Poštovní spořitelna

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Denny-04 26. 4. 2015 20:46

To si nemyslím, protože koncem března mi byl stržen poplatek 50 Kč (což je OK, protože zůstatek 15 tisíc jsem nesplnil), těch 69 Kč platí od dubna, takže to strhli už nyní, ovšem podmínku kreditu jsem splnil. Tak nevím, asi se nevyhnu reklamaci...
Denny-04
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod fremantle 26. 4. 2015 21:16

V březnu ti byl stržen poplatek, ale vyhodnocovalo se období za předchozí měsíc, tedy průměrný zůstatek 15000 Kč za měsíc únor, nyní ti byl stržen poplatek, protože se vyhodnocovala podmínka za březen, kdy se sledoval taky ještě průměrný zůstatek na účtu 15000 Kč - ta hlava 22 je tady v tom, jestli ti měl být stržen už poplatek 69 Kč (protože sazebník platí od dubna, ale sledovala se podmínka platná v předchozím měsíci), nebo jen 50 Kč (což na druhé straně nemá odůvodnění v novém sazebníku platném od dubna, leč se vyhodnocuje podmínka měsíc zpět) - obávám se ale, že poplatek ti naúčtovali odůvodněně v souladu s OP a sazebníkem (pokud jsi nesplnil podmínku průměrného zůstatku v březnu)...

Každopádně na základě informací z infolinky (Era mě telefonicky někdy začátkem března spamovala ohledně půjčky) jsem se ptal jak to přesně s těmi podmínkami je (protože jsem taky přemýšlel nad tím, co se stane, když nesplním v březnu podmínku průměrného zůstatku), tak mi výšeuvedené v podstatě potvrdili - nicméně od dubna by mělo být údajně 3 měsíční "karenční" období, během něhož není třeba plnit podmínku obratu, tedy pokud neuděláš obrat v dubnu, tak v květnu ti poplatek nenaúčtují, atd. až do června (tzn. podmínku obratu by mělo stačit začít plnit až od července).
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod Denny-04 26. 4. 2015 21:34

Pokud je to, jak píšeš, tak mě to jen utvrdilo, že ten účet zruším. Byť jde jen o rozdíl 19 Kč, tak je to podle mě nefér. Protože jsem vlastně penalizován za nesplnění podmínky vyšším poplatkem, který by se měl logicky uplatnit až v květnu.
Denny-04
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod barnyss 27. 4. 2015 16:51

fremantle: ad "karenční období": obdržel jsem od ERA dopis, že podmínku obratu bude nutné plnit až od října, takže 6 měsíců.
barnyss
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod fremantle 27. 4. 2015 20:14

Denny-04: To souhlasím, je to poměrně nefér...

barnyss: Díky za upozornění, je to možné, už tady více diskutujících psalo, že jim přišlo tohle oznámení, ale já jsem teda nic nedostal, tak jsem ani nevěděl, jestli se to vztahuje jen na některé klienty...každopádně pro mě to je poněkud irelevantní, ten obrat bych tam nejspíš splnil tak jako tak.
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod peter23p 16. 5. 2015 10:39

Tak od 1.6. opět snížení úrokové sazby na červeném kontu a to tentokrát dost razantní z 0,7% na 0,45%. Sice se ruší podmínka držení alespoň 50tis Kč ale to už je stejně jedno při takovémhle úroku je to produkt k ničemu.

Při posledním snížením sazby na konci loňského roku jsme zde psal že při tempu snižování bude na konci letošního roku úrok nulový. Máme tady červen a jsme skoro na polovině takže to do konce roku asi stihnou.
peter23p
Diskutér

Odeslat příspěvekod anonyni 17. 5. 2015 09:55

Je to rozdíl 0,45% a 1,63%. Se nemohou divit, že lidé přechází do Sberbank. Uvidíme, co nachystají, až budou lidé odcházet, až skončí bezpoplatkové období nových podmínek, od 4/15
anonyni

Odeslat příspěvekod peter23p 19. 5. 2015 21:36

Já jsem právě přesunul všechny peníze do AirBank a u Ery jsem nechal jen 500Kč pro jistotu jak doporučují v podmínkách konta. Kdybych nebyl línej tak zajdu na poštu konto zrušit ale nechce se my a hlavně nevím jestli jde zrušit zvláště jen červené konto a BÚ si zatím nechat.
peter23p
Diskutér

Odeslat příspěvekod anonyni 19. 5. 2015 22:58

peter23p: Lze. ČK už mám zrušené a mám pouze Online účet. :-)
anonyni

Odeslat příspěvekod appofiss 24. 5. 2015 07:57

Dobry den! Take jsem koukal, jak rychle jde urokova sazba dolu. Produkt Cervene kontak zacina byt bezcenny. Kdyz jsem prisel do banky a ptal jsem se, kam mam ty prachy dat, tak mi doporucili Era investovani. Mate s tim nekdo prakticke zkusenosti?
appofiss
Návštěvník

Odeslat příspěvekod anonyni 24. 5. 2015 08:01

appofiss: Sberbank, garance sazby do 31.1.2016, 1,63%. ČK je bezcenné, ale věřím, že spousta klientů - konzerv si jej nechá. Osobně investování nerozumím, takže pro mě Sberbank jasná volba. Tady na fóru Vám spousta diskutérů - odborníků je schopna dobře poradit jako mě. ;-)
anonyni

Odeslat příspěvekod appofiss 24. 5. 2015 08:21

pm81: Me by prave spis zajimalo to investovani. Daji se na tom vydelat slusny penize, ovsem pokud s tim ma clovek uz nejake zkusenosti (proto se zde ptam). Co se tyka Spermbank a jinych, tak urokove sazby pujdou dolu vsude! Je to jen otazka casu. Banky nase penize proste nechteji a je to dano aktualnim financnim trhem. Jedinou budoucnost vidim v investicich.
appofiss
Návštěvník

Odeslat příspěvekod fc70 24. 5. 2015 12:51

A cože přesně jsou investice, když ne finanční trh?

Investovat rozhodně lze, a je to pro mnohé (možná dokonce i všechny) dobrá volba, ale stejně jako jsou úrokové sazby nízko, jsou i očekávané výnosy investic nízko (kde „nízko“ je teď tak 5% dlouhodobý průměr u akcií, ale to je třída aktiv, kde hodnota investice může rok od roku klidně vyrůst nebo klesnout o 30%), nebo jinak řečeno všechny slušně vynášející investice jsou víc rizikové než řekněme v roce 2007.

Cynik by řekl, že banky jsou zvyklé na vkladech vydělat kolem 1%, a když jsou teď úrokové sazby tak nízko, že už tolik na vkladech vydělat nejde, začnou radši nabízet investice, kde trh vydělá 5%, obchodník 0,5%, správce 1%, banka 1%—a na klienta zbude všechno to kolísání a očekávaný výnos 2,5%, což není to hlavní, hlavní je, že banka má své 1%.

Na druhé straně, 2,5% je pořád lepší než 0,5%, pokud člověk ty peníze hned nepotřebuje, má takovou rizikovou toleranci, a neumí si přes brokera najít vhodné ETF—a proč to dělá banka může být klientovi nakonec jedno.

Nechci odradit od investování jako takového, nechávat dlouhodobé peníze na spořicím účtu rozhodně není ideální, jen se snažím trochu vysvětlit, proč teď najednou nabízí investování skoro všechny banky (u poštovní spořitelny bych to čekal snad úplně nejmíň).
fc70
Přeborník

Odeslat příspěvekod LGA 17. 6. 2015 16:08

barnyss píše:fremantle: ad "karenční období": obdržel jsem od ERA dopis, že podmínku obratu bude nutné plnit až od října, takže 6 měsíců.
Dík za připomenutí :-D

Pro klienty co už konto zdarma mají, to zhoršení podmínek není.
Nové klienty s tím ale těžko nalákají :lol:
LGA
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod fremantle 17. 6. 2015 18:49

Blíží se konec června, do kdy platí prodloužená akce na možnost čerpání bodů ze Světa odměn na stavebko, takže opět zveřejňuji svoji nabídku na odkup bodů převodem na mé stavebko, pokud vám nějaké přebývají a nevíte jak je jinak smysluplně uplatnit... nabízím výměnu za peníze v poměru 0,7 Kč za 1 bod. V případě zájmu prosím SZ.
fremantle
Inventář

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků