Revolut

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Andreas92 15. 4. 2021 14:32

Ještě přidám mojí zkušenost s Revolutem co se stala v pátek těsně před Velikonoci. Najednou mi Revolut zablokoval účet, resp. platba kartou nešla, nešlo směnit, nešlo posílat částky, atd. Na chatu mi psal někdo z back officu (nebyl to klasickej operátor), že podle AML KYC chtěj doložit následující:

zdroj příjmu - výplatní pásky za poslední 3 měsíce + bank. výspisy, nebo daňový přiznání / opis / výpis + bankovní výpisy kde jsou platby od zaměstnavatele, nebo v případě SVČ faktury + bank. výpisy s platbami + daňový. Pak chtěli vědět za jakým účelem využívám Revolut, roční příjmy, a ptali se mě proč jsem v lednu posílal 2 platby za sebou a neposlal jsem to jako hromadnou platbu, jednalo se o celkem malé částky, takže jsem musel vysvětlovat a dokazovat. Dále si vyžádali výpis z ARESu (RŽP, MPO) že skutečně jsem osvč v daném oboru, který jsem uvedl, na některé věcí se mě ptali vícekrát, ačkoliv jsem jim už poslal pdf s potvrzením (asi to moc nečetli :-D ). Nakonec v pondělí mi účet odblokovali.

Jinak podotýkám, že jsem Metal, směňuji EURA, platím kartou CZK nákupy, atd.. takže si myslím, že na mě i něco málo vydělaj, každopádně nepříjemná zkušenost. Měl jsem na revolutu asi 90k CZK a neumím si představit, pokud by mi účet neodblokovali, jak bych to z nich dostal.
Andreas92
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 15. 4. 2021 14:54

Kamarád dnes chtěl Revolutem zaplatit a zjistil, že to nejde. V aplikaci má najednou jinou kartu, než má fyzicky, hádám, že to souvisí s přechodem z UK do Litvy, já budu Revolutem platit zase v pondělí, tak snad to projde.
Možná mu během pár týdnů přijde nová karta, každopádně teď se k penězům nedostane.

-- 15. 4. 2021 16:03 --

Protože na tohle vlákno často odkazuji v různých diskusích, hodím sem prolink na vlákno zde radící jak obejít víkendovou přirážku:
viewtopic.php?f=316&t=1315685
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod wurk 15. 4. 2021 20:23

každopádně teď se k penězům nedostane


virtualni kartu da do Gpay nebo do Curve
wurk
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod retron 16. 4. 2021 09:19

a zrychlili alespoň ty tuzemské platby nebo pořád 3+ dny? Zkoušel někdo platbu do Raiffky?
retron
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod A1rh- 16. 4. 2021 09:30

právě mi přišel převod z RVLT do Creditas 35k, od ZPS PZSUN1236 (CZK) 2001141349/0800. Takže bez poplatku. V údajích platby je doplněno plno dalších informací, které mi nic neříkají, jako nějaký variabilní symbol a nějaká čísla a kód před mnou zadaným označením platby. Není to moje reference na RVLT.

Převod zadán 14.4. (už si nejsem jistý kdy), potvrzení o provedení (že jsem odeslal / byla mi zaslána platba) přišlo 15.4. 13:04 hod, dnes 16.4. 10:05 potvrzeno připsání v Creditas. Takže tentokrát 2 dny.
V profilu nebo SZ promo Revolut 700Kč, SkipPay 500Kč, AliExpress US $19, Raiff. 300Kč ...
A1rh-
Diskutér

Odeslat příspěvekod jichaj 16. 4. 2021 15:57

Do toho Fia s poplatkem to dorazilo nasledujici den...
jichaj
Diskutér

Odeslat příspěvekod tom384 18. 4. 2021 09:37

Ahoj, vcera jsem si zalozil ucet (free) a dnes jsem tam poslal nejake penize a provedl kontrolni nakup jestli vsechno funguje. Nakoupil jsem na Ali asi za 4 dolary. Vsechno OK, jen kurz neodpovida ocekavani. Dnes apka hlasi kurz 21.41czk/usd a ja dostal 21.85. Vim ze je weekend a tak jsem cekal kurz o procento vyssi, ale on je vyssi o 2%. V cem je chyba?
tom384
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod minarjo 18. 4. 2021 14:12

Kupoval jsi dolary za Kč, ne naopak. Musíš koukat na opačný kurz (ten 21.85 říká, kolik Kč stojí jeden dolar, ne naopak kolik dolarů dostaneš za 1 Kč, ten správný kurz bude tedy číslo menší než 0.05), a o víkendu se měnový spread navíc rozevírá právě i o tu 1% přirážku ke kurzu. Proto o víkendu fakt konverzi měn nepoužívat, to úplně ignoruješ hlavní výhodu Revolut. O víkendu má pak lepší kurz třeba kreditka Hello bank (MasterCard střed). Nebo můžeš platit v cizí měně o víkendu Revolut kartou, ale směnu měn si v appce udělej manuálně ještě před víkendem.
minarjo
Inventář

Odeslat příspěvekod czpetr 19. 4. 2021 09:26

Ahoj chci se zeptat posílal jsem USD přes paypal přes Revolut do XTB došlo to bez problému jen mě zajímá když jsem měl vyměněné USD v Revolutu z minulého týdne tak se to směnilo dnes .Měl jsem nastavenou měnu USD. Je to ještě někde nutné nastavovat?
czpetr
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod yxcv 19. 4. 2021 09:31

No musíš si v PayPalu logicky nastavit, kdo bude provadět směnu měny, standardně má přednastaveno PayPal a to je dost nevýhodmý kurz.
yxcv
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod czpetr 19. 4. 2021 09:34

To mám nastaveno aby paypal nepřeváděl nevýhodným kurzem. Ale jde mi o to že na učtu Revolutu jsem měl dost USD k poslání přes paypal i dost peněz v CZK na Revolut a vybralo to z CZK kde to směnilo a poslalo to a dolarový učet zůstal beze změn.
czpetr
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod yxcv 19. 4. 2021 09:52

No takže máš nastavenu směnu přes PayPal i když tvrdíš opak. Jinak by totiž PayPal vyžadal tu platbu v USD a ne v CZK. To musíš pred každou transakcí překontrolovat.
Naposledy upravil yxcv dne 19. 4. 2021 09:55, celkově upraveno 1
yxcv
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod czpetr 19. 4. 2021 09:55

Nerozumime si. V revolutu jsem si vyměnil USD, poslal jsem Revolut kartou přes paypal a tam jsem zadal aby se nepřeváděl nevýhodný kurz.DO XTB došly USD, ale v Revolutu se směnily dnes s czk na USD.A dolarový učet v Revolutu zůstal beze změn

-- 19. 4. 2021 10:57 --

A nemůže to dělat že mám v paypalu nastavenou primární měnu USD?
czpetr
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod yxcv 19. 4. 2021 09:57

Co to znamená "poslal jsem kartou Revolut pres PayPal"? To přece nejde. :D
yxcv
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod czpetr 19. 4. 2021 10:02

Ještě doplním mám nastavenou Curve kartu v paypalu a jako podkladovou kartu Revolut a tam mám směněné USD a pošle se to přes paypal do XTB.

-- 19. 4. 2021 11:10 --

Tak už jsem na to přišel. V Curve aplikaci u podkladové karty, která byla Revolut nastavit ,aby se platilo v USD a pak to odešle z Revolutu z USD ůčtu do XTB.
czpetr
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků