bylo pro drtivou vetsinu lidi nepruchozi.

EDIT:
Nebo to poustet v nejakem emulatoru androidu na pocitaci, tim ale naprosto ztraci svuj (mobilni) smysl.
Zedňa
Zedna1
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mareka 27. 5. 2022 16:03

jjrr píše:Zkusil bych zakázat té appce překrývání obrazovky?


Nepomáhá (ani dočasné Vynucené zastavení). ČSOB trvá na odinstalaci této app.

Instalace na jiný telefon nebo emulátor v PC je popřením filozofie mít možnost pracovat s účtem kdykoli a kdekoli (že app nefunguje jsem se samozřejmě dozvěděl v nejméně vhodnou chvíli - v servisu, kdy jsem přijel vyzvednout auto a potřeboval zaplatit za provedenou službu).
mareka
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod jjrr 27. 5. 2022 17:12

Tak si asi budeš muset mezi těmi appkami vybrat, když se nesnesou. Já používám TotalCommander a ČSOB appka neprotestuje.
jjrr
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Radek.Hulan 27. 5. 2022 17:28

Dobré řešení nabízí Samsung telefony, mají bezpečnostní platformu KNOX, která vytváří v telefonu druhé, zcela nezávislé, aplikační prostředí. Není vůbec špatný nápad instalovat bankovní aplikace (a obecně citlivé aplikace) tam, není tam přístup z toho hlavního prostředí a dostat se do něj vyžaduje dodatečnou autorizaci.
Radek.Hulan
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jjrr 27. 5. 2022 17:33

A jak se do knoxu v Samsungu dostanu? Žádnou instalaci aplikací do knoxu mu můj Samsung nenabízí.
jjrr
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Radek.Hulan 27. 5. 2022 17:36

Jmenuje se to "Zabezpečená složka". Pro první nastavení je tam přístup přes Nastavení / Biometrika a zabezpečení / Zabezpečená složka
Radek.Hulan
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků