Equa bank (od 14. 11. 2022 sloučeno s Raiffeisenbankou)

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod x-hunter 16. 7. 2013 07:45

Equa bank přešla na vydávání bezkontaktní MC Debit velmi v tichosti.
To, co jiní využijí jako marketing a zlepšení služeb pro klienty, tak u Equa bank se o tom dozvíme na místním fóru...

Poprosím někoho z majitelů té "nové" karty, aby sem hodil fotku. Dík!
x-hunter
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kecinzer 16. 7. 2013 12:43

Nemáte někdo zkušenosti s rušením účtu Equa?
Mám možnost zajít do OC Forum - to bude předpokládám rychlejší. Jen jsem se chtěl zepat, co je potřeba si vzít s sebou.

Ač jsem byl s Equa na začátku velmi spokojen, vyrojilo se pár věcí kvůli kterým jsem ji nucen zrušit.
kecinzer
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod fremantle 16. 7. 2013 13:06

Není třeba nic dalšího kromě dokladu totožnosti (volitelně můžeš debetní kartu, pracovnice ji přestřihne a nechá si ji - i když týden poté jsem si v IB viděl jako aktivní). Výpovědní lhůta je 1 měsíc, během níž je třeba dodržovat kreditní obrat na získání bezplatného vedení, žádné retenční nabídky se nekonají.
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod myšpulín 18. 7. 2013 06:50

Výběr z bankomatu ČSOB z 2. 7. který byl k 3. 7. zaúčtován mi stále straší v blokacích a snižuje mi tak navíc disponibilní zůstatek. To je u Equa normální?
myšpulín
Diskutér

Odeslat příspěvekod dropino 18. 7. 2013 14:53

Kdo uvažuje o založení konta u Equa a zároveň řeší cestovní pojištění, zde je kupón na až 15 pojistných dní zdarma přes Chytrého honzu, blíže jsem to nezkoumal.
http://skrz.cz/kupony?topDeal=svPnmZ#!/
Nejsem tak bohatý, abych si kupoval levné věci
dropino
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod xls 18. 7. 2013 15:37

Jen Evropa, takže nic.
xls
Inventář

Odeslat příspěvekod Padesátka 18. 7. 2013 17:56

fremantle píše:...Výpovědní lhůta je 1 měsíc, během níž je třeba dodržovat kreditní obrat na získání bezplatného vedení...

Cíleně a opakovaně jsem se při rušení účtu na toto ptal paní v Kotvě a opakovaně mi uváděla, že kreditní obrat již není potřeba sledovat. Podáním výpovědi se nemusím o nic starat. Přijde mi to divné, akceptoval bych spíše opačnou variantu, která je uvedena tady na fóru. Uvidíme, co se stane koncem měsíce.
Padesátka
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod audiobullys 18. 7. 2013 22:52

myšpulín píše:Výběr z bankomatu ČSOB z 2. 7. který byl k 3. 7. zaúčtován mi stále straší v blokacích a snižuje mi tak navíc disponibilní zůstatek. To je u Equa normální?


ja jsem vybiral 2x v csob bankomatech a treti den transakce odectena z uctu.
to bude nejaka chyba jejich softwaru
Daň ze samostatného myšlení nebyla dosud zavedena jen proto, že by to byl příjem pro stát zcela zanedbatelný.
audiobullys
Diskutér

Odeslat příspěvekod dr._lukas 19. 7. 2013 00:28

Predevcirem me opet kontaktovali z banky..udajne se jedna o chybu v systemu a nejsou me schopni uvest,kdy nakonec karta vubec do vyroby pujde..paradni uvedeni ihned v zacatku :-))
dr._lukas
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod franko_cz 19. 7. 2013 05:47

Dyť bys neměl nad čím mrmlat.
franko_cz
Diskutér

Odeslat příspěvekod mobilman 19. 7. 2013 07:31

Me zklamala rychlost interniho prevodu. Zadal jsem prikaz na jiny ucet u Equa a zvykly z Airbank jsem cekal provedeni tehoz dne i kdyz byl prikaz zadany vecer. Chyba lavky - neprovedl se ani druhy den rano stale cekajici, tak jsem ho rucne zrusil a zadal znovu a pak uz se do hodiny provedl, ale diky tomu mam trochu pochyby jakze ty prevody vlastne funguji...

-- 19. 7. 2013 08:32 --

dr._lukas píše:Predevcirem me opet kontaktovali z banky..udajne se jedna o chybu v systemu a nejsou me schopni uvest,kdy nakonec karta vubec do vyroby pujde..paradni uvedeni ihned v zacatku :-))

Nejde bez karty zrusit ten ucet ihned?
mobilman
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod LGA 19. 7. 2013 07:38

dr._lukas píše:Predevcirem me opet kontaktovali z banky..udajne se jedna o chybu v systemu a nejsou me schopni uvest,kdy nakonec karta vubec do vyroby pujde..paradni uvedeni ihned v zacatku :-))

Zatím nemáte žádnou platební kartu ve výrobě.
Také čekám. Smlouvu jsem podepisoval v úterý.
17.7. odpoledne účet aktivován.

Při založení účtu u Zuna jsem měl po podpisu smlouvy kartu do týdne doma.

tak schválně, jestli čtou i toto fórum:
Vážená Equabank, chce-li, abych byl dále Vaším klientem a nepřišel si pouze pro odměnu 500 Kč, začněte s tím něco dělat.
LGA
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod xls 19. 7. 2013 08:42

To si nepomůžeš, mně přišla vcelku rychle, ale byla nefunkční, protože nebyla nějak spárována s účtem. Teď už po víc než měsíci funkční je, ale zase není u ní funkční IB, takže ji není možný spárovat třeba s Paypalem. Volat na jejich infolinku nemá cenu, protože nic nevědí, asertivně slíbí něco zjistit a zavolat zpátky a vykašlou se na to.
Když to vezmu kolem a kolem, tak to chce rychle vyinkasovat odměnu a zmizet, tohle už asi vychytat ani nestihnou.
xls
Inventář

Odeslat příspěvekod anonymni 19. 7. 2013 09:43

xls píše:... Volat na jejich infolinku nemá cenu, protože nic nevědí, asertivně slíbí něco zjistit a zavolat zpátky a vykašlou se na to.
....


Vždycky, když mi někdo z nějaké linky slíbí zavolat zpět, tak se znovu zeptám, s kým jsem mluvil a do kdy mi zavolá..
Pomáhá to :-D
anonymni

Odeslat příspěvekod mobilman 19. 7. 2013 13:56

No ja po letech chci zrusit ucet u CSOB a mam Airbank tak jsem si chtel vyzkouset Equa kde mam take vybery zdarma a bez toho stovkoveho poplatku (prijem 10tis splnim hrave) takze jsem si chtel banku trochu vyzkouset a pak se rozhodnout zda-li misto CSOB jit uz nastalo k Airbank nebo Equa. Zalozeni bez problemu, karta do tydne taky bez problemu, nastaveni ruznych notifikaci v IB na email taky bez problemu a vse funguje, jen me trochu zarazil ten problem s prevodem na jiny ucet u Equa ze to trvalo tak dlouho a musel jsem to rusit a zdavat znovu. Uvidime jestli to byla ojedinela udalost nebo zda-li se to stava casteji ze to trva tak dlouho mnoho hodin, to bych pak radeji sel k AB i za cenu te stovky mesicne (diky zustatku ktery nechavam na beznem ucte pro pripad potreby mi ten kladny urok ten stovkovy poplatek uhradi tak nejak presne cely).
mobilman
Nadšenec
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků