Investice přes Revolut

Podílové fondy, akcie, komoditní trhy, spekulace, aukce. Kam a jak nejlépe investovat volné finanční prosředky

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod goropes 19. 2. 2020 09:09

Revolut už nějakou dobu nabízí možnost investování, rozhraní vypadá maximálně jednoduše, jdou nakupovat i zlomkové akcie a transakce nejsou zatížené vstupními ani výstupními poplatky.
Proto mne napadlo zainvestovat nějakou část peněz, které zatím jen přesypávám mezi spořícíma účtama.
Plánuju koupi nemovitosti, ale nějaké měsíce/roky to asi potrvvá, a pokud náklady na vstup/výstup budou 0, a zainvestuju jen nějakou rozumnou část do nějakých stabilně rostoucích titulů, přijde mi to laickým pohledem jako dobrý nápad. Nicméně rád si ho nechám zkonzultovat zde od zkušenějších investorů.
S rizikem pádu cen akccí jsme samozřejmě srozumněn.
Má to ještě nějaké jiné háčky?

Napadá mne zdanění příjmů. Pokud nakoupím a za pár měsíců prodám za více než 100.000,-kč, tak příjem musím zdanit, že?
Dá se tady využít třeba domluva s rodinými příslušníky (všichni už revolut mají) a rozložit ty investice přes více účtů, pak pokud budou mít prodej do 100.000,-kč/osobu, tak nic danit nemusí, že?

A samozřejmě riziko krachu revolutu nebo společností, přes které to revolut nakupuje a drží.
Nebo dá se na něco takového lépe využít třeba Degiro?
goropes
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Chichi 25. 2. 2020 16:08

Revolut je nepochybně daleko lepší.
Nick: Chichi; Povolání: Nosič dříví do lesa; Zájmy: Hledání dříví
Chichi
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Korzaik 27. 2. 2020 23:38

Taky používám, tuším, ze Revolut to prodává ještě přes nějakou třetí stranu a navíc nemáš reálné akcie, ale jen virtuální. Funguje to každopádně na dvě kliknutí, ve FIO bys musel zakládat majetkový ucet, vyplnit tři A4 a ještě delat dotazník.
Korzaik
Nadšenec

Odeslat příspěvekod suram 28. 2. 2020 17:53

Já myslím, že se dá zdanění zisku z investic v Revolutu vyhnout, pokud se člověk sám dobrovolně nepřizná, FÚ to nemá šanci zjistit ne?
suram
Diskutér

Odeslat příspěvekod fc70 28. 2. 2020 18:51

“Common Reporting Standard”.

Krácení daně nad 50 tisíc se trestá vězením.
fc70
Přeborník

Odeslat příspěvekod jednadva 28. 2. 2020 18:58

Hele, možná to bude znít jako od Mirka Dušína, ale daně se zkrátka odvádí. Taková jsou pravidla hry. :) Máš spoustu legálních způsobů, jak si snížit základ daně, tak využij ty legální možnosti a na nelegální zapomeň.
jednadva
Diskutér

Odeslat příspěvekod fc70 28. 2. 2020 19:01

Je každopádně dobré o neplacení daní napsat na fórum, to výrazně usnadňuje prokazování úmyslu neplatit :)
fc70
Přeborník

Odeslat příspěvekod Aldapo 28. 2. 2020 19:02

Jsem asi natvrdlej, ale jak chceš legálně u dividend snížit základ daně?
Aldapo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod suram 28. 2. 2020 20:38

Obratem je investovat do akcií?
suram
Diskutér

Odeslat příspěvekod jednadva 28. 2. 2020 20:55

Aldapo:

U kterých dividend? Ze které země?
jednadva
Diskutér

Odeslat příspěvekod Aldapo 29. 2. 2020 18:33

suram píše:Obratem je investovat do akcií?



To mě sice napadlo, ale nevím jak to aktuálně funguje. Kdy se musíš rozhodnout že tu dividendu dáš zase do akcií a jakých. Třeba když ty akcie držíš 3 roky tak je můžeš prodat bez zdanění,že?

-- 29. 2. 2020 18:39 --

jednadva píše:Aldapo:

U kterých dividend? Ze které země?



SP500 index nebo pokud z něj až tedy bude zase nadednem půjde vypinknout jednotlivé firmy.
Aldapo
Mírně pokročilý


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků