Stavební spoření a hypotéky

Stavební spoření, hypoteční, překlenovací a jiné úvěry, normy a předpisy

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod vpe 14. 3. 2022 10:40

Nema to obecne ekonomicky smysl prechazet jinam i kdyby poplatek za zruseni byl =0.
Sul nul to mozna vyjde duchodce a netahla s cenou casu = 0.
Nicmene spocitat si to tazatel muze vzdycky, nejake 1= zhodnoceni navic na tom asi nic moc nezmeni.
<- Patria kod 1000 - klikni na muj nick vlevo
<- Tipli 300 Kč bonus
<- Investown bonus 500-1000 Kč (nemovitosti, zhodnoceni až 11%)
<~ Allegro CZ 200 Kč za reg, 5 doprav zdarma a od 2. do 8.10. je tam slevovy kupon 300,-
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tom brava 14. 3. 2022 22:03

nic si nepochopil....evidentně mu nejde o ekon. výhodu nebo obětovaný čas, ale o přerušení obch. spolupráce s bankou kolaborující s agresorem, a to i za cenu sankce. Já naštěstí nic aktivního u skupiny Raiff nemám (jen spící účet u Equa), jinak bych to taky řešil.
tom brava
Diskutér

Odeslat příspěvekod Thom 15. 3. 2022 00:09

Spící.... já na RB vydělávám (KK) a stejně mě ve vlákně o ní sprdli �
Thom
Diskutér

Odeslat příspěvekod tom brava 15. 3. 2022 10:16

aby tys na transakci KK "vydělal" x, RB vodře obchodníka o x+Y. Takže pomáháš vydělat RB to Y.
tom brava
Diskutér

Odeslat příspěvekod Thom 15. 3. 2022 10:42

Cashback mi dělá cca 3% po odečtení poplatku (v kterém je pojištění). Tolik se za platbu kartou neplatí. Otázka je, kolik si RB vezme od O2 za ten cobrand, ale když se "svojí" HomeCredit kartou to O2 dělat přestalo, asi to žádné terno (pro RB) nebude.

Ale to jsme OT.
Thom
Diskutér

Odeslat příspěvekod dave_no 23. 3. 2022 19:15

Vím, že budu potřebovat hypotéku, ale nevím kolik a kdy přesně. Má smysl to začít řešit s bankou již nyní? Dají se fixnout podmínky třeba půl roku dopředu?
dave_no
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod saabik 23. 3. 2022 20:06

No to sis vybral dobu. Trefit se do blízkosti lokálního maxima sazby, to chce opravdu smůlu.
V bance většinou dají nějaký termín, do kdy je možné hypo za dohodnutých podmínek čerpat. Bývá to doba cca 3 měsíců od podpisu úvěru. Bez podpisu ti nikdo nic nezaručí. Stejně jako ty nejsi schopen zaručit, že čerpat budeš.
Alpina B3 Touring 2023

Všichni skončíme u Porsche.
saabik
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dave_no 23. 3. 2022 20:13

Já si ji nevybral, takhle se to prostě událo... Příjem z nájmů by měl dost velkou část celkem rychle splatit, takže to nevychází tak hrozně. Musí se udělat rekonstrukce, takže než bude projekt, povolení atd. může to trvat. Mohl bych počkat půl roku nebo rok, ale kdo mi zaručí, že bude líp... A čím dýl budu čekat, tím víc tratím na nájmu.
dave_no
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod wit.cz 23. 3. 2022 20:18

Lokální maxima? Někdo má křišťálovou kouli? Samozřejmě že lze čerpat předem, záleží na bance, ne každá ovšem umožňuje takovéto teď sjednám a pak si vyberu na co..
wit.cz
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dave_no 23. 3. 2022 20:22

To já vím konkrétně na co, rodina zdědí dům, který vykoupím a opravím. Ale zatím není proveden odhad, vykoupení druhé strany a vlastně nic.
dave_no
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod saabik 23. 3. 2022 21:02

wit.cz píše:Lokální maxima? Někdo má křišťálovou kouli? Samozřejmě že lze čerpat předem, záleží na bance, ne každá ovšem umožňuje takovéto teď sjednám a pak si vyberu na co..


Nemám kouli, proto píšu v blízkosti. Pochybuji, že bez podpisu bude banka někomu držet sazbu třeba půl roku. Podle mě ale jedině po podpisu o úvěru. Pokud se zaváže, že si úvěr skutečně vezme.
Alpina B3 Touring 2023

Všichni skončíme u Porsche.
saabik
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dave_no 29. 3. 2022 15:27

Nemáte někdo kontakt na rozumného odhadce cen nemovitostí ? (znalecký posudek nepotřebuji) S jedním jsem to řešil a vychází mu dost šílená částka. Porovnával domy podle cenové mapy (bez osobní návštěvy), ale zřejmě neozohlednil stav, který je dost špatný. Některé porovnávané domy jsou evidentně po rekonstrukci, zatímco já mám 90 let neopravený dům....
dave_no
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Rop 29. 3. 2022 16:05

V jaké lokalitě?
Když nevíš co s tím, tak to zaúčtuj na základní stádo.
Rop
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dave_no 29. 3. 2022 21:26

Brno.
dave_no
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Rop 30. 3. 2022 01:11

Když nevíš co s tím, tak to zaúčtuj na základní stádo.
Rop
Administrátor
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků