Prolux

Stavební spoření, hypoteční, překlenovací a jiné úvěry, normy a předpisy

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod salam01 28. 5. 2008 12:46

Rád bych zde vytvořil prostor k diskusi o této realitní kanceláři a k varování před jejími praktikami.
Já sám s nimi ještě nejsem zcela hotov - až budu, veškeré své zkušenosti zde hodlám podrobně popsat.
salam01
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 28. 5. 2008 13:09

O Proluxu se "moc hezky" psalo na iDnes minulý rok... BTW na svůj zdvořilý e-mail z té doby, jestli ty 3 roky staré inzeráty na prodej na jejich webu jsou skutečné neprodané nemovitosti nebo je jenom "zapomínají" dávat pryč, jsem dodnes nedostal odpověď :-S .
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod salam01 28. 5. 2008 13:46

Ještě nemám hotový právní rozbor smluv a dokumentů Proluxu*, ale zatím to podle mě vypadá tak, že Prolux není primárně realitní kanceláří, ale že se spíše živí vybíráním smluvních pokut. Donutí prodávajícího podepsat exkluzivní smlouvu a potom dělají vše proto, aby k prodeji nedošlo. V našem případě třeba volal do Proluxu zájemce a tam mu řekli, že už je to prodáno. Prodávající chce nemovitost prodat dříve než za rok, kdy s trochou štěstí může vypovědět s Proluxem smlouvu a proto se postará sám. Pak nastoupí Prolux se svými smluvními pokutami nad rámec cca 7% provize v podstatě za nic.
Ale jak říkám, ještě jsem s nimi neskončil

* protože chci koupit dům a prodávající bohužel uzavřela smlouvu s Proluxem, raději jsem si najal advokátní kancelář, která se specializuje na nemovitostní právo. Stojí sice 2500 Kč na hodinu, ale možná to budou nejlépe investované peníze v mém životě.
salam01
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod 11misak 2. 6. 2008 13:35

tak uz jste prisli na to jak se da odstoupit od smlouvi aniz by jsme nemuseli platit nejake sankce??????????????????????????????
11misak
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod salam01 2. 6. 2008 14:18

Zatím ne, naše paní prodávající svou smlouvu ještě nenašla. Až to bude, hodím to na proluxovat.kvalitne.cz.
salam01
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Alexandr.I. 20. 7. 2008 18:44

my měli s nimi také smlouvu, jenže jsme ji podepsali poté, co u nás byl první zálemce a na to jsme proluxáka upozornili, když se pak ukázalo po cca 2 týdnech od podepsání, že jsou to zájemci opravdu vážní a snažili se kontaktovat Prolux, dokonce i jejich právníci, zjistili jsme že Prolux odmítá jakoukoli spolupráci, a to byl prodej za 3,5 mega. když jsme je opakovaně žádali by se dostavili k prohlídce a jednání s kupujícími, tak pokaždé odmítli. Řekl mi že dokud neuvidí prachy na stole tak tomu nevěří. Díky tomu že to ale bylo s odposlechem v realitní kanceláři, kterou jsme si nakonec společně vybrali, prodali jsem dům před koncem ročního zívazku. Je fakt že to celé se protáhlo díky hypotéce, kterou si brala druhá strana a my poslali výpověď před ukončením 1 roku. ALe hleďme hned se začali zajímat proč, zač a nač.....nakonec nám poslali sankční "dohodu" abychom podepsali že jim dlužíme pokutu za prodej mimo smlouvu........no nemám v hlavě bramboračku tak jsme to poslali zpět s tím, že oni jednoznačně odmítli spolupráci s kupující stranou....ad té doby už 3 roky ticho....jen ať se ozvou a zažaluju je za podvod
Alexandr.I.
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod mikicz 20. 7. 2008 19:01

po 3 letech je to promlčené a netřeba se tím nadále zabývat...
it is not about the money. it is about sending a message
mikicz
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Alexandr.I. 20. 7. 2008 22:38

no taky se tím nezabývám, jen jsem chtěla napsat že mám svoje zkušenosti a jejich agent nám tehdy sám řekl že se nemáme ani pokoušet prodat to mimo že mají smlouvu s nějakou exekuční kanceláří a že prý funguje velmi rychle že se člověk ani nestačí otočit...no my se otáčíme jak divý, ale myslím si že to zůstalo na mrtvým bodě tím že jsme nepodepsali to co nám poslali, normálně drze pošlou smlouvu, něco jako uznání dluhu a čekají že jim to podepíšete.....no nevim jak si můžou myslet že všichni jsou dementi.... ;-)
Alexandr.I.
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 21. 7. 2008 06:46

salam01 píše:ale zatím to podle mě vypadá tak, že Prolux není primárně realitní kanceláří, ale že se spíše živí vybíráním smluvních pokut.

Tak to bych řekl taky, že nemají zájem prodávat. Měl jsem zájem o jeden byt, zavolali mně, že na prodávajícího nemají telefon, že mně řeknou jméno a adresu, ať tam jedu "na blind", přitom inzerát byl na webu jako "nový". Měl jsem zájem o další, odepsali, že domluví prohlídku a víc už se neozvali.
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod salam01 8. 8. 2008 12:50

BTW, stránky proluxovat.kvalitne.cz byly zrušeny. Citace odpovědi provozovatele hostingu:
"Web byl zrusen na zadost firmy Prolux, ktera k jeho zruseni podnikla pravni kroky. Jejikoz web poskozoval jejich dobre jmeno a hlavne byl vystaven anonymne, zadosti o zruseni jsme vyhoveli.
...
Hrozili zalobou a soudem o usly zisk. Nevim, nakolik jsou tyto hrozby plane, ale chapejte ze se nam nevyplati riskovat."


Zdá se, že stejný postup uplatnil Prolux i vůči iDnes a Centru.
Na obou odkazech byly zajímavé diskuse (hlavně o Proluxu) a obě diskuse před časem zmizely.
salam01
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 9. 8. 2008 18:06

Poškodit dobré jméno Proluxu? To je snad vtip, ne? Vždycky jsem si myslel, že poškodit lze jen to, co existuje...
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Cohen1 4. 9. 2008 18:34

Nemáte někdo kopii, nebo nějaký článek na ten bývalí odkaz proluxovat.kvalitne.cz.
Cohen1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod salam01 5. 9. 2008 08:25

Něco je ještě v Google cache, ale už se chystají nové stránky.
salam01
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod salam01 3. 10. 2008 10:32

Tak nové stránky o Prolux reality byly spuštěny.
salam01
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod udivený 1. 12. 2008 20:54

Máte zkušenosti s formulací výpovědi "Zprostředkovatelské smlouvy" s Proluxem? Ráda bych se dostala z jejich sítí ještě během prvního roku trvání této smlouvy, když už jsem to podepsala :-[ Radu, prosím, zašlete na adresu: xcaj@seznam.cz
Díky J.
udivený
Kolemjdoucí

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků