Nouzový stav, zavírání hranic, karanténa, vliv na .. všechno

Diskuse na témata, která se netýkají výše uvedených témat

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod hannys85 9. 4. 2020 15:49

redhaven píše:Nyní přichází krize, která konečně zpovykaným zaměstnancům žijícím si nad poměry lépe než podnikatelé zatne tipec. Každou krizi v podstatě vyvolají rozmazlení zaměstnanci, kteří vysají firmy a podnikatele od všech rezerv.


Tak to jste mě pobavil :-) Třeba takového chudáka Polhreicha totálně vysáli po jednom měsíci :-D
Doufám, že už tedy nejezdí Lexusem (jak ti zpovykaní zaměstnanci, jak píšete), ale max. fabkou a doufám, že bydlí ve 2+kk a ne luxusní vile...
Jestli se Vám zdá průměrná mzda v ČR (na kterou nedosáhne 2/3 zaměstnanců), takže se bavme o mediánu nějakých cca. max. 30 hrubého jako luxusní mzda, tak o to více nechápu, proč podnikatelům nestačí 500 Kč /denně s tím, že nemusí platit odvody, za zaměstnance jim mzdu uhradí stát, zaplatí jim i OČR a teď nově mají odklad nájmu a třeba u nás v Ostravě jsem slyšel, že by měl být nájemcům nebytových prostor schválen 100 Kč nájem..Mě jako zaměstnanci nikdo nájem neodpustí a kromě mzdy nemám na nic nárok, tak mi řekněte v čem jsem na tom lépe než podnikatel ? Až me vyhodí a skončím na pracáku, tak budu mít max. podporu v nezaměstnanosti 65 - 50 - 45 % toť vše a to rozhodně nedá 15 tisíc + nájem 100 Kč.
Ať to dostanou Ti, co jsou na tom fakt bídně a něco za poslední roky státu odvedli, ne Ti, co si platí minimální anebo žádné odvody, pracují ve schwarzsystému atd. Jako spravedlnost neexistuje, já vím, ale když už chtěli být tak rozdávační, tak měli všem pracujícím a podnikatelům dát třeba, já nevím 10 tisíc, prostě nějaký zaručený příjem...Tak mi to přijde, že na tom vydělají pouze OSVČ a klasicky celoživotní netáhla, kterým dávky nikdo nevezme , nemluvě o tom, že chtějí tady chtějí přijmout cikány z Anglie a platit jim hotely včetne nošení jídla až pod nos a dávat jim dávky...
Proboha, jak mohl někdo vymyslet sociální systém bez nějakého zastropování..Prostě na dávky máš nárok max. 5 let za život a pak smolíček..Někdo zase bude říkat, že se tu zvýší kriminalita, tak doprdele do kamenolomu s takovýma a oni si to příště rozmyslí a ještě se naučí pracovat...Všechno by šlo, jenže tento svět už je tak neskutečně přehuštěn různými neziskovkami, genderem a podobným nemysly, že už mi přijde, že už to lepší být nemůže, protože je na ten cecek napojeno tolik zbytečných lidí bohužel s velkým vlivem :-(
hannys85
Nadšenec

Odeslat příspěvekod vpe 9. 4. 2020 16:14

“Všem”, “zaručený příjem”, “vydělají OSVČ”,

Snad jim nezávidíš, těm parazitům OSVČ :-)
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hannys85 9. 4. 2020 16:37

Ne, já se chovám, tak jak se chovají oni, když jsou na koni, v době velké nezaměstnanosti, kdy všichni do jednoho říkají, že jestli se ti to nelíbí (třeba minimálka), tak si najdi něco jiného, za dveřmi je milión dalších ,kteří se na Tvé místo třepou...Mimochodem tuto kouzelnou formuli často používají většinou voliči pravice (i když pravice u nás neexistuje- vzhledem k tomu, že ji teď to rozdávání OSVČ nevadí a ještě si stěžuje, že je to málo)..Tak já nyní říkám milí OSVČ, máte pravdu, ale zároveň dodávám, že pokud se Vám to nelíbí a nemáte nic našetřeno (o čem vážně pochybuji), tak to přestaňte dělat a běžte třeba sbírat ovoce a zeleninu (je nedostatek lidí pro sběr a díky toho jde cena rapidně nahoru).
Všichni jsou chytří, že prostě minimálka je hodně, ale když teď dostanou částku, která je vyšší než minimálka, tak je to najednou pro ně málo, hodně zvláštní přístup, tak aspoň většina vidí, jak těžké je s tím vyžít...
hannys85
Nadšenec

Odeslat příspěvekod jednadva 9. 4. 2020 17:13

Důležité je, aby se kvůli tomu lidé o Velikonocích neservali.
jednadva
Diskutér

Odeslat příspěvekod S474N 10. 4. 2020 11:03

To je zajimave, ja mel zato, ze zamestnancum jde jejich prijem, takze na cem jsou oni skodni?

Dale zamestnanec sice plati najem za bydleni a on snad OSVC nikde nebydli a prespava s rodinou ve sve provozovne/kancelari, takze za ten najem usetri?

A nakonec, OSVC musi platit kazdy mesic minimalni zalohy cca 5 tisic. A to i v dobe, kdy nevydela ani korunu (o kterou se musi sam postarat, aby ji vydelal).

Takze pokud tohle kdokoliv klade na misky vah proti sobe se zamestnancem, tak to nemuze mit v hlave v poradku.
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jednadva 10. 4. 2020 12:27

Flegr s urychleným návratem k normálu nesouhlasí.
jednadva
Diskutér

Odeslat příspěvekod petrmegac 10. 4. 2020 12:40

Teď jsem jel autem a v rádiu říkali nějakou básničku a napsal ji nějaký umělec, herec, 75 let, OSVČ. Tak se ptám, je to důchodce, bere důchod. Jako umělec údajně nemůže vystupovat a protože je OSVČ dostane 25 tisíc. Je tohle potřebný člověk. Nebo holička která je pouze OSVČ a pracovat nemůže a platí nájem za nějaký malý kamrlík? Problém je v tom, že stát dá všem, ně pouze těm postiženým co to potřebují.
petrmegac
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod fc70 10. 4. 2020 13:07

Ale zase kdyby to stát zkoumal, tak začnou peníze chodit někdy … v lednu? Tady není žádné dobré řešení.

-- 10. 4. 2020 13:08 --

Teda velké kategorie typu důchodce by se asi vyfiltrovat daly a měly (ale co když ten důchodce má nějaké trvalé náklady např. zaměstnance?), ale individuální posuzování situace teď fakt těžko přichází v úvahu.
fc70
Přeborník

Odeslat příspěvekod vpe 10. 4. 2020 13:15

jednadva píše:Flegr s urychleným návratem k normálu nesouhlasí.

:tleskani Jak se jmenuje ten kocici parazit?

A ja nesluhlasim s davkama, duchodama, inflaci … a je mi to prd platny :-)

Kara jede dal a stale zataci doleva, jednou se preklopi na zada :-) Anebo mozna chteji promorit ty slabe kusy a zbavit se jich, kdo vi. Na tuto metodu je vsak malo ucinny.
Naposledy upravil vpe dne 10. 4. 2020 13:18, celkově upraveno 1
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar


Odeslat příspěvekod dr._lukas 10. 4. 2020 13:18

Tak doufám, když se rozdává z peněz všech, kdy jediný OSVČ pobere ošetřovné a denní bonus zároveň, kdy OSVČ nebude muset platit nějakou dobu nájem, začne konečne DRŽET HUBU a bez keců si nastaví terminál k EET a začne poctivě platit na daních :!:
dr._lukas
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vpe 10. 4. 2020 13:19

Zdéňa je bavič roku 2020.
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dr._lukas 10. 4. 2020 13:24

redhaven píše:Nyní přichází krize, která konečně zpovykaným zaměstnancům žijícím si nad poměry lépe než podnikatelé zatne tipec. Každou krizi v podstatě vyvolají rozmazlení zaměstnanci, kteří vysají firmy a podnikatele od všech rezerv.

A budeš první, který bude klepat na dveře živnostenského úřadu, že chceš formulář, aby se po 20 dnech o tebe chudáku stát postaral.. v okolí mám dva typy podnikatelů, ti co mysleli na zadní vrátka a drží hubu, ví, že když onemocní, tak budou na tom stejně, jako dneska ostatní a ty, co *****í stát na daních, zálohy na zdravku a socku platí v nejnižší možné míře, ale budou dneska důležitě řvát a kopat nožičkama, jak jim Babiš zavřel činnost :-D . Ti silní přežijou i bez pětistovky za den a ti lůzři konečně pocítí, jaké to je pracovat za minimálku :tleskani :-D :-) .

-- 10. 4. 2020 13:27 --

petrmegac píše:Teď jsem jel autem a v rádiu říkali nějakou básničku a napsal ji nějaký umělec, herec, 75 let, OSVČ. Tak se ptám, je to důchodce, bere důchod. Jako umělec údajně nemůže vystupovat a protože je OSVČ dostane 25 tisíc. Je tohle potřebný člověk. Nebo holička která je pouze OSVČ a pracovat nemůže a platí nájem za nějaký malý kamrlík? Problém je v tom, že stát dá všem, ně pouze těm postiženým co to potřebují.

Přesně tak :tleskani . Tak jako Schillerová zapomněla, že pokud jsem doma s děckem za 60% DVZ, tak nedostanu k tomu další mzdu.

-- 10. 4. 2020 13:33 --

Mimochodem, kdejaký zaměstnavatel řve, jak ho vysává každoroční navyšování minimální mzdy, že je to neúměrné, tak proč nebyl bonus navázán na něj, aby nevysával stejně jako zaměstnanec jeho, nyní on, státní rozpočet?
dr._lukas
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod S474N 10. 4. 2020 15:02

Ty trumbero, kde bys byl, kdybys nemel zamestnavatele.

Tyhle nazory, to je jak z pate cenove nekde v Ostrave.
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vpe 10. 4. 2020 16:11

jednadva píše:To má být vtip? Víš, kolik je v USA obyvatel? Na koronavirus tam zemřelo asi 12 tisíc lidí. Za stejné období by taky někdo umřel i bez koronaviru. Údaje o lidech na JIP nemám. Ale celkem potvrzených nakažených je necelých 400 tisíc. Zdaleka ne všichni v produktivním věku, zdaleka ne všichni byli před nákazou zdraví. Z toho 20 tisíc se uzdravilo.


Spíše se hodí napsat “Zdaleka ne všichni ekonomicky aktivní“, to že někde v produktivním věku, ještě neznamená, že pracuje (Legálně)... Viz stanová městečka desetitisíců bezdomovců nejen v los angeles https://youtu.be/kFC9eGq_1cU

-- 10. 4. 2020 16:13 --

drummond píše:Odložení možnosti platit nájem je mimořádná bejkárna, najednou je každý postižený koronavirem....


Ve schvalenem zneni, ktere jde pristi tyden do Senatu, pribylo v paragrafu 3 toto:

(3) Nájemce pronajímateli bez zbytečného odkladu a s určitostí odpovídající dostupným skutečnostem doloží okolnosti prodlení podle odstavce 1 písm. b), potvrzením od příslušného úřadu práce ČR, kterému pro vystavení potvrzení musí nájemce doložit podklady, jejichž formu a náležitosti stanoví metodicky pokyn.

Takze vychcany osvc zednik zde popisovany by musel skoncit na UP :-)
Naposledy upravil vpe dne 10. 4. 2020 16:18, celkově upraveno 3
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků