REALITNÍ KANCELÁŘE A JEJICH NEKALOSTI

Stavební spoření, hypoteční, překlenovací a jiné úvěry, normy a předpisy

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod fogele 9. 8. 2009 19:41

POZOR !!!! Nápad jak jednat s RK takříkajíc "obráceným" způsobem. Jedná se o to že pokud chceme koupit jakoukoliv nemovitost nebo byt atd. je zde praxe že kupující tedy ten co má peníze je zde postaven do role "ponížené" tedy člověka který musí přistoupit na podmínky RK. Ale pozor není tomu tak. Zkuste následující postup. Když chcete koupit nemovitost a pod. tak jednejte s RK takovým způsobem který je pro kupujícího nanejvýš výhodný. Běžný dnešní způsob je takový že platíte realitce peníze zálohu, pak peníze za koupi a nakonec taky provizi. To v jakém je to pořadí je ted jedno..... Zkuste jiný systém. Po jednání s RK jim řekněte že zálohu zaplatíte jedině majiteli nemovitosti i s celkovou cenou. Selsky řečeno vše budete platit Majiteli co Vám prodává nemovitost. RK je jen prostředník a jako takový může pouze sjednat obchod mezi dvěma a více partnery. Nikde v zákoně není řečeno že RK musí inkasovat peníze od kupujícího nebo prodávajícího. A to je ten háček. Takže v případě koupě vše platit s PRÁVNÍ ÚSCHOVOU PENĚZ prodávajícímu a ten pak následně vyplatí RK provizi. Tento způsob je výborný pro toho kdo chce kupovat. A boří současný špatný systém kdy kupující je nucen díky vychytralosti RK jak platit cenu tak ještě provizi. JEN AT SI PROVIZI PLATÍ PRODÁVAJÍCÍ VŠAK MÁ S RK SMLOUVU NA ZPROSTŘEDKOVÁNÍ NIKOLIV KOUPĚ ALE PRODEJE.....A v tomto je celý fígl. Když chci koupit nemovitost tak si kladu podmínky já protože jsem ten kdo platí. A platím jen majiteli nikoliv RK. A majitel ten ať si z RK dohodne co chce. Tak a nakonec řeknu jen jedno že tento způsob funguje protože RK a kdokoliv jiný nesmí bránit skrupulemi vznikajícímu obchodu. Kupující chce koupit ale to neznamená že se musí cíti ponížený lichvářskými podmínkami RK navíc když RK není majitelem nemovitosti. Ta pouze umožní kontakt mezi dvěma a více subjekty pro obchod a vždy by měl platit RK ten co inkasuje z obchodu nějaké hodnoty v tomto případě prodávající. A každá RK si rozmyslí jestli přijde o kšeft a provizi od prodávajícího a nebo jestli bude kupujícího masírovat nevybíravým způsobem a lichvářskou provizí atd atd. TADY JSEM CHTĚL VYSVĚTLIT ŽE SE DÁ NA SOUČASNÉ PRAKTIKY RK VYZRÁT A ZPŮSOBY OBRÁTIT PROTI NIM. KDO KUPUJE KLADE SI PODMÍNKY. NAOPAK NE.
fogele
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod fogele 9. 8. 2009 19:50

Další problém je v tom že RK chce ještě před prohlídkou nemovitost podepsat jakýsi pamflet o prohlídce. Ale pozor většinou součástí tohoto pamfletu je i cena nemovitosti a způsob prodeje a vůbec i to jakou provizi RK dostane. A to je neslýchaná věc zvláště když to na kupující vybafne realiťák aniž by kupující viděl dům !!!!!!!!!! Pak když se mu dům zamlouvá tak je nucen přistoupit na podmínky tohoto pamfletu. A pozor většina RK dnes chce občanský průkaz před prohlídkou a zapisuje do výše uvedeného pamfletu-prohlídkového listu rodné číslo, adresu atd..... Na toto nikdy nepřistupujte protože není nikde v zákoně ČR že musíme ukazovat občanku RK.... tu musíme jen státním institucím. Jednou jsem navrhnul člověku z realitky že mu občanku ukážu a nechám napsat data ale jen za dohledu policie čr. A ejhle on hned obrátil.......
fogele
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod mikicz 9. 8. 2009 20:48

fogele: máš pravdu, bohužel většina ovčanů na podmínky RK přistoupí a pak se diví.
it is not about the money. it is about sending a message
mikicz
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zadirr 9. 8. 2009 21:49

fogele: Moc nechápu o co ti jde. Když podepíšeš realitnímu makléři pamflet kde mu slíbíš že mu zaplatíš za to že ti zprostředkuje koupi nemovitosti, tak mu tu provizi musíš dát. Když mu jí dát nechceš, tak to nepodepisuj, nikdo tě k tomu nemůže nutit. Ale taky realitníka nikdo nemůže nutit, aby ti tu nemovitost ukázal.

Nechceš mu dávat občanku? Nedávej mu ji, nikdo tě k tomu nemůže nutit. Ale taky makléře nikdo nemůže nutit k tomu, aby tě vzal na prohlídku nemovitost a zprostředkoval ti kontakt s prodávajícím.

Když někdo prodává nemovitost a chce za ni 1.000.000 s tím že provizi realitce zaplatí kupec, takže celkem kupec zaplatí 1.050.000, a ty za kupcem přijdeš a řekneš mu: "dám ti 1.000.000 ale těch 50.000 realitce zaplať sám", tak prodávajícímu zůstane jen 950.000. Myslíš že se mu to bude líbit? No můžeš to zkusit. Když nebude žádný jiný zájemce, tak ti možná prodá. Když bude další zájemce, od kterého by mohl dostat celý 1.000.000, tak komu myslíš že byt prodá?

Když někdo dá peníze "do úschovy" realitce, tak je to samozřejmě blázen.

Píšeš že ten kdo inkasuje hodnoty by měl platit provizi realitce. Copak nemovitost není hodnota? Prodávající dá nemovitost a dostane peníze, kupující dá peníze a dostane nemovitost. To je podle mě celkem rovnocenná výměna hodnot :-)
zadirr
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod fogele 9. 8. 2009 22:24

Ok máš pravdu, ale jde jen o to to trochu pošťouchnout a ukázat nebo se aspoň trochu pobavit o tom co se zde děje ohledně nakupování a prodeje. Bohužel ale faktem zůstává že RK jsou pěkně vychcané a pozice člověka co chce něco koupit je poněkud blbá....... Tak aspon pár slov k tomuto. Ono jakmile se ti jednou stane že RK tě málem připraví o 2 mega tak se hold nasereš a pak si zde trochu slovně pustíš žilou.. A to snad pochopí každý. ;-)
fogele
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod fogele 9. 8. 2009 22:27

Jo a jen tak jak píšeš o inkasování hodnot. Ono už roky platí jedna zásada například při koupi a přepisu auta. Přepis platí vždy ten kdo utžil peníze z prodeje. Není to zákonné pravidlo (aspoň si to myslím) ale je to jistá obecná zásada.....
fogele
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod fogele 9. 8. 2009 22:34

No a nakonec upřímě řečeno když nechápeš o co mi jde. Tak jde mi jen o to co těm hamounům s RK. Udělat něco pro sebe výhodně. Za to se přeci nemusím stydět, když oni si nevidí na špičku nosu a dělají jakoby nic... Tak jen o to mi jde a je to jen úhel pohledu. Už chápeš? Totiž dodnes existuje velká většina lidí co byla díky praktikám RK podvedena. Nebo jsi slyšel že obyč zákazník nějak zvítězil nad praktikami RK? Já ještě ne.
fogele
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod mikicz 10. 8. 2009 08:21

zadirr: bohužel v dost často se stává, že provizi realitce platí nakonec oba najendou. Tedy jak prodávající, tak kupující. Minimálně u pronájmů je to hodně rozšířená praxe a ovčané se nebrání...
it is not about the money. it is about sending a message
mikicz
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zadirr 10. 8. 2009 09:57

Já teda jsem ten poslední, kdo by chtěl obhajovat realitníky a jejich chování, považuju je spolu s pojišťovákama a autobazarníkama za nejhorší špínu lidstva.

Ale pořád nechápu, kde máte problém. Buď se dobrovolně chci nechat podvést (v lepším případě jenom oškubat) realitkou, anebo nechci, a pak do toho prostě realitku nebudu zatahovat. Ke všem inzerátům se dneska dávají fotky, většinou i fotky výhledu z okna (když ne, tak bych to bral jako upozornění, že výhled z okna bude pravděpodobně dost tristní, takže radši ruce pryč). Z toho se dá většinou přesně vytipovat, v kterém domě a případně i ve kterém vchodě nabízený byt je, u domů už není co řešit. Není nic jednoduššího než si na to místo zajet, dát se do řeči s pár lidma (to by člověk měl udělat tak jako tak, aby předem věděl jak se asi na daném místě žije), poptat se místních jestli nevědí o někom kdo prodává být. Zvlášť důchodci o tom mívají dost přehled a z fleku vám vyjmenují, kdo všechno prodává nebo se chystá prodávat byt v širokém okolí - moje vlastní zkušenost. A když vám nedá důchodce kontakt na prodávajícího přímo, tak můžete třeba nalepit inzerát na dveře nebo na nástěnku na chodbě... cest, jak se dostat ke kontaktu na prodávajícího, je spousta. A pak už stačí zavolat mu, že máte zájem koupit byt ale chcete to udělat přes právníka a/nebo notáře, bez realitky, a prodávající na to buď s radostí přistoupí, když má všech pět po hromadě, anebo nepřistoupí, a to je potom nápověda, že máte pokračovat v hledání někde jinde.

Realitky jsou pro lidi kteří se stydí nebo jsou líní vyrazit do ulic, zvednout telefon, zajet za notářem. Buď mezi takové lidi patřím, a pak si nestěžuju, protože se bez těch podvodníků z realitky neobejdu, anebo mezi ně nepatřím, a pak si nestěžuju, protože se mě problémy realitek netýkají :-)
zadirr
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod S474N 8. 5. 2010 13:30

Lenicka1313: jasne ty trapacku a kolik si za tuhle brigadicku dostal? Kdyz uz nekde delas reklamu, tak si aspon zaloz novej mail.

http://www.finance-management.cz/080vyp ... PojPass=30

http://webcache.googleusercontent.com/s ... =firefox-a

A dalsi :roll:
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SocPredator 8. 5. 2010 13:53

zaspamoval celou realitní sekci :-D
Komu není shůry dáno, v apatyce nekoupí
SocPredator
Diskutér


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků