Interactive Brokers

Podílové fondy, akcie, komoditní trhy, spekulace, aukce. Kam a jak nejlépe investovat volné finanční prosředky

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Mufinmufi 7. 6. 2022 17:03

Alternativa ke klasickým SÚ může být také Interactive Brokers. Používám je na investování (pro ty co je nemají vyplatí se hodně využít referal) a teď jsem se dozvěděl, že taky slušný úrok na CZK.

Dále budu psát už jen o Interactive Brokers v Maďarsku, protože v Irsku mají nižší protection scheme.

Úroky:
https://www.interactivebrokers.hu/en/index.php?f=46385
Konkrétně v případě CZK to je 5,09% - 0,25% benchmark rate (srovnávací sazba).

Dnes jsem to řešil s podporou a je potřeba tam mít alespoň 1.000.000 Kč.

Protection scheme:
https://www.interactivebrokers.hu/en/in ... 8652&p=acc
Vztahuje se jak na cash, tak equities, tj. jak peníze, tak akcie.
Compensation under the IPF is limited to a maximum of €100,000 to each investor where the IPF will pay 100% of the value up to HUF 1 million and then 90% of the claim over HUF 1 million.

Za mne bezpečnější než, co se tady objevovalo jako tuším Cyrrus, či podobné.

Odteď budu používat do výše pojištění jako alternativu k SÚ.
Funkční odkaz pro 500 Kč za vytvoření účtu u Maxbanky, 100 EUR na Degiro, 5 GBP na Curve, až 1.000 USD v akciích na Interactive Brokers a -10% na provizi na krypto Binance (klikni na přezdívku => Mufinmufi <= u tohoto příspěvku).
Mufinmufi
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Zedna1 7. 6. 2022 17:11

@muf
Toto uz ale patri do sekce Investovani a ne sem.
Zedňa
Zedna1
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mufinmufi 7. 6. 2022 17:32

Částečně ano , tj. máš pokud na to nahlížíš jako brokera pro nákup akcií pravdu. Já se snažil nastínit, že tam můžeš mít jen peníze a brát poměrně výhodné úroky. To vše navíc pojištěno v obdobné výši jako mají SÚ a TV v ČR (resp. ještě vyšší nad daný limit).
Funkční odkaz pro 500 Kč za vytvoření účtu u Maxbanky, 100 EUR na Degiro, 5 GBP na Curve, až 1.000 USD v akciích na Interactive Brokers a -10% na provizi na krypto Binance (klikni na přezdívku => Mufinmufi <= u tohoto příspěvku).
Mufinmufi
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod obbr 7. 6. 2022 20:14

Mufinmufi píše:Částečně ano , tj. máš pokud na to nahlížíš jako brokera pro nákup akcií pravdu. Já se snažil nastínit, že tam můžeš mít jen peníze a brát poměrně výhodné úroky. To vše navíc pojištěno v obdobné výši jako mají SÚ a TV v ČR (resp. ještě vyšší nad daný limit).

Přecijenom je to investice a tam už nějaké riziko existuje. Takže srovnávat to se spořicími účty není úplně ok.
obbr
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kajer 7. 6. 2022 21:57

Mufinmufi píše:
Částečně ? ano ?,... ?
Myslim, ze nazev vlakna hovori jasne.
Vyrazy vyse se objevujici patri preci jen do patricneho.
kajer
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mufinmufi 7. 6. 2022 23:00

Psal jsem, že to je dle mého názoru bezpečnější než Cyrrus, který se tady taky omílal. To pak navíc s mystifikacemi ohledně pojištění vkladů.

Mít peníze na účtu připravené k nákupu a úročené nepovažuji osobně za plnohodnotnou investici. Ano, uznávám, že to není bankovní účet, nebo spořící účet, či termínovaný vklad (ten mmj. taky není v názvu vlákna).

Riziko spatřuji v rozdílu (spíše detailní neznalosti) fondu pojištění vkladů x Maďarské protekční schéma viz odkaz výše.
Funkční odkaz pro 500 Kč za vytvoření účtu u Maxbanky, 100 EUR na Degiro, 5 GBP na Curve, až 1.000 USD v akciích na Interactive Brokers a -10% na provizi na krypto Binance (klikni na přezdívku => Mufinmufi <= u tohoto příspěvku).
Mufinmufi
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod obbr 8. 6. 2022 08:14

Investování do finančních produktů zahrnuje riskování.
Vaše investice se mohou zvýšit nebo snížit a ztráty mohou přesáhnout hodnotu vaší původní investice.

Toto je přímo z jejich webu. Nějak se mi nechce věřit, že by to bylo tak jednoduché, bez háčků a rizik, jak zde píšeš. Studoval jsi do detailu, co se stane v případě krachu? - následná výplata pojištěného vkladu atd...
Zatím to na mě působí spíše, že jsi si tam udělal refferal kod a sháníš lidi. Ale třeba nás vyvedeš z omylu a napíšeš trochu detailněji, jak to jde "ošéfovat" bez rizik.
obbr
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mufinmufi 8. 6. 2022 08:39

To, co jsi zkopíroval je tam zřejmě ze zákona jako obdoba varování, že kouření škodí zdraví. Opět zdůrazňuji, že vidím rozdíl v tom investovat do cenných papírů a nechat tam na účtu ležet peníze, které se budou úročit (jabka, hrušky).

Jestli si někdo do detailu bude studovat Maďarské protekční schéma, tak se můžeme podělit o informace. Včera probíráno s podporou, která mne o tom ujistila.

Další info z části k tebou položeným otázkám:
https://bva.hu/en/compensation/who-is-e ... pensation/
https://bva.hu/en/compensation/when-doe ... pensation/

Úrok 5,09% - 0,25% benchmark rate za mne nicméně vypadá hodně dobře. Pravidelně to aktualizují.

Účet jsem měl jak u IB UK, tak u IB HU "po migraci". V příspěvku nebyl můj referal přímo vůbec zmíněn (ano v podpise mám zmínku o něm ale celou dobu). Je na každém jestli nějaký využije, nebo nikoli. Primárně tohle vlákno vidím jako předávání zkušeností, tak jsem se chtěl podělit o ty své.

Negativa, které za sebe vidím je snad jen to, že jde o Maďarsko. Probíral jsem to nedávno s pár lidmi a téměř nikdo se toho nebál. Politický vliv se prozatím businessu v tomto odvětví nijak nedotkl a stále jsou v EU. Pro srovnání např. v Irsku je protection scheme výrazně nižší (90% do 20k EUR).
Naposledy upravil Mufinmufi dne 8. 6. 2022 09:31, celkově upraveno 1
Funkční odkaz pro 500 Kč za vytvoření účtu u Maxbanky, 100 EUR na Degiro, 5 GBP na Curve, až 1.000 USD v akciích na Interactive Brokers a -10% na provizi na krypto Binance (klikni na přezdívku => Mufinmufi <= u tohoto příspěvku).
Mufinmufi
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tmx643 8. 6. 2022 09:26

Trochu se obávám, jestli nepleteš dohromady různé měny. Milion forintů je asi 60 000 Kč, takže ani ne 3 000 EUR.
Maximální refundace by byla 100 000 EUR. Ale 100 % pouze do těch 60 000 Kč (milion forintů). Od 60 000 Kč až do dosažení těch 100 000 EUR = 2,5 milionu Kč by bylo 90 %.
A z toho, co mi to ukazovalo, se těmi 5 % úročí až částky nad milion Kč. Reálná sazba tedy bude výrazně nižší.
tmx643
Diskutér

Odeslat příspěvekod Mufinmufi 8. 6. 2022 09:32

Máš pravdu. V tom posledním příspěvku jsem to trošku domotal. Upravil jsem to.

Platí nicméně, co jsem psal v předchozím příspěvku výše:
Compensation under the IPF is limited to a maximum of €100,000 to each investor where the IPF will pay 100% of the value up to HUF 1 million and then 90% of the claim over HUF 1 million. The coverage provides protection against the failure of the investment firm, not against loss of market value of financial products.

Kde přesně jsi našel, že se úročí 5% až částky nad milion Kč?
Funkční odkaz pro 500 Kč za vytvoření účtu u Maxbanky, 100 EUR na Degiro, 5 GBP na Curve, až 1.000 USD v akciích na Interactive Brokers a -10% na provizi na krypto Binance (klikni na přezdívku => Mufinmufi <= u tohoto příspěvku).
Mufinmufi
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod volnicko 8. 6. 2022 10:05

volnicko
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod tmx643 8. 6. 2022 10:12

Mufinmufi píše:Platí nicméně, co jsem psal v předchozím příspěvku výše:
Compensation under the IPF is limited to a maximum of €100,000 to each investor where the IPF will pay 100% of the value up to HUF 1 million and then 90% of the claim over HUF 1 million. The coverage provides protection against the failure of the investment firm, not against loss of market value of financial products.

Já teda nejsem kdoví jaký angličtinář, ale vidím tam:
Kompenzace v rámci fondu ochrany investorů (IPF) je limitovaná maximální částkou 100 000 EUR na každého investora, kdy IPF proplatí 100 % hodnoty do výše 1 milion HUF a poté 90 % nároku nad 1 milion HUF.

Mufinmufi píše:Kde přesně jsi našel, že se úročí 5% až částky nad milion Kč?

Hned v tvém prvním příspěvku. Je tam i kalkulačka. Plus se tam hovoří o NAV a to bych zběžně chápal tak, že do těch aktiv se ty peníze nepočítají. Takže tam musíš mít ke všemu zainvestováno v milionech Kč.
Přílohy
Screenshot_20220608-110319_Samsung Internet.jpg
tmx643
Diskutér

Odeslat příspěvekod Mufinmufi 8. 6. 2022 10:58

Ano, to proplacení vidíš správně.

Kalkulačka je na stránkách IB Irsko a US, tj. ne entita IBCE (Maďarsko).

Do pojištěných aktiv se počítají peníze a equities (akcie).

Znovu jsem si to ověřoval na podpoře IBCE (tj. včera i dnes) s konkrétními odkazy na jejich jiné business entity (US, Irsko), protože mi pár lidí psalo, že v Maďarsku je zákaz vyplácet úroky.

Bylo mi potvrzeno, že:
I just checked there are changes to the interest and fees on cash balances. IBCE will not pay interest on credit balances as Hungarian law that governs investment service companies prohibits the payment of interest.

Tj. pravda je bohužel taková, že u IBCE klient skutečně nemá nárok na úroky :-/.
Funkční odkaz pro 500 Kč za vytvoření účtu u Maxbanky, 100 EUR na Degiro, 5 GBP na Curve, až 1.000 USD v akciích na Interactive Brokers a -10% na provizi na krypto Binance (klikni na přezdívku => Mufinmufi <= u tohoto příspěvku).
Mufinmufi
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod petrnson2 10. 1. 2023 17:04

Interactive Brokers má nově možnost automatického pravidelného investování. Vhodné pro DCA. https://ibkr.info/article/4470
petrnson2
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Prologer 2. 2. 2023 09:01

Nevíte, jaká jsou pravidla u Lynx, resp. IB ohledně výběru peněz na US účet?
Již dlouhé roky že svého účtu LYNX do US vybírám a v pohodě. Teď si účet zřídila manželka a po prvním výběru ji volali, že výběr ruší, že kvůli AML se smí vybírat pouze do EU...
Prologer
Nadšenec
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků