Degiro

Podílové fondy, akcie, komoditní trhy, spekulace, aukce. Kam a jak nejlépe investovat volné finanční prosředky

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod vpe 19. 6. 2020 22:13

Tak to je vostry, zvlast kdyz tam chces nakupovat stylem zdarma 1x za mesic :-)

Ale dalo by se to vyuzit na vynulovani poplatku za zkouseni v prvnich 3 mesicich.? Pokud to chapu spravne?

Tedy nejde to vyuzit na obohaceni, jen na “hrani si”... :?: a to pro obe strany.
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod psovod78 22. 6. 2020 19:38

Jak je to s tim basic versus custody uctem? Chapu to spravne, ze basic je lehce podezrela forma vlastnictvi, a custody je takovym tim normalnim zpusobem, jako ma treba Fio? Nebo je to zbytecna paranoia?
psovod78
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod dam.esin 22. 6. 2020 20:59

Řešily se tu konverze peněz ve FIO. Posílat USD nebo EUR do FIO je možné například pomocí RoklenFx. Roklen má účty i ve FIO (kromě CZK také EUR a USD). Peníze je tak možné poslat z RoklenFx přímo na investiční účet bez poplatků. Není potřeba zakládat bankovní účet v cizí měně.
Opačný převod (ze zahraniční měny do CZK) jsem ještě nezkoušel a nejsem si jistý, jestli je to možné.

-- 22. 6. 2020 22:02 --

A ještě k Degiro ... Moje místo v pořadníku pro registraci je 888. Za týden se to pohlo jen o jedničku :-(
dam.esin
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod octaviampi 23. 6. 2020 11:43

Dospěl jsem k dokončení registrace na Degiru, poslal si tam peníze. Ve "volném prostoru" mám částku x, chci nakoupit za 0,2x a řve to na mě, že nemám dostatek prostředků ve "volném prostoru". Neví někdo, co s tím?

Plus viděl jsem v ceníku výpis e-mailem za 5 EUR. To je chyba a nebo se tomu dá nějak vyhnout?
octaviampi
Diskutér

Odeslat příspěvekod Kolem.jdouci 23. 6. 2020 11:59

Řešilo se to tady několikrát. Buď si ručně převedeš CZK na EUR nebo počkáš do zítra, kdy se ti koruny samy převedou na eura.
Kolem.jdouci
Nadšenec

Odeslat příspěvekod octaviampi 23. 6. 2020 12:18

Díky. Je to fakt zmatené.
octaviampi
Diskutér

Odeslat příspěvekod čulibrk 23. 6. 2020 14:03

čulibrk
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vpe 23. 6. 2020 22:54

Sporici dluhopisy se do toho pocitaji? :-))
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod octaviampi 26. 6. 2020 08:19

Někde jsem k tomu vysvětlení viděl, ale už nevím kde: Dejme tomu, že jsem vložil (imaginárních) dvacet milionů v CZK. Nečekal jsem na automatický převod, ale převedl jsem je ručně. Podle aktuálního kurzu jsem si spočítal, že chci převést např. 750 000 EUR. Za ně se ale strhlo víc než 20M Kč. Přitom i podle uváděného kurzu je částka pod tuhle sumu. Další den pak byla strhnuta v EUR rozdílová částka odpovídající drobným přesahujícím těch 20M v českých. U konverzí při nákupu a prodeji kurz souhlasí. Netuší někdo důvod?
octaviampi
Diskutér

Odeslat příspěvekod octaviampi 29. 6. 2020 14:25

Má někdo vymyšlen elegantní způsob, jak sledovat výkony v CZK i EUR? Evidenci mám v excelu pro CZK zmáknutou, ale přemýšlím, jak udělat přesnou evidenci i pro Degiro. Kč jsou převáděné na EUR, při nákupu se cena z Kč převádí na EUR, při prodeji naopak a pak ještě v případě výběru další konverze. Pokud vlnkařím za 2%, tak kurzový pohyb zlepší nebo požere poměrně velkou část výsledku.

Zatím to vypadá na druhou záložku v EUR.
octaviampi
Diskutér

Odeslat příspěvekod stanickses 29. 6. 2020 15:58

Krome nakupky v cizi mene si trackujte i ten kurz za ktery jste na nakup smenil. Takze budete mit nakupni kurz v czk v dany den. Proti tomu si muzete dat aktualni EUR/CZK stred + nejaky maly spread (pokud Degiro ma). To vam da rozdil v EUR, t.j. pohyb ceny akcie a rozdil v CZK, t.j. vcetne pohybu kurzu CZK. Rozdil mezi nimi bude kurzovy zisk/ztrata
stanickses
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod octaviampi 29. 6. 2020 16:50

Ano. To bude prave dost opruz, protoze to bude asi o nejakem prumerovani kurzu vlozenych penez. A ted jde o to, jestli se napr. pro danove ucely pocita vyhlasovany kurz, realny, prumerny atd.
octaviampi
Diskutér

Odeslat příspěvekod ddaveid 30. 6. 2020 06:54

Myslím, že se bere ten kurz, který ČNB vyhlásí jako průměrný za celý rok.
ddaveid
Návštěvník

Odeslat příspěvekod čulibrk 30. 6. 2020 06:56

Podle mě pro daně z příjmu za rok 2019 platí toto:
https://www.financnisprava.cz/assets/cs ... R-D-42.pdf
čulibrk
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod stanickses 30. 6. 2020 09:43

Ja myslel ze to chcete na trackovani (ne)realizovaneho zisku, nebo ztraty. Opruz to neni, ten kurz vam Degiro nechava v transakcich u toho prevodu CZK. Pro danovy pohled ten vyhlaseny kurz.
stanickses
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků