Trinity Bank

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Nagant 6. 5. 2021 09:37

Pro regin:

Splňuje tvá konfigurace toto: :?:

"3. Základní technické minimum
předpokladem spolehlivého fungování Internetového bankovnictví je:
• Operační systém: Microsoft Windows 8, Mac OS, Linux
• Webový prohlížeč: Mozilla Firefox 76.0.1, Google Chrome 83, Internet Explorer 11, Microsoft Edge 83, Safari 13.1
• Základní rozlišení od 1200×768 px
• Barvy (střední) 16 bit"

Zdroj: Nápověda/Základní informace pro správnou funkčnost
Nagant
Návštěvník

Odeslat příspěvekod myšpulín 6. 5. 2021 12:48

Taky mě dnes IB odhlásilo při potvrzování nové šablony, ale stalo se to jen jednou, pak už to šlo normálně.
myšpulín
Diskutér

Odeslat příspěvekod Zedna1 6. 5. 2021 14:38

Zkus vypnout AdBlock, nektere IB s tim maji problem.
Nevim jestli je to i tento pripad.

V pripade ze by to delalo porad doporucuji vyzkouset jiny internetovy prohlizec, napr. Chrome, Firefox, Opera, Vivaldi, IE
Zedňa
Zedna1
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod y2key 7. 5. 2021 11:15

Ano, s tím automatickým odhlašováním z IB se mi to stalo už několikrát. Zřejmě to nemají dobře doladěné.
y2key
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod regin 8. 5. 2021 04:57

Minimální konfiguraci splňuji.

"AdBlock" zásadně nevypínám. Nedávno jsem to po X letech udělal (už nevím, jestli jsem něco řešil, nebo to bylo nedopatřením) a nestačil jsem se divit, jak otřesně a nepoužitelně weby vypadají. :-!

Ohledně prohlížečů - IE se vyhýbám, k Chrome (Googlu) mám odpor. Ostatní bych asi mohl zkusit, ale mít na internetové bankovnictví jedné banky jiný prohlížeč než na vše ostatní bude asi dost nepohodlné.
regin
Diskutér

Odeslat příspěvekod regin 10. 5. 2021 08:44

peliculiar píše:Já posílal mezi osmou a devátou ráno. Zjištění, že dorazí na cílový účet přibližně stejně jako kdybych to poslal večer do 21h mě zrovna nepotěšilo. Každopádně díky vám oběma za odpovědi.
Dnes (mezi 00:20 a 00:21) jsem posílal z Trinity do Air Bank a už tam jsou. Ale peníze odeslané ve čtvrtek 6.5. v 07:31 do Monety dorazily až druhý den.
regin
Diskutér

Odeslat příspěvekod LaNov 13. 5. 2021 07:53

LaNov píše:Mimochodem, proč na webu banky, na stránce informací pro akcionáře, není zápis z poslední valné hromady? Jsou tam jen dva zápisy z r. 2019, už jsem si myslel, že vloni kvůli Covidu vůbec nebyla, ale nějaký zápis z listopadu 2020 je spolu se stanovami (notářský zápis [NZ 1358/2020]) v obchodním rejstříku ..?

Tak jsem se díval a pro jistotu z webu banky zmizely i ty starší zápisy :-)) A jak vlastně dopadla teď ta poslední VH, byli jste tam někdo? Pobili se ogaři (Lapčík s Kocourem)? :D
LaNov
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Lenka_2 17. 5. 2021 18:58

Přišel e-mail s informacemi z VH, kde se mj. píše:
Po diskusích s ČNB, které probíhaly před valnou hromadou, představenstvo v rámci valné hromady doporučilo ke schválení přesunutí celého zisku za rok 2020 do nerozděleného zisku. Tento návrh představenstva byl více než 98 % akcionáři schválen.
Bod č. 8 – Navýšení základního kapitálu nepeněžitým vkladem, byl odložen. Důvodem jsou probíhající jednání s Českou národní bankou. Tento bod bude zařazen na pořad jedné z následujících valných hromad. Ostatní body pořadu valné hromady byly taktéž naprostou většinou hlasujících schváleny.
Promokódy v profilu.
Lenka_2
Nadšenec

Odeslat příspěvekod LaNov 31. 5. 2021 09:22

Díky moc, to je zajímavé, z toho vyplývá, že to asi neměli tak úplně dopředu projednané s ČNB, což mě trochu překvapuje, hlavně u toho navýšení kapitálu. Také je vidět, že ten Kocour se svými protinávrhy nebyl úplně mimo - mimochodem někdo takový by byl evidentně dobrý do dozorčí rady za minoritní akcionáře, nechtěl by kandidovat?
LaNov
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Zedna1 3. 6. 2021 09:42

zde je k tomuto celý článek:

Miliardář Lapčík se pokouší ovládnout Trinity Bank. Do hry vstupuje ČNB
https://www.seznamzpravy.cz/clanek/mili ... cnb-156647
Zedňa
Zedna1
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod LaNov 3. 6. 2021 21:55

To je hezké, že pán má dlouhodobý sen, ale vůbec není hezké, jak se ho snaží prosadit ...
Mimochodem, proč tam je "miliardář"? To by měl mít aspoň jednu miliardu, ne? Přitom má jen ten SAB, kde je ta uváděná tržní kapitalizace chiméra, to už se tu řešilo
LaNov
Nadšenec

Odeslat příspěvekod drkarel 7. 6. 2021 12:09

Z vlákna Creditas:

LaNov píše:
Lenka_2 píše:Sluší se připomenout, že původní členský vklad zakoupený za 100 Kč byl poté transformován na akcii v nominální hodnotě 57 Kč a teď bude od ex-družstevníků odkoupen za velkorysých 75 Kč, čímž budou okradeni o pouhých 25 %. No nekup to! :-)

No, v případě MPÚ (Trinity bank) byl 1000 Kč členský vklad transformován na akcii o nominální hodnotě 658 korun. A stejně je prodat mohou jen stěží (kdo je koupí?)


Lenka_2 píše:Nesmysl. Členský vklad 1000 Kč byl transformován na akcii 1000 Kč a ta se dá prodat prostřednictvím banky za 1000 Kč. Chvíli to trvá, než ti bankéř najde kupce, ale krátce před ex-div date prý poptávka převyšuje nabídku.


Podle obchodního rejstříku je vydáno 1 671 181 ks akcií při základním kapitálu 1 100 000 000,- Kč, takže pravdu má náčelník ... LaNov ... minimálně co se nominální hodnoty týče. Pokud Ty si myslíš, že jsi dostala za 1000,- Kč členského vkladu jednu akcii, pak se obávám, že má náčelník pravdu úplně.

Dle VZ k 31. 12. 2020 (tis. Kč):
Splacený základní kapitál 1 100 000
Tier 1 kapitál 1 699 877
Celkový vlastní kapitál 1 833 372
Tier 2 kapitál 314 489
Celkový regulatorní kapitál 2 014 367
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod Lenka_2 7. 6. 2021 14:43

Mně v IB svítí, že mám akcie přesně v té hodnotě, kolik Kč mě stály členské vklady. Přesně za tuto hodnotu jsou taky obchodovány mezi zájemci.
Jestli je nějaká jejich účetní hodnota nižší je mi jedno, pro mě je podstatné, kolik za ně dostanu.
Lenka_2
Nadšenec

Odeslat příspěvekod drkarel 7. 6. 2021 15:11

No, účetní hodnota je spíš vyšší, nominální je něco jiného, ale je otázka, jak dlouho za ně dostaneš těch 1000,-.
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod LaNov 9. 6. 2021 07:11

Lenka_2 píše:Mně v IB svítí, že mám akcie přesně v té hodnotě

Tak jestli tuto hodnotu hodnotu akcií uvádí sama banka ve svém IB, tak to musí být pravda :D

Teď vážně: reagoval jsem primárně na trochu pomlouvání Creditasu, že při transformaci snížila nominální hodnotu původně vkladu, nově akcie konstatováním, že to tak bylo (a asi muselo být) u všech záložen při transformaci na banku. Trinity nikde nominální hodnotu akcie neuvádí, ale ten poměr lze spočítat jak psal drkarel. Banka teď na té poslední VH v bodě 7 navrhovala zvýšení základního kapitálu s komentářem
"Důvodem pro přijetí tohoto usnesení je narovnání hodnoty akcií, kdy v souladu s projektem přeměny z družstevní záložny na banku v roce 2018 byl zapsán základní kapitál banky ve výši 1.100.000.000,- Kč, avšak v tom čase vlivem nových základních členských vkladů a dalších členských vkladů do dne přeměny na banku byl reálný základní kapitál ve výši 1.671.181.000,- Kč, přičemž tento rozdíl byl vyrovnán vložením rozdílu do položky Ostatní kapitálové fondy. Hodnota základního kapitálu tak bude odpovídat počtu akcií vynásobeného částkou 1.000,- Kč."
Samozřejmě, toto jsou účetní hrátky, důležitá je skutečná hodnota akcie. Trinity své vlastní akcie nakupuje za 1000 Kč, což lze vyčíst z VZ. Hodnota by měla odpovídat VK/akcii. Zkusím projít Přehledy o změnách vlastního kapitálu obou bank před a po tranformaci a ještě doplnit svůj názor na hodnotu. Už teď je mi ale jasný rozdílný přístup k minoritním akcionářům: Hubáček je považuje málem za obtížný hmyz, ale Lapčík si je hýčká, protože je potřebuje, sám kapitálu moc nemaje
LaNov
Nadšenec

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků