Equa bank (od 14. 11. 2022 sloučeno s Raiffeisenbankou)

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod blouma 23. 1. 2022 18:00

Dobrý den, mobilní bankovní aplikace equa bank stažená z App store mi z ničeho nic funguje pouze v omezeném režimu. Jinak internet banking je v pořádku. Nezná někdo tento problém?
blouma
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod milanBrno 24. 1. 2022 07:36

Ano, musis si nechat overit svuj email...
A priste si alespon precti co stahujes...
Telekomunikace: Neomezene volani a sms + 20GB za 666kc/mes.
FinTech: za vyuziti meho doporuceni nabizim odmenu (Revolut , SkipPay , Twisto , Curve , Plutus , Portu , RONDA , RB , Indigo , Coinmate , Anycoin , Trading212 atp.)
Zabava: HBO MAX za 50kc
milanBrno
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod blouma 24. 1. 2022 08:37

Dík. Nicméně nerozumím kde či jak si mám nechat ověřit svůj email. Můj email funguje. Odesílám a dostávám běžně poštu. Že by snad bance equa se můj email nelíbil? Tak tomu nerozumím.
blouma
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod maruneta 31. 1. 2022 09:22

Dobrý den, prestavam účet u Equa téměř používat, ale nerad bych přišel o vyšší úrokovou sazbu na sporaku. Počítají se mezi vyžadováne 3 platby měsíčně i třeba přesuny peněz na Revolut přes Apple Pay atd?
maruneta
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jenda_s 31. 1. 2022 09:48

myslím, že jakékoliv 3 transakce (mimo ATM) na kartě jsou OK pro vyšší sazbu na HIT spořáku
jenda_s
Nadšenec

Odeslat příspěvekod jannk 31. 1. 2022 12:08

sorry jestli to tady nekde vyse uz je, ale pouzivate nekdo propojeni bezne Equa karty s eurovym uctem? Chapu spravne, ze to je obdoba Revolutu, tj pokud zaplatim v AT, tak ze se mi EUR platba primarne strhne z EUR uctu ani bych se musel o cokoliv starat? (samozrejme pokud tam eura mam:)

diky
jannk
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod slavo963 31. 1. 2022 12:19

ano, Equa ma multimenovou kartu
slavo963
Přeborník

Odeslat příspěvekod jannk 31. 1. 2022 12:53

jo dik, ja vim ze ma multimenovou kartu, dotaz byl spise myslen tak jestli funguje stejne jako na Revolutu.
(protoze banky si obcas dokazou vymyslet podivne hacky a podminky)
jannk
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod slavo963 31. 1. 2022 12:57

slavo963 píše:ano, Equa ma multimenovou kartu
slavo963
Přeborník

Odeslat příspěvekod drkarel 31. 1. 2022 16:35

jannk píše:jo dik, ja vim ze ma multimenovou kartu, dotaz byl spise myslen tak jestli funguje stejne jako na Revolutu.
(protoze banky si obcas dokazou vymyslet podivne hacky a podminky)


A co podle Tebe znamená to slovo "multiměnová", resp. s jakými háčky a podmínkami ses u multiměnových karet/účtů setkal? Osobně o žádných nevím, ale je pravda, že už žádný multiměnový účet, kromě Revolutu nemám. A právě to slovo imho znamená, že si bere prachy z měnové složky odpovídající měně platby, pokud tam tedy je dost prostředků. Pokud není vezme si to odjinud, nebo se platba neprovede. Ano, dovedu si představit, že by to někde mohlo proběhnout tak, že si v případě nedostatku dané měny vezme z příslušné měnové složky to, co tam je, a jen zbytek si vezme z jiné, ale taky nevím, že by toto někde šlo.
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod MirekM. 3. 2. 2022 15:13

5. 1. 2022 jsem poslal výpověď části účtú v Equa přes datovou schránku do datové schránky RB (datová schránky Equa je od 1. 1. 2022 zrušena). Datová zprávy byla doručena 6. 2. 2022. Od té doby se nic nedělo až včera 2. 2. 2022 došel e-mail z Equa o přijetí výpovědí zrušení účtů do 30 dnů od podání žádosti, předpokládám z textu e-mailu od včerejšího data. Odpověděl jsem na e-mail v tomto duchu s předpokladem zrušení účtů do 30-ti dnů, ale od doručení do datové schránky RB, tedy do 5. 2. 2022. Zatím nemám žádnou odpověď z Equa.

PS: manželka poslala výpověď ještě do existující datové schránky Equa koncem minulého roku a účty ji zrušili 30-tý den od doručení výpovědi do datové schránky Equa.
MirekM.
Diskutér

Odeslat příspěvekod minarjo 3. 2. 2022 18:04

A proč Mirku ta komplikace s datovou schránkou, když Equa jako jedna z mála i dle tohoto fóra přijímá výpovědi i přes zprávu/email, třeba zaslanou přes IB? Datová schránka je zde nadbytečná, zvlášť když jí Equa už tedy ani nemá.
minarjo
Inventář

Odeslat příspěvekod MirekM. 3. 2. 2022 18:43

Zaschlý inkoust v tiskárně ... Již mně zde pro příště radili, jak vložit podpis po PDF ... :-)

EDIT: již jsem si to pro budoucí použití raději přes Acrobat Reader a oskenovaný podpis nacvičil. :-)
MirekM.
Diskutér

Odeslat příspěvekod pmoravec 1. 3. 2022 20:37

Zdravím,
taková hloupá otázka - jak moc je už Equa Bank finančně integrovaná do Raiffeisenbank? Ptám se kvůli problémům, kterým Reiffka čelí kvůli své přítomnosti na Ruském trhu.

Jsou ještě ty finance bank oddělené, nebo je už to jenom jiný brand Reiffky a vše je na "společném účtu"? Co pojištění vkladů, je pro každou banku zvlášť, nebo je limit společný?
pmoravec
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Delitzsch 1. 3. 2022 20:43

Je plně integrovaná, EQ je jen obchodní značka. Limit platí souhrnně pro RB a EQ.
Delitzsch
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků