Conseq Horizont Invest a Conseq Classic Invest

Podílové fondy, akcie, komoditní trhy, spekulace, aukce. Kam a jak nejlépe investovat volné finanční prosředky

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod EndyV 2. 6. 2013 17:10

Ahoj, chci se zeptat – od 1.1.2012 mám uzavřené 2 smlouvy a to Conseq Horizont Invest a Conseq Classic Invest. Na každou smlouvu platím 500 Kč měsíčně.
Ve výpise z účtu vlastníka u Classic Invest mám nyní uvedenou celkovou hodnotu portfolia 1858 Kč a u Horizont investu mám konečný zůstatek 0,37 Kč.
Můžete mně někdo vysvětlit co to znamená? Pokud se fondy takto mizerně zhodnocují, tak to mám chuť vypovědět. Velmi prosím o rady a objasnění.
EndyV
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kamey 2. 6. 2013 19:40

Co si přečíst poplatky, které jsou součástí smlouvy?
kamey
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod petr s 2. 6. 2013 19:49

Zde jde určitě o počáteční poplatky těchto dlouhodobých investic, kdy se několik prvních měsíců a případně i let platí přednostně ony, ale vždy to snad není celých 100% z vložené částky. Koukni se do smlouvy na kolik let a jakou částku jsi to podepsal a jakým způsobem se vypořádávají vstupní poplatky. Jinak samotné zhodnocení fondů není za uvedenou dobu tak špatně, abys byl tak v mínusu :-)
petr s
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod EndyV 3. 6. 2013 14:40

Děkuji za přípomínky.

Tak jsem se na to dívala a Celková hodnota portfolia k datu 31.1.2012 byla u Conseq Horizont Invest 816,08 Kč a u Conseq Classic Invest 1.858,21 Kč.

Sazby vstupního poplatku u obou jsou 3,5%, Horizont Invest mám na 25 let a Classic Invest na 20 let.

Myslíte, že je to ok a nemám to rušit? Pojišťovák co mně do toho navrtal ukončil činnost a už nemám chut nikoho kontaktovat..
Moc Vám děkuji.
EndyV
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod alexpraha 3. 6. 2013 15:52

Drž to dál. Máš zřejmě zaplacené počáteční náklady, nyní by to mělo být lepší. Nalít někam 12k a mít 2k6, no, pojišťovák udělal dobrý kauf. Pokud by to na konci letošního roku bylo podobné, je vhodné zajít do Consequ a hodit jim tu prasárnu na hlavu.
alexpraha
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod EndyV 3. 6. 2013 16:34

Děkuji za radu. Já tam do datumu kdy mně byl zaslaný poslední výpis nalila 6.000 Kč (poslední výpis byl 31.12.2012). Takže to přesně vychází, že mně tam zbylo těch pár drobných po odečtení poplatků. Tak uvidím tento rok jak dopadnu.. Pokud to bude nějaká prasárna, tak jim to o tu hlavu potom určitě omlátím..

-- 3. 6. 2013 17:35 --

Teď se mlátím do hlavy co jsem to zase podepsala.. Vždycky se nechám ukecat jak je to výnosné a ono prd. Zůstanu asi už jenom u stavebka a kašlu na vše.
EndyV
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Fantucci 3. 6. 2013 19:12

alexpraha píše:Drž to dál. Máš zřejmě zaplacené počáteční náklady, nyní by to mělo být lepší. Nalít někam 12k a mít 2k6, no, pojišťovák udělal dobrý kauf. Pokud by to na konci letošního roku bylo podobné, je vhodné zajít do Consequ a hodit jim tu prasárnu na hlavu.


Poslední větu nechápu... Vlastně nechápu ten příspěvek celý...
Pracuji ve fin. poradenství? No a?
Fantucci
Diskutér

Odeslat příspěvekod alexpraha 4. 6. 2013 07:49

Pomaleji. Tazatelka má dvě smlouvy, každý měsíc do každé posílala 500 kč. takže 12 měsíců * 2 smlouvy * 500 kč, je 12 000 Kč.
Jsem líný pročítat obě smlouvy (jistě jsou na webu), ale není tak těžké dovodit, že se jedná o předčasně zaplacené poplatky. U investování se obvykle platí např. 0,25 až 4% z každé platby, ale u řady produktů je nabídky "předčasně zaplacených poplatků, čili se sečtou poplatky za celou dobu investování (25 let * 1000 kč * 4% = 12 000 Kč) a ty se strhávají tak dlouho, dokud nejsou uhrazeny. A to se asi stalo tazatelce.
Předčasně stržené poplatky jsou prasárna co vymysleli výrobci finančních produktů pro zprostředkovatele, aby měli motivaci hledat ovečky a někomu něco natlačit. Bohužel to dělá i Conseq.
Kdo by měl chuť a čas se starat o někoho, cpát mu smlouvy, pokud by dostával měsíčně provizi 40 Kč? Problém českého finančního trhu je právě v okamžitě vyplácených provizí.
V případě, že by i za letošní rok nebyly posílané částky investovány, čili, pokud by opět Conseq strhnul velké částky, bylo by vhodné se tam zastavit a pohovořit cosi o nevhodném produktu, finančním arbitru, manipulativní smlouvě atd. A jistě by bylo možné dosáhnout nějakého jiného režimu, kdy by se smlouva zrušila, nebo předělala do jiné podoby.
Ale byla by chyba to nyní, kdy by měly být všechny poplatky již zaplacené, to rušit.

-- 4. 6. 2013 09:21 --

[quote=]
Teď se mlátím do hlavy co jsem to zase podepsala.. Vždycky se nechám ukecat jak je to výnosné a ono prd. Zůstanu asi už jenom u stavebka a kašlu na vše.[/quote]

Určitě jsi udělala z poloviny dobré rozhodnutí. Conseq je dobrá společnost. Invest i Horizont jsou dobré produkty (pokud máš nějakou agresivní strategii). Jen ty předběžně placené poplatky byly chyba, na druhou stranu, budeš se snažit vždy platit a nepřestaneš jen proto, že si chceš koupit novou kabelku, iphone či podobné výmluvy.
alexpraha
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Fantucci 4. 6. 2013 09:34

však já to chápu a je jasné, že jde o dopředu zaplacený vstupní poplatek.

V případě dodržení zásad je klientka o úhradě vstupního poplatku informována a navíc forma jeho úhrady je zmíněna i na smlouvě.
Nechápu tedy, proč by tazatelka měla jít do Consequ a pohovořit si na téma nevhodného produktu, finančním arbitru, manipulativní smlouvě.

Pokud klientce bylo poskytnuté řádné investiční poradenství s tím, že byla seznámena se všemi klady i zápory, tak by se nyní neměla divit. Pokud tak nebylo učiněno, stěžovat si může na zprostředkovatele/poradce, nikoliv ale na Conseq...
Consequ je mimochodem jedno, jaké placení vstupního poplatku bude vybráno. To je plně v režii zprostředkovatele.

Tvé příspěvky tedy považuji za zcestné...
Pracuji ve fin. poradenství? No a?
Fantucci
Diskutér

Odeslat příspěvekod galan.marten 4. 6. 2013 13:19

alexpraha píše:Pomaleji. Tazatelka má dvě smlouvy, každý měsíc do každé posílala 500 kč. takže 12 měsíců * 2 smlouvy * 500 kč, je 12 000 Kč.
Jsem líný pročítat obě smlouvy (jistě jsou na webu), ale není tak těžké dovodit, že se jedná o předčasně zaplacené poplatky. U investování se obvykle platí např. 0,25 až 4% z každé platby, ale u řady produktů je nabídky "předčasně zaplacených poplatků, čili se sečtou poplatky za celou dobu investování (25 let * 1000 kč * 4% = 12 000 Kč) a ty se strhávají tak dlouho, dokud nejsou uhrazeny. A to se asi stalo tazatelce.
Předčasně stržené poplatky jsou prasárna co vymysleli výrobci finančních produktů pro zprostředkovatele, aby měli motivaci hledat ovečky a někomu něco natlačit. Bohužel to dělá i Conseq.
Kdo by měl chuť a čas se starat o někoho, cpát mu smlouvy, pokud by dostával měsíčně provizi 40 Kč? Problém českého finančního trhu je právě v okamžitě vyplácených provizí.
V případě, že by i za letošní rok nebyly posílané částky investovány, čili, pokud by opět Conseq strhnul velké částky, bylo by vhodné se tam zastavit a pohovořit cosi o nevhodném produktu, finančním arbitru, manipulativní smlouvě atd. A jistě by bylo možné dosáhnout nějakého jiného režimu, kdy by se smlouva zrušila, nebo předělala do jiné podoby.
Ale byla by chyba to nyní, kdy by měly být všechny poplatky již zaplacené, to rušit.

-- 4. 6. 2013 09:21 --

[quote=]
Teď se mlátím do hlavy co jsem to zase podepsala.. Vždycky se nechám ukecat jak je to výnosné a ono prd. Zůstanu asi už jenom u stavebka a kašlu na vše.


Určitě jsi udělala z poloviny dobré rozhodnutí. Conseq je dobrá společnost. Invest i Horizont jsou dobré produkty (pokud máš nějakou agresivní strategii). Jen ty předběžně placené poplatky byly chyba, na druhou stranu, budeš se snažit vždy platit a nepřestaneš jen proto, že si chceš koupit novou kabelku, iphone či podobné výmluvy.[/quote]


Tvoje názory jsou povrchní a pomýlené.

Podívejme se třeba na ty provize. Problém vůbec není v jejich výši, ale v tom, že je na trhu přeagentováno, že když vlezete do klientského centra Partners, tak si připadáte jako ve školce, že... Ostatně sama tazatelka zmiňuje, že prodejce už nefunguje. Ještě by mohla doplnit, jak dlouho v oboru byl, u které firmy a kolik má roků (prodejce). Určitě jsou mezi tzv. poradci zloději. Jenže i v kostele se může stát, že přijdete o anální panictví. Z toho jasně plyne, že v žádné oblasti nevystupují samí poctivci. Proto i tzv. poradce se může snažit být čestný, jak chce, stejně ho situace na trhu nutí k prodeji předplacených poplatků.

Dále k doporučování podílových fondů. Naprostá většina lidí je, jak se říká, konzervativní, nejsou pro ně vhodné vůbec žádné investice. A do této skupiny patří i tazatelka. Ke konzervativní je synonymem líný, lhostejný, odevzdaný, což taky částečně odpovídá tazatelce ("nemá chuť řešit").

Řešení situace v tom tzv. finančním poradenství existuje, jenže se firmám nehodí do krámu. Mimo jiné je nutné zakázat multilevely, pakošům z poradci-sobe ukázat, že jsou to obyčejní prodavači pojištění a podílových fondů, přestat tuhle činnost brát jako brigádu atd. Mluví se třeba o průběžném vyplácení provizí. Tohle opatření by nepostihlo přesně ty skupiny, kterých by se dotknout mělo. Studentík z Partners, OVB by si za tři hodiny práce nepřivydělal 18 000 Kč, ale jen 6 000 Kč. To jsou pro něj pořád zajímavé peníze.

-- 4. 6. 2013 14:30 --

Fantucci píše:však já to chápu a je jasné, že jde o dopředu zaplacený vstupní poplatek.

V případě dodržení zásad je klientka o úhradě vstupního poplatku informována a navíc forma jeho úhrady je zmíněna i na smlouvě.
Nechápu tedy, proč by tazatelka měla jít do Consequ a pohovořit si na téma nevhodného produktu, finančním arbitru, manipulativní smlouvě.

Pokud klientce bylo poskytnuté řádné investiční poradenství s tím, že byla seznámena se všemi klady i zápory, tak by se nyní neměla divit. Pokud tak nebylo učiněno, stěžovat si může na zprostředkovatele/poradce, nikoliv ale na Conseq...
Consequ je mimochodem jedno, jaké placení vstupního poplatku bude vybráno. To je plně v režii zprostředkovatele.

Tvé příspěvky tedy považuji za zcestné...


Vázaný zástupce, kterým byl i sjednatel v případě tazatelky, vlastně ani nesmí poskytovat investiční poradenství.

Slovo "poradenství" mě vždy pobaví. Ještě to nějaký čas potrvá, než si lidi zvyknou, že vydělávat peníze jde/se musí i jinak, než jen stát v továrně. Pak skončí to nesmyslné používání slov "konzultant, poradce, poradenství", která mají vytvořit iluzi, že ten konkrétní prodejce (je jedno, zda prodává finance, výživové doplňky, kosmetiku, auta) je cosi víc než ti ostatní.
galan.marten
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Fantucci 4. 6. 2013 18:58

proč by VZ nesměl poskytovat investiční poradenství, pokud splnil zákonné požadavky(zkoušku na inv. poradenství)? To, že tu zkoušku většina VZ nemá, je jiná věc...
Pracuji ve fin. poradenství? No a?
Fantucci
Diskutér

Odeslat příspěvekod siudar 10. 6. 2013 09:47

Dobrý den, dovolím si oficiální reakci za společnost Conseq. Ačkoliv nevidím konkrétní smlouvu, je evidentní, že výše uvedené odpovědi jsou správné. Jedná se o předplacený vstupní poplatek a klientka má tyto poplatky již zcela uhrazené na uvedené cílové doby, nyní se jí již žádné další vstupní poplatky netýkají. Pokud byste k tomu měla jakékoliv dotazy, určitě se na nás neváhejte obrátit.

Rád bych této příležitosti využil k okomentování tématu provizí, které tady v diskuzi také zaznělo. Jednak, ať si o práci poradců a zprostředkovatelů myslíte cokoliv (a já souhlasím, že není jednoduché si vybrat, protože jejich kvalita je velmi různorodá), je potřeba si být vědom toho, že nedostávají své peníze jen za vyplnění formuláře. Pro řadu produktů musí skládat zkoušky, registrovat se, za registrace platit atd. Zrovna investice jsou hodně regulované, ke smlouvě se dodávají další záznamy, dotazníky apod. A pak samozřejmě řeší (většinou) následný servis, změny, výběry, dotazy atd. A to se za 40 Kč měsíčně opravdu nedělá snadno. Hezky je to vidět na regulaci provizí u penzijního spoření, které poradci nechtějí dělat, protože dostat jednorázově 400 Kč za smlouvu je pod jejich náklady.

A druhá věc – „předplacené poplatky Conseq bohužel dělá taky“. Na naši obranu – kdybychom nezavedli předplacené poplatky, ze kterých můžeme uhradit jednorázovou provizi, nedělají se pravidelné investice vůbec a veškeré dlouhodobé „spoření“ by šlo i nadále do IŽP, kde jak většina z vás ví, jsou počáteční náklady cca dvojnásobné.

Jinak samozřejmě děkuji za jakékoliv pozitivní reference, které zde na naši společnost či produkty zazněly :)

Richard Siuda
siudar
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků