FIO

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod zadirr 1. 7. 2009 17:13

Pokud by to někdo myslel s platbama do zahraničí vážně, tak by asi šlo zřídit si u Fio eurový účet, jednou za čas si ho "nabít" eurama přes devizovou společnost, a pak už by mohly chodit eura do Evropy bez konverze, ne?
zadirr
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 1. 7. 2009 17:22

Vždyť datum jsem psal. Příkaz zadáván v pondělí, na účet příjemce dorazilo v úterý.

No já v absenci poplatku doufám. Protože na Slovensku nemůže mít rozdílný poplatek pro zasílání v rámci Slovenska a mimo něj (dosud za ně toho "černého Petra" držela česká ČSOB). Takže pokud Europlatby zprovozní v ČR i SR (což předpokládám), tak v SR musí být za stejnou cenu jako místní a protože nepředpokládám odklon od "nulové politiky", tak to musí poskytnout zdarma. Pak by stačilo založit si účet u slovenské pobočky (prý je schopna zprovoznit pobočka česká), zdarma na něj převést peníze z českého účtu a pak ze slovenského ven. A protože by jim to dělalo akorát bordel, tak doufám, že to zprovozní i v ČR zdarma.
Však pro příchozí platby také máme používat slovenský SWIFT :D
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mikicz 1. 7. 2009 17:54

PatrikChrz: takže ČSOB jako vždy :( pondělní kurz prodej měli 26,488
it is not about the money. it is about sending a message
mikicz
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 1. 7. 2009 18:31

Schválně jsem si teď dělal takové porovnání - i když z jiného důvodu, chtěl jsem poukázat na příšerný kurz mBank a vypadá to, že ČSOB není tak strašná. Sice je skoro nejhorší, ale není úplně nejhorší a hlavně na "peloton" nestrácí tolik, co mBank.
Přirážka je vyjádřena v procentech ke středovému kurzu.
Obrázek
U Citibank nelze použít pro platební karty, protože tam je kurz počítán jiným způsobem - hůř :(; jako přirážka 2,03 až 2,45 % ke kurzu karetní společnosti.
Banco popolare používá karty ČSOB (i když prý chystá vlastní), Volksbank rovněž karty ČSOB, ale nevím, jak je to u jejich speciálních produktů jako Holiday karta, atd.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mikicz 1. 7. 2009 18:41

PatrikChrz: jistě, ale když od REOLu dostanu kurz -1% oproti ČNB, tak +1.77 k ČSOB udělá rozdíl už 2.77%.
it is not about the money. it is about sending a message
mikicz
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 1. 7. 2009 18:47

Devizové společnosti jsou naprosto jinde, o tom žádná a pro větší částky budou vždy výhodnější bez ohledu na banku. FIO ale může konkurovat právě u malých plateb - typicky různé nákupy na eBay, pokud bude platba zdarma.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mikicz 1. 7. 2009 19:11

PatrikChrz: to rozhodně. pro menší platby to bude výborná varianta. pokud budou zdarma, tak zlom bude u částek kolem 3000. Do 3000 bude lepší zdarma platba přes FIO s kurzem ČSOB, od 3000 devizová společnost s poplatkem 100. Samozžejmě přibližně, v závislosti na kurzu.
it is not about the money. it is about sending a message
mikicz
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod stanislav.stribrny 1. 7. 2009 19:29

Vidím, že nejvýhodnější kurzy má Banco Popolare.

U tarifu Prima business za 200 Kč měsíčně umožňuje "v ceně" vést korunový účet a jeden účet v cizí měně (např. EUR). Převody jsou zdarma.

Šlo by tedy z korunového účtu podat příkaz na vlastní eurový ("koupit eura") a z něj je poslat do Fia, z Fia pak podat příkaz do zahraničí?

Případně naopak? Cizina EUR -> Fio EUR -> Banco Popolare EUR -> konverze na CZK
stanislav.stribrny
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 1. 7. 2009 19:35

Ono jde všechno, má to však jeden háček. Převod v cizí měně je účtován dle zahraničního sazebníku i v případě že je vnitrostátní :( S vyjímkou převodů v rámci banky. Ty jsou obvykle zdarma. Tedy poplatek devizové společnosti za odchozí platbu a poplatek bance za příchozí platbu :-/

To už by bylo lepší nakupit EUR u devizové společnosti a nechat si je poslat na slovenský účet (devizy.cz a REOL by měly mít převody na Slovensko zdarma) u nějaké slovenské banky a výhledově asi i u FIO.

U větších plateb to vypadá zajímavě - založit si u FIO EURový účet a "doplňovat" ho přes devizovou společnost na slovenský SWIFT a pak zdarma posílat platby po celé Evropě :D

Jo ještě jedna perlička - před chvíli mi přišla jedna platba od známého. Vždycky mi prachy chodily kolem 14 - 15 h, a najednou po 20. hodině? Nějaké divné ?
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod stanislav.stribrny 1. 7. 2009 19:50

Taky se mi to už stalo, Fio se dost opožďuje poslední dobou, asi nápor klientů.
stanislav.stribrny
Diskutér

Odeslat příspěvekod mikicz 1. 7. 2009 21:26

PatrikChrz: mám ještě lepší nápad... EUR účet u credit suisse... SEPA platby zdarma, penize daleko z dosahu tohohle bananistánu a pořád na dosah i fyzicky.
it is not about the money. it is about sending a message
mikicz
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod stanislav.stribrny 1. 7. 2009 22:01

LOL ty to tu snad začneš nenávidět ještě víc, než já

myslíš doufám firemní účet?
stanislav.stribrny
Diskutér

Odeslat příspěvekod vasaxx 2. 7. 2009 06:57

Zdravím,
potřeboval bych poradit jak na převod do londýnské banky v librách, mam u fia účet v czk... Jde mi o nejlevnější a nejsnadnější alternativu. Předpokládám pozdější příjem z banky v Anglii zpět do čr v librách. Jak na to? Díky :-)
vasaxx
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 2. 7. 2009 07:14

vasaxx: SEPA platbu využít nemůžeš, ta musí být v EUR. Takže jedině klasický mezinárodní bankovní převod, ČSOB (přes kterou dělá FIO zahraniční platby) si za tento druh platby účtuje 1 %, min. 250,–,max. 1 500; ostatní banky jsou na tom obdobně.

Nejlevnější tak bude zaslat platbu přes devizovou společnost ( viewtopic.php?f=316&p=5960697&sid=cd4138097aed24738e69edb37b030910#p5960697 ) a to jak zaslat (od 100 Kč za SHA (REOL) nebo 500 Kč za OUR (WallichFx) platbu), tak přijmout - WallichFx má příchozí platby zdarma.

Záleží také na výši částky, kurzy devizových společností jsou úplně někde jinde, než kurzy bank, pokud půjde o částku nad cca 150 EUR, tak naprosto nemají konkurenci i kdyby ti banka nabídla převod bez poplatku.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Hlava 2. 7. 2009 09:54

Bude mi teď na PayPalu ležet něco přes 2 tisíce EUR a dumám jak tto dostat na FIO účet, napadá Vás nějaký způsob?
První co mě napadá je nechat si to poslat na CiTi kreditní kartu, kterou mám svázanou s PayPalem, ale to pak z té karty hádám nedostanu, čili leda průběžně pak utratit. Anebo to zkusit poslat na FIO účet, ale projde to?
Hlava
Nadšenec

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků