Metropolitní spořitelní družstvo

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod tramin 1. 7. 2013 20:37

zb233-dej vědět,jak to dopadlo...
tramin
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Dr. Galen 1. 7. 2013 23:11

slavo963 píše:
tramin píše:Prosím o vaše názory na 2 moje dotazy:
1)terniňák mi končí k 1.8.Na sú budou peníze k dispozici hned 1.nebo až 2?
2)píšete tady,že MSD vyřizuje převody podle pořadí(data obdržení žádosti).Je tedy možné poslat žadost již nyní a uvést datum splatnosti 2.8?
Dík



Tohle i mne zajima, ale nekde ve vlakne psali, ze to nejde...


Já měl TV do 1.7.2013, tentýž den peníze převedeny na SÚ, a rovněž tentýž den převedeny na nový TV založený korespondenční cestou (žádost emailem, vytisknutá smlouva dopisem do Prahy). Takže k otázce - peníze z TV byly na SÚ hned prvního. Zdali to tak bude i příště a zda budou tak rychle postupovat i u těch, kteří nežádají obnovu TV, je ale otázka.
Dr. Galen
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod zb233 2. 7. 2013 05:11

penize dnes odeslány z MSD
zb233
Návštěvník

Odeslat příspěvekod fobosan 2. 7. 2013 10:53

Mně do této chvíle neproplatili ani jeden platební příkaz, oba odeslané 19.6. jeden s okamžitou splatností, druhý má splatnost dnes. V nezaúčtovaných transakcích nic. Reakce na e-maily - nic.
Počkám týden a obrátím se na ČNB a fin. arbitra. Jednají v rozporu se svým prohlášením o tom jak vyplácejí klienty. Zajímalo by mě podle jakého klíče uspokojují požadavky k výplatě. Podle data přijetí to rozhodně není.
fobosan
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jmh43 2. 7. 2013 11:12

Splatnost 24/6/13 ze SU. Do dnešní doby nic. Urgence minulý týden. Odpověď znáte. Posíláme podle došlé pošty.
jmh43
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ester62 2. 7. 2013 12:19

Podle mého všechny příkazy odeslané poštou 20.6. (a později), se splatností ihned či později, nebyly dosud realizovány. Po 12ti dnech pouze email MSD typu "nezavěšujte, jste v pořadí".
Naposledy upravil Ester62 dne 2. 7. 2013 12:47, celkově upraveno 1
Ester62
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod zb233 2. 7. 2013 12:39

můj příkaz jsem odesílal 17.6 se splatností 2.7,19.6 byl doručen a odeslán z5 s kopijí o přijetí...
zb233
Návštěvník

Odeslat příspěvekod meldaa 2. 7. 2013 18:40

Dle příspěvků jsem byl asi jeden z posledních kdo peníze dostal. Příkaz (500 tis) odeslán 15.6.(sobota) se splatností 19.6.,ihned jsem se bál uvést...
V nezaúčtovaných transakcích již 18.6. (úterý) a na účet v jiné bance připsáno 20.6.(čtvrtek). Zpět přišela potvrzená kopie příkazu s datem 18.6. Dne 17.6. (pondělí) se objevilo oficiální prohlášení MSD že přijímají platební příkazy atd. a na můj emal tento den přišla kladná odpověď že se platby realizují z prodeje cen. papírů. Předpokládám že po té oficiální zprávě že vyplácejí (17.6.) dost lidí co mělo peníze na SÚ poslalo příkaz a peníze pravděpodobně došly. Snad je to jen přechodný stav.
meldaa
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod petr s 2. 7. 2013 19:01

Kdybys to tu četl pořádně tak já psal, že peníze mi poslali 28.6.(pátek) a v pondělí mi došli a nebyl jsem sám jak jsem zde četl a dnes mi přišel i potvrzený platební příkaz. :-)
petr s
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod meldaa 2. 7. 2013 21:13

Čtu všechny příspěvky proto píšu jeden z posledních a ne poslední. Je zde pár lidí co píší že peníze nemají i když mají příkaz zadaný dříve než ty.
Že by napsali příkaz špatně nebo chtějí převést příliš velkou částku ? Jinak přece není možné že ty máš převedeno a oni ne.
meldaa
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Misuges 3. 7. 2013 07:14

Zdravím,
pořadí plateb mně vrtá hlavou a také mě zaráží nulová komunikace s MSD. Již jsem zde uváděla, že ode mne příkaz 20.6. se splatností 25.6. doporučeně s dodejkou. Dodejku nemám do dnešního dne (reklamuji na poště) a urgenci platby jsem zaslala e-mailem na adresu praha@imsd 1.7. , ani se mně neobtěžovali odepsat jako ostatním, že jsem v pořadí, přitom nemám na SÚ žádnou horentní sumu.
Misuges
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod slos 3. 7. 2013 08:01

Zřejmě žádné pořadí neexistuje a občas někomu něco odeslají, aby mohli tvrdit, že vyplácejí a my měli ztíženou možnost si stěžovat. Krátkodobé nevyplácení a jen někomu je ČNB tolerováno, psalo se to tady od 15. května 2013 několikrát. Když ještě měli otevřené pobočky, tak příkazy k převodu přijímali, z SÚ částky odepisovali a posílali je do "meziprostoru" i přesto, že věděli, že mají blokované účty a že peníze neodejdou! Vyplácet začali skoro až po měsíci, 13.června.
Že jsem v pořadí mi poslali až po druhé urgenci, proto jim už nevěřím ani slovo.
slos
Návštěvník

Odeslat příspěvekod noface 3. 7. 2013 09:09

Nemá cenu plakat nad rozlitým mlékem a je třeba se soustředit na fakta. Pokud máte uloženo do 2,6 mil. Kč, tak se nemusíte o prachy bát, máte je pojištěné a ještě se Vám v současné době úročí na dnešní dobu nadstandardním úrokem. Pokud bude MSD sebrána licence, tak do 20 dnů dostanete peníze z fondu včetně úroků (na 2 krachující kampeličky tam bude, ale na nějakou větší banku, jejíž krach dnes ani netušíme, to bude horší) a ten úrok za 20 dnů o který přijdete, Vám bohatě vynahradí vyšší úrok, který dostáváte teď. Takže není třeba panikařit. MSD byla po ekonomické stránce (ohrožené pohledávky 0,6 %, jiné kampeličky mají i 20 až 30 %, zisk cca 169 mil. Kč atd., jiné kamp. ve ztrátě) nejstabilnější kampeličkou v ČR. Důvody ataku ze strany státu mohou být různé (politické, bankovní lobby, vysoký nárůst vkladů, na ČR nadstandardní úroky apod.). Politickému zadání nahrává i to, že prozatím nebyla sebrána licence, nedošlo k obžalování jediného zástupce kampeličky, ti dál pracují na svých funkcích atd. Pozitivní rovněž je, že představenstvo neuteklo a vyplácí peníze i lidem, které vůbec nezná. Kdyby šlo o tunel, dávno by utekli i s penězi a nevypláceli z mimořádného prodeje cenných papírů lidi, kteří jsou pro ně cizí. V tomto případě víc věřím kampeličce než státu.
Pokud jste někdo dal do jediné kampeličky všechny své peníze, tak to je Váš problém, který si teď musíte dočasně vyřešit. Alespoň do budoucna víte, že strkat peníze do jediného košíku je při situaci v Evropě nerozumné.
Prosím o informace, kdo peníze dostal, kdy měl splatnost a kdy mu byly peníze skutečně odeslány, abychom ostatní věděli, jak se situace s postupným vyplácením příkazů vyvíjí. Je třeba brát na zřetel, že se termín od data splatnosti do výplaty bude zřejmě prodlužovat, zvláště u těch, kteří mají datum splatnosti až po 1. červenci.
Zatím poslední informace od PetraS: příkaz odeslán 19.6., splatnost 24.6., peníze odeslány 28.6., což je vcelku velmi slušný, tak doufejme, že to MSD vydrží.
Z toho plyne současné zpoždění cca 4 dny až týden, dle odeslání příkazu a určené splatnosti
Já sice taky poslal příkaz 19.6., příkaz převzali 20.6., ale měl jsem splatnost až 1.7.(vybírám pouze část peněz ze skončeného TV), takže peníze zatím nemám a na dotaz napsali, že vyplácejí dle pořadí data doručení příkazu a dle uvolňování prostředků z rezerv.
Jinak pokud jste poslali doporučeně příkaz, tak se dá na poště ověřit jeho převzetí. Dle informací z diskuzí je také dobré sledovat neprovedené příkazy v aplikaci elektronický výpis. Když se tam objeví, tak byste měli peníze očekávat každou chvíli.
Dle mého názoru by MSD mělo zveřejňovat denně, jaká data platebních příkazů (popř. data doručení platebních příkazů) byly daný pracovní den uspokojeny, aby nebyli podezříváni z upřednostňování věřitelů a mnoho lidí by tak uklidnili. Něco v tom smyslu jim dnes píši.

-- 3. 7. 2013 10:09 --

Nemá cenu plakat nad rozlitým mlékem a je třeba se soustředit na fakta. Pokud máte uloženo do 2,6 mil. Kč, tak se nemusíte o prachy bát, máte je pojištěné a ještě se Vám v současné době úročí na dnešní dobu nadstandardním úrokem. Pokud bude MSD sebrána licence, tak do 20 dnů dostanete peníze z fondu včetně úroků (na 2 krachující kampeličky tam bude, ale na nějakou větší banku, jejíž krach dnes ani netušíme, to bude horší) a ten úrok za 20 dnů o který přijdete, Vám bohatě vynahradí vyšší úrok, který dostáváte teď. Takže není třeba panikařit. MSD byla po ekonomické stránce (ohrožené pohledávky 0,6 %, jiné kampeličky mají i 20 až 30 %, zisk cca 169 mil. Kč atd., jiné kamp. ve ztrátě) nejstabilnější kampeličkou v ČR. Důvody ataku ze strany státu mohou být různé (politické, bankovní lobby, vysoký nárůst vkladů, na ČR nadstandardní úroky apod.). Politickému zadání nahrává i to, že prozatím nebyla sebrána licence, nedošlo k obžalování jediného zástupce kampeličky, ti dál pracují na svých funkcích atd. Pozitivní rovněž je, že představenstvo neuteklo a vyplácí peníze i lidem, které vůbec nezná. Kdyby šlo o tunel, dávno by utekli i s penězi a nevypláceli z mimořádného prodeje cenných papírů lidi, kteří jsou pro ně cizí. V tomto případě víc věřím kampeličce než státu.
Pokud jste někdo dal do jediné kampeličky všechny své peníze, tak to je Váš problém, který si teď musíte dočasně vyřešit. Alespoň do budoucna víte, že strkat peníze do jediného košíku je při situaci v Evropě nerozumné.
Prosím o informace, kdo peníze dostal, kdy měl splatnost a kdy mu byly peníze skutečně odeslány, abychom ostatní věděli, jak se situace s postupným vyplácením příkazů vyvíjí. Je třeba brát na zřetel, že se termín od data splatnosti do výplaty bude zřejmě prodlužovat, zvláště u těch, kteří mají datum splatnosti až po 1. červenci.
Zatím poslední informace od PetraS: příkaz odeslán 19.6., splatnost 24.6., peníze odeslány 28.6., což je vcelku velmi slušný, tak doufejme, že to MSD vydrží.
Z toho plyne současné zpoždění cca 4 dny až týden, dle odeslání příkazu a určené splatnosti
Já sice taky poslal příkaz 19.6., příkaz převzali 20.6., ale měl jsem splatnost až 1.7.(vybírám pouze část peněz ze skončeného TV), takže peníze zatím nemám a na dotaz napsali, že vyplácejí dle pořadí data doručení příkazu a dle uvolňování prostředků z rezerv.
Jinak pokud jste poslali doporučeně příkaz, tak se dá na poště ověřit jeho převzetí. Dle informací z diskuzí je také dobré sledovat neprovedené příkazy v aplikaci elektronický výpis. Když se tam objeví, tak byste měli peníze očekávat každou chvíli.
Dle mého názoru by MSD mělo zveřejňovat denně, jaká data platebních příkazů (popř. data doručení platebních příkazů) byly daný pracovní den uspokojeny, aby nebyli podezříváni z upřednostňování věřitelů a mnoho lidí by tak uklidnili. Něco v tom smyslu jim dnes píši.
noface
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod clen78 3. 7. 2013 09:38

Píšu už z klidně dovci. Příkaz zaslán 13.6. se splatnosti 2.7., jelikož 1.7.končil termíňák. Prasulky převyšující hodně pojistenou částku dnes pristaly na účtu v jiné bance, vše proběhlo bez problémů. Druhý příkaz zaslán 19.6. a výrazně nižší částku, ale do dnešního dne se nevrátil potvrzeny, ani není zaevidovany v el.vypisech. Splatnost měl 1.7. A dosud se neprovedl.....takže je zřejmě problém u příkazu zaslaných na MSD po cca 18.6. ...pevné nervy všem, ale asi jak to půjde a budou volně, jdu do toho znovu s MSD
clen78
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod noface 3. 7. 2013 09:49

Díky za výborný příspěvek. Pokud vyplácejí i tak vysoké částky, jak píšeš, tak je velká naděje i pro ostatní. Souhlasím s Tebou, že pokud to ustojí a budou k této situaci přistupovat solidně a nic se na ně neprokáže, tak je třeba vedení podržet.
noface
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků