Nouzový stav, zavírání hranic, karanténa, vliv na .. všechno

Diskuse na témata, která se netýkají výše uvedených témat

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod petrmegac 10. 4. 2020 16:15

Zajímavý článek na Seznamu (od kterého bych to nečekal). Pokud to chápu dobře tak v USA OSVČ nemají nárok na žádnou podporu v nezaměstnanosti, ten mají pouze zaměstnanci kteří o práci přijdou.
Jako perlička potom je zmínka o zákazu zaměstnanců nemocnic informovat o velmi špatné situaci. Mám takový pocit že v USA je to stejné jako v Číně. A to je náš vzor.
https://www.seznamzpravy.cz/clanek/spoj ... roky-99325?
petrmegac
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod jednadva 10. 4. 2020 19:05

Čína je náš vzor? :)
jednadva
Diskutér

Odeslat příspěvekod petrmegac 10. 4. 2020 19:36

Zamysli se trochu :-)

No jinak kdo z vás shlédl dnešní zprávy na ČT tak asi viděl jako já že cestovní kanceláře hodlají na léto vytvořit koridor přes Rakousko, Slovinsko a Chorvatsko až k moři. Takže si asi všichni budou moct vyvalit své panděra u Jadranu. A ještě mají v plánu Thajsko, Vietnam a Afriku. Tak jsem tak přemýšlel zda pojišťovny dají pro cestování výluku na Covid nebo je taky ukecají.
petrmegac
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Mufinmufi 10. 4. 2020 20:39

Mně baví jak všichni plánují jasné termíny obnovy ekonomiky po vzoru POTUS Trumpa. Jenom by mne zajímalo jestli o koridoru řekli taky tomu viru, aby po cestě na dovolenou nebyl nějaký problém...
Funkční odkaz pro 500 Kč za vytvoření účtu u Maxbanky, 100 EUR na Degiro, 5 GBP na Curve, až 1.000 USD v akciích na Interactive Brokers a -10% na provizi na krypto Binance (klikni na přezdívku => Mufinmufi <= u tohoto příspěvku).
Mufinmufi
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod suram 10. 4. 2020 20:50

Letecký koridor, když se virus šíří hlavně v letadlech?
suram
Diskutér

Odeslat příspěvekod vpe 10. 4. 2020 21:58

petrmegac píše:Zamysli se trochu :-)

No jinak kdo z vás shlédl dnešní zprávy na ČT tak asi viděl jako já že cestovní kanceláře hodlají na léto vytvořit koridor přes Rakousko, Slovinsko a Chorvatsko až k moři. Takže si asi všichni budou moct vyvalit své panděra u Jadranu. A ještě mají v plánu Thajsko, Vietnam a Afriku. Tak jsem tak přemýšlel zda pojišťovny dají pro cestování výluku na Covid nebo je taky ukecají.


A nekterym detem v pastakach nadelime notebooky
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dr.D 11. 4. 2020 10:10

Trochu rádio Jerevan, ne?
Je dost rozdíl mezi pasťákem a dětským domovem.
A hlavně ty ntb nedostanou děti, ale ty dětské domovy, aby je děti mohly využívat ke vzdělávání...
Dr.D
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jednadva 11. 4. 2020 12:03

Tak prý statisíce lidí jsou pod 50 % příjmů.

-- 11. 4. 2020 12:54 --

Na druhou stranu zámečník Víťa se skoro nedostal do hobbymarketu. :) Tak aspoň nějaká pozitivní zpráva. :)
jednadva
Diskutér

Odeslat příspěvekod petrmegac 11. 4. 2020 13:51

Z toho plyne:
a) lidi mají peněz jak šlupek když berou obchody útokem
b) nastalo řízené promořování otevíráním nejvetších obchodů s největší koncentrací lidí
c) největší obchody vlastní zahraniční majitelé s hóóódně penězi a stát se bojí žalob
Co je správně?
petrmegac
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod xls 11. 4. 2020 15:40

Ta histerie s penězi mi přijde po měsíci omezení jako přehnaná, Po delší nemoci nebo v létě po dovolený taky lidi nežádaj masově stát o pomoc a OSVČ dostane za tohle období taky velký kulový. Naopak, při zavřených hospodách a obchodech na tom bude (zatím) víc lidí finančně líp než za normálního provozu. Jo, kdyby to bylo jako ve většině ostatních zemí - zaměstnavatel zavře a lidi pošle domů bez jakýkoli podpory, tak to bych ještě chápal.
xls
Inventář

Odeslat příspěvekod Aldapo 11. 4. 2020 17:52

No, tak zatím se rýsuje že cestovatelský ruch v ČR bude minimálně do června(spíš celej 2020) z pohledu zahraničí na skoro nule a na 5-10 procent se zredukovalo i restauratérství obecně (něco se snaží trapnit s rozvozem a hladová okna) o něco líp na tom bude obchod po ulicích ten padne tak na 30-50 procent, až teda budou moct v květnu otevřít. A než sem přijede aspoň 30 procent cizích turistů bude rok 2021 a i ten nebude zdaleka tak silný jako 2019 (max 30-50procent). Takže dost živnostníků spláče nad výdělkem klidně i na rok či dva(předpoklad krize jak vyšité). A automotivu taky moc nevěřím že jim to půjde od ruky jak ve 2019, tam se taky rýsuje slušné ochlazení (průser a domino u dodavatelů jak vrata).

Ve čtvrtek jsem byl v Makru že si koupím čerstvýho humra....vymeteno že měli sotva lososa a asi desetinovej výběr toho co fresh obvykle(asi se to dopravcům nechce tahat přes hranice ve frontách).
Aldapo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod jednadva 11. 4. 2020 17:56

Pendlerům nezávidím.
jednadva
Diskutér

Odeslat příspěvekod Havers 11. 4. 2020 18:17

petrmegac píše:Zajímavý článek na Seznamu (od kterého bych to nečekal). Pokud to chápu dobře tak v USA OSVČ nemají nárok na žádnou podporu v nezaměstnanosti, ten mají pouze zaměstnanci kteří o práci přijdou.
Jako perlička potom je zmínka o zákazu zaměstnanců nemocnic informovat o velmi špatné situaci. Mám takový pocit že v USA je to stejné jako v Číně. A to je náš vzor.
https://www.seznamzpravy.cz/clanek/spoj ... roky-99325?


Tady máš názor zdravotní sestry z Kalifornie, konkrétně z oblasti okresu Los Angeles.

"Roušky nemáme. Vyhodí nás, když budeme mluvit" Americká sestra o současné situaci
https://www.youtube.com/watch?v=XFpzpptmZ_I
Havers
Diskutér

Odeslat příspěvekod xls 11. 4. 2020 19:13

Je fakt, že ta opatření jsou často plošná a nedávají smysl jako u těch pendelerů, ale to není jen problém ČR. Já sedím taky zablokovaný v zahraničí, zrušená doprava po celé zemi, kompletně zrušené letecká doprava noční zákaz vycházení, povinné roušky. Přitom v okruhu 150 km je 3 importované případy z konce března. Na celou zemi počet nových případů odpovídá tomu, jako by v ČR bylo 7 nových případů. Celé je to naprosto neadekvátní.
xls
Inventář

Odeslat příspěvekod jednadva 11. 4. 2020 21:19

Naštěstí roste prudce počet uzdravených, kterých už je na celém světě víc než 400 000.
jednadva
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků