mBank

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod regin 3. 5. 2021 13:18

Zrušit mSpoření? To nechci, sice jsem napsal "zrušit", ale myslel jsem tím vyprázdnit. Nebo to myslíš tak, že bych zrušil ty cíle a pak vytvořil nové?

Ohledně toho AML bych jakž-takž chápal, že když mi přijde na účet naráz milión, že by chtěli vědět, odkud je. Ale když mi ten milión přicházel po částech (výplatách) třeba 10 let, během nich se na nic neptali a pak chtějí znát původ peněz při odeslání, tak to mi přijde divné a ani nevím, jak bych to dokládal.
Naposledy upravil regin dne 3. 5. 2021 13:27, celkově upraveno 1
regin
Diskutér

Odeslat příspěvekod peter23p 3. 5. 2021 13:22

Přesně tak, stačilo zrušit cíle a peníze by se na mkonto přesunuly automaticky.
peter23p
Diskutér

Odeslat příspěvekod regin 3. 5. 2021 13:31

Ono zakládat nové cíle taky nebylo nic moc, pokud si vzpomínám. Pro každý cíl mi přišlo mailem nějaké zašifrované PDF. Jen už nevím, jestli nebo na co bylo to PDF potřeba. Každopádně díky za tip. Jestli bude nějaké příště, tak to vyzkouším. ;-)
regin
Diskutér

Odeslat příspěvekod drkarel 3. 5. 2021 13:35

regin: Souhlasím s Tebou. Zatím nic neruším, zakládat byl taky opruz. To pdf bylo potvrzení o založení účtu s číslem účtu a tak.
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod regin 3. 5. 2021 13:46

Jinak můj názor na AML je takový, že na praní špinavých peněz to nemá nijak velký vliv, ti kdo to potřebují, si vždy nějakou cestičku najdou. Nejvíc to znepříjemní život těm, kteří nic špatného nedělají. A takových "opatření" postihujících všechny ostatní, jen ne ty, proti kterým jsou oficiálně zavedena, je dost a přibývají. Skoro to vypadá na nějakou konspiraci. :-D
Ale jak praví jistý výkladový slovník: "Konspirační teorie = zpráva o vynucených povinnostech před jejich zavedením a o obchodních vztazích před jejich zveřejněním"
regin
Diskutér

Odeslat příspěvekod noi2 11. 5. 2021 23:16

Teď jsem si chtěl v appce upravit trvalý příkaz a nenašel jsem to tam, takže jsem to musel provést v prohlížeči. To opravdu úpravu trvalých příkazů v appce nemají, nebo to mají někde schované?
noi2
Nadšenec

Odeslat příspěvekod retron 12. 5. 2021 14:51

Dnes mi po telefonu zase cpali úrazové pojištění pro muže od AXY, přitom už za to jednou dostali flastr od ČNB
https://www.seznamzpravy.cz/clanek/padl ... onu-154023
retron
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Zedna1 12. 5. 2021 17:37

mBank chysta vylepsene IB:
https://www.mbank.cz/mailing/2021_04_ne ... nline.html
https://www.mbank.cz/promotion/ib/

Dle jejich popisu se podle mne stane to, ze se z uplne nejhorsiho IB ze vsech bank stane mozna 2. nejhorsi IB.
Ja mam totiz k jejich novemu zkriplenemu IB z roku 2014 totalni averzi!!
Kvuli tomuto novemu IB a kvuli tehdy zavedenym novym poplatkum jsem tehdy zmenil svoji hlavni banku z mBank na FIO a dodnes jsem za to velmi rad.
Zedňa
Zedna1
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Terminator3 12. 5. 2021 18:28

IB bez problémů používám, poplatek jsem od počátku mBank ještě žádný neplatil,vše mi funguje spolehlivě, nevím, co jste dělal :-)
Terminator3
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Zedna1 12. 5. 2021 19:05

@Terminator3
Ja jsem byl v mBank hned jako jeden z prvnich klientu (prosinec 2007), dokonce jsem byl pozdeji i clenem mRady, jestli Vam to neco rika. Nove IB (2014) jsem prave jako mRadni i (neverejne) testoval pred jeho uvolnenim a hlasil vsechny problemy/chyby/namety (stovky!). V roce 2015 pak mBank zavedla nekolik novych (nevidanych) poplatku, napr. za prevody mezi vlastnimi ucty (sporici/bezny), za vedeni debetni karty pri nesplneni podminek apod.
To znamena, ze v tomto pripade velmi dobre vim, o cem mluvim!

PS: Vykani na foru zni nezvykle, radeji si se vsemi tykam

EDIT:
Rekapitulace vsech zdrazeni poplatku, ktere jsem dosud objevil (2015/03):

- 29Kc/mesicne za debetni kartu kdyz neni obrat 500 Kc nebo uverovy produkt
- 29Kc/mesicne za kreditni kartu kdyz neni obrat 500 Kc
- zjisteni zustatku v bankomatu z 0 na 9 Kc
- notifikacni SMS z 1.40 na 2.00 Kc
- za 2. a dalsi platbu z eMax+ a mSporeni z 19 na 29 Kc
- obnoveni karty k eMax z 0 na 100 Kc
- pojisteni karty z 19 na 29Kc
- papirovy vypis z 30 na 50 Kc
- konverzni poplatek z 2% na 5%
- konverzni poplatek drive jen pro meny <> CZK,EUR, nyni i pro EUR
- SWIFT prichozi platba z 49 na 99 Kc
- SWIFT odchozi platba z min. 220 na min. 250 Kc
- SWIFT vraceni platby 300/450 na 150 Kc + vynalozene naklady (asi zlevneni?)
- mimoradna splatka mHypoteky (prekracujici 20% z nesplacene jistiny) z 3% na 5%
Zedňa
Zedna1
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod peliculiar 12. 5. 2021 20:16

Ano, někdy v té době změnili podmínky a k tomu, aby měl člověk bankovní služby bez poplatku bylo od té doby třeba plnit určité podmínky. Už někdy před tím, jsem přešel od mBank k GE Money, takže jsem ani neměl potuchy o tom, že přišlo nové IB. Nicméně mi volali s tím, že mi deaktivují debetní kartu, abych neplatil ... Nejspíš protože viděli, že ji vůbec nepoužívám a účet mám prázdný. Od té doby jsem mBank nepoužíval až do doby než byla nějakou dobu na špici s úrokovou sazbou spořícího účtu.
Kdo má zájem o Twisto či Skip Pay a chce bonus 500 Kč mrkněte mi do zájmů v profilu. ;-)
peliculiar
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod DrumSession 12. 5. 2021 22:25

Je nějaká karta, která je s kurzy blízko k mKartě Svět?
PENÍZE nebo nepočitatelná LÁSKA ? ŠTĚSTÍ spočívá vědět to, co si vybrat
Nesmíte se bááát a na hlavu si nechat s... Takže? Musíte se ptááát !!
DrumSession
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Zedna1 12. 5. 2021 22:54

Hello kreditka, dokonce je na tom jeste lepe nez mBank Svet.
Zedňa
Zedna1
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 13. 5. 2021 05:44

Pro platby Hello (když se započte i ta vratka, tak nemá konkurenci), pro výběry nic moc - Revolut, Curve, ale obě u bezplatných verzí mají limity, které jsou pro mne omezující.

U Hello šlo dříve "vypnout" bonus za platby výměnou za výběry v zahraničí zdarma, to by snad stále mělo jít. Pak mít jednu pro platby a druhou pro výběry.

Pozor, mluvím o kreditní kartě, debetní má jinou krurzovou politiku.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xls 13. 5. 2021 07:02

Výše asi nějaký managor usoudil, že pod 30,- to nejsou žádný peníze (pověstný šálek kávy), tak to napařil na všechno, co šlo, aby aspoň něco kapalo. To samý teď s tou DK Svět - po odchodu z mB jsem si ji nakonec pořídil, párkrát použil, ale mezitím se zmrvil kurz a ještě nefungovala. Teď už to teda radši ani neřeším a používám jinou kartu, kde to stejně vyjde líp.
xls
Inventář

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků