Půjde Euro ještě více dolů?

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod novgorod 15. 6. 2008 12:05

Předem bych se chtěl omluvit, ale snad tohle téma patří sem, vhodnější kategorii jsem nenašel.

Chtěl bych se zeptat (jakkoliv je to komplexní a do jisté nepředvídatelné téma) jak si povede korunu vzhledem k euru? Nedávno byl kuru ještě 25 korun za 1 euro a dnes už skoro jen 24 korun...
Očekávám nějaké platby ze zahraničí (v eurech) a tak mě pád koruny celkem děsí. Sice ty platby nebudou buhví jak vysoké, ale mě, jakožto chudéme občanovi, to bude vadit a zasáhne mě to i tak. Myslíte, že se to zvedne, alespoň přibližně někde k 25 korunám zase?
NEbo je možný pád naopak třeba i k 23 korunám (nedej bože níž) v příštích tak 3 měsísích...?
novgorod
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Ruprecht001 15. 6. 2008 12:40

Moment... opráším svoji křišťálovou kouli...

Leštím kouli... mlha se pomalu rozpouští a vidím.... Město, jehož sláva se dotýká hvězd... kruci, to jsem už viděl, moment, zkusím přeladit...

... euro ku koruně klesá... podle "odborníků" zcela bezdůvodně... spekulanti spekulují... euro klesá... stoupá... klesá...
Ruprecht001
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod wit.cz 15. 6. 2008 13:01

no tak misto takove stupidni reakce by jiste bylo lepsi rict, ze kurs dopredu nikdo nezna a pochopitelne jakekoli predpovedi jsou ciste spekulace (koruna k euru oslabi - lide budou kupovat euro k dovolene; koruna jeste posili ptz nekdo setri 100mld na letiste apod. :D ;) )
taky cekam docela vysokou castku ze zahranicniho uctu a cekam uz mesic, zda se kurs zlepsi (zatim spadl nejmin o 80hal)
<- Pod obrázkem najdete odkaz na platformu Portu, kde po registraci získáme oba 3 měsíce bez poplatků. Díky, kdo jste využil.
wit.cz
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod novgorod 15. 6. 2008 15:25

Nj, jenže neustále čtu v novinách prognóy nějakých analytiků, také jaké že se nedá předpovědět :-D! Jde mi spíše právě o ty prognozy, protože jsem dlouho žádnou na tohle téma nečetl a právě tedka bych to potřeboval. Ten pád z 25 na 24 za pár dní mi srazil čelist a náladu.
novgorod
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Ruprecht001 15. 6. 2008 18:47

Jenže má reakce je zcela přesná. Kdyby někdo přesně věděl, jak to bude, asi by to takové nebylo. Ale jak jsem psal, podle "odborníků-analytiků" není důvod k posylování a koruna přesto posiluje. Prý jsou za tím spekulanti, kteří? to se neví. Samozřejmě, že přes léto občané dost nakupují eura na dovolenou, ale v porovnání s nákupy spekulántů, nebo s nákupy Škodovky či ČEZ na zajištění devizového rizika se to vůbec nedá srovnávat.
Ruprecht001
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Koumeles 16. 6. 2008 08:44

ja doufam, ze to jeste klesne, spon na 23 budu kupovat ojra pred dovolenou, tak to potesi. Ono i tech 25 by bylo pekne, kdyz jsem minule kupoval za 33...ale 23 by bylo lepsi :-D
Koumeles
Návštěvník

Odeslat příspěvekod novgorod 16. 6. 2008 13:10

Koumeles píše:ja doufam, ze to jeste klesne, spon na 23 budu kupovat ojra pred dovolenou, tak to potesi. Ono i tech 25 by bylo pekne, kdyz jsem minule kupoval za 33...ale 23 by bylo lepsi :-D


Fuj... tak to doufám že se bude nakupovat za 25, nejlépe za 26 8-) .
novgorod
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Koumeles 18. 6. 2008 14:43

Dneska je Ojro pod 24kc :-)
Koumeles
Návštěvník

Odeslat příspěvekod eLzyx 18. 6. 2008 20:02

a do konce roku je za 23Kč (můj ničím nepodložený odhad) ;-]
eLzyx
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod wit.cz 8. 7. 2008 10:28

hlavne porad pada a pada ... a me z toho pada celist :-\ :-/
<- Pod obrázkem najdete odkaz na platformu Portu, kde po registraci získáme oba 3 měsíce bez poplatků. Díky, kdo jste využil.
wit.cz
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ruprecht001 8. 7. 2008 12:22

Podle mě to už dlouho nevydrží. Problém s inflací buší na dveře, exportéři se bouří, pár firem už krachlo...
Ruprecht001
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kaatekat 9. 7. 2008 08:18

Tak at ten problem nebusi, ale rovnou vejde a exporteri se bouri jeste vic...Ja chci silne euro O:-)
Kaatekat
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ruprecht001 9. 7. 2008 08:50

Podle toho, jak vše v ČR "funguje" to dopadne tak, jak to naznačil vývoj ve Škodovce, tj. velké firmy začnou účtovat vše v EUR a po nějakém čase to česká vláda "zlegalizuje" přechodem z Kč na EUR.
Ruprecht001
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kaatekat 9. 7. 2008 09:19

Po nejakem case, ale podle vlady by to nemelo byt nez v roce 2012, nebo spise 2014. Tak to jsem na to zvedava. Co ty si myslis, pujde do spise jen dolu nebo to zase vyskoci? O cca 5Kc je to docela velky skok a doufam, ze to behem pul roku o dalsich 5Kc neklesne :( Co bych mela sledovat, jake informace, abych si o tom mohla utvorit obrazek? Diky moc ;-)
Kaatekat
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ruprecht001 9. 7. 2008 10:22

To máš těžké...

Na jedné straně máš inflaci 7% (Kč) a vedle 3% inflaci v EU (EUR). Rostoucí koruna zlevňuje ropu a to v důsledku snižuje inflaci v ČR.
Když ČNB zvedne úrokovou sazbu, koruna zpevní, inflace se sníží. Dalo by se říci super, ale nastane problém s odbytem, utlumí se ekonomika, propouštění, nesplácení úvěrů atd.Když ji naopak sníží úrokovou sazbu, zlevní půjčky, zvedne se inflace.
Ruprecht001
Diskutér
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků