Samsung Galaxy S20,S20+ obecná diskuze

O mobilních telefonech značky Samsung

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Eddward 29. 5. 2020 14:28

Takze mam odfotene dalsie 2 plus 1 serie snimkov v 4:3 bez bixby optimalizatora scen.
3. seria je zo zakrytou pravou castou fotakov, cize bez ToF.
Fotky su stiahnute priamo z telefonu.
64MP fotky v 2. a 3. serii som musel dat na iny hosting, su prilis velke, preto iny nahlad :D inak som sa snazil z rovnakeho miesta, len prepnut kameru.
Prva fotka je vzdy z 12MP, druha zo 64MP.

1)
Obrázek

Obrázek

2)
Obrázek

Obrázek

3)
Obrázek

Obrázek

Ano definitivne 12MP senzor rozmazava k okrajom. Nemyslim ze je to nejaky problem pre bezne fotenie. Nie som si 100% isty ci to tak bolo od zaciatku, ale myslim ze ano. 64MP senzor foti ostro celu plochu, kto chce ma teda na vyber.
Tazko tiez povedat ci ToF ma na to vplyv. Rozhodne fotky nie su hned radovo ostrejsie na okrajoch, ak o nieco, tak len par %. Skuste posudit sami.
PC: Core i7 8700K@4.8Ghz, 16GB DDR4 Corsair, MSI Z370 GAMING PRO CARBON, MSI RTX 2080 GAMING X TRIO, Win 11
Laptop: Core i5 1240P@4.4Ghz, 16GB DDR4, 500GB NVMe, Win 11
Phone: SG S23 Ultra 512GB Black w/ Buds Pro, Android 14
Eddward
Junior

Odeslat příspěvekod pikropikro 29. 5. 2020 14:58

Tak já jsem úplný laik a kdyby na to zde někdo neupozornil, tak si toho asi nevšimnu, ale opravdu je ten pravý horní roh trošičku mázlý i na těhle fotkách.
pikropikro
Junior

Odeslat příspěvekod haens 29. 5. 2020 16:35

Eddward: jo, tak, jak to leze z toho 64MP, tak by to podle mě mělo vypadat i z toho 12MP. já být na tvém místě, tak zkusím vyfotit ještě nějaké stavby, krajinu apod., a pokud to bude taky v té části rozmazané, tak s tím jdu na reklamaci.
Samsung S23
haens
Junior

Odeslat příspěvekod ivan1977 29. 5. 2020 17:10

Chtělo by to vyzkoušet i na jiné s20+ jestli má taky pravý vrchní roh máznutý, nebo jestli je to vada daného kusu.
ivan1977
Junior

Odeslat příspěvekod Eddward 29. 5. 2020 19:40

Nic sa reklamovat nebude, aj keby neviem co. Este aby mi vratili telefon s inym problemom. Zas odtial potial.

Posledna seria na dnes.
Najskor je to cele len o focuse/softveri. Senzor je podla mna v poriadku.
Auto vs. manual na pravy horny roh ako mi najviac prstom slo tuknut. Sustredte sa na okna a auta vpravo hore, kam som smeroval focus. Takto su povedzme ok, ale cela snimka je tym padom neostra. Nestoji to za to.

1) auto
Obrázek
2) manual
Obrázek
Detailny vyrez
Obrázek
(fotene o 20:18)

Okrem toho zbytocne sa tu bavime o jednom rohu, v realite je to kazdy roh. Taktiez porovnavanie so 64MP snimkami je naozaj len cisto pre porovnanie, nemoze sa to porovnavat doslova, tie snimky su 5x tak velke a detailnejsie.
Ak budem mat niekedy cas zastavim sa v Samsung predajni na kus reci, alebo im napisem a tymto koncim. Pointa fotiek nie je v nejakych rohoch.
PC: Core i7 8700K@4.8Ghz, 16GB DDR4 Corsair, MSI Z370 GAMING PRO CARBON, MSI RTX 2080 GAMING X TRIO, Win 11
Laptop: Core i5 1240P@4.4Ghz, 16GB DDR4, 500GB NVMe, Win 11
Phone: SG S23 Ultra 512GB Black w/ Buds Pro, Android 14
Eddward
Junior

Odeslat příspěvekod poluxtroj1 29. 5. 2020 21:41

Nevšiml jsem si,že bych měl u svých fotek rozmazané rohy.
poluxtroj1
Junior

Odeslat příspěvekod Sachmar 30. 5. 2020 10:32

Je to jenom mobil.Nemůžete po něm chtít profi fotky to si musíte koupit profi fotoaparát tam ty rohy rozmázle nebudou.Jinak je zajimavé toto sledovat asi bych si musel koupit mobil za 40 klacku aby ty fotky byli o trochu lepší. :-D
Sachmar
BAN

Odeslat příspěvekod Libb 31. 5. 2020 06:52

Veřte tomu, že i u profi foťáků (resp. objektivů) se řeší ztráta ostrosti směrem k okrajům fotky. Můžeme se bavit o tom, jestli je to moc, ale že se to děje, to je proste fyzika. Jde o to, že objektiv ostří vlastně na sféru, ale čip je plocha. Takže je třeba najít nějaké místo, kde to bude ostré perfektně a zbytek už čert vem. Širokáč by tím trpět neměl, mimo jiné díky fix focusu :)
Libb
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Eddward 2. 6. 2020 10:40

Security update k 1.6. dostupny.
PC: Core i7 8700K@4.8Ghz, 16GB DDR4 Corsair, MSI Z370 GAMING PRO CARBON, MSI RTX 2080 GAMING X TRIO, Win 11
Laptop: Core i5 1240P@4.4Ghz, 16GB DDR4, 500GB NVMe, Win 11
Phone: SG S23 Ultra 512GB Black w/ Buds Pro, Android 14
Eddward
Junior

Odeslat příspěvekod BLAZ67 4. 6. 2020 08:45

Nevíte jak zrychlit start telefonu? Zapnu, zadám PIN a objeví se "telefon se spouští". V předchozích generacích i na řadě Note byla možnost v biometrice a zabezpečení - další nastavení zabezpečení položka "silná ochrana". Ta se dala vypnout a telefon pak po zapnutí a zadání PIN naběhl hned. Na lince Samsung mi neporadili a když prý na to přijdu, tak jim mám zavolat :-) A ještě mě rozčiluje, že chvíli po zapnutí skočí do správy SIM karet. V telefonu jsou 2 SIM, eSIM nemám. Toho se nemůžu zbavit.
BLAZ67
Junior

Odeslat příspěvekod frnak 4. 6. 2020 11:47

Možná to bude pro někoho zajímavé info, ale já právě zjistil, že S20+ už nepodporuje Samsung Gear VR..což je škoda..do teď jsem měl S9+ a ta to ještě podporovala..koukat na dokumenty a nebo hrát hry, bylo super.
Z toho co jsem četl, tak Samsung už nepodepsal s Oculus další spolupráci. Tak jen takové info.
Podpis
frnak
Junior

Odeslat příspěvekod Eddward 4. 6. 2020 20:19

BLAZ67 píše:Nevíte jak zrychlit start telefonu? Zapnu, zadám PIN a objeví se "telefon se spouští". V předchozích generacích i na řadě Note byla možnost v biometrice a zabezpečení - další nastavení zabezpečení položka "silná ochrana". Ta se dala vypnout a telefon pak po zapnutí a zadání PIN naběhl hned. Na lince Samsung mi neporadili a když prý na to přijdu, tak jim mám zavolat :-) A ještě mě rozčiluje, že chvíli po zapnutí skočí do správy SIM karet. V telefonu jsou 2 SIM, eSIM nemám. Toho se nemůžu zbavit.

Menej restartuj telefon. Neviem co potrebujes zrychlovat. Par sekund je nejakych dolezitych ?
Pokial mas nastaveny nejaky sposob zamykania obrazovky tak sa telefon po restarte musi 2x odomknut, t.j. najprv PIN na SIM a potom do samotneho telefonu. Nevidim na tom nic zvlastne a ani dovod to menit.
PC: Core i7 8700K@4.8Ghz, 16GB DDR4 Corsair, MSI Z370 GAMING PRO CARBON, MSI RTX 2080 GAMING X TRIO, Win 11
Laptop: Core i5 1240P@4.4Ghz, 16GB DDR4, 500GB NVMe, Win 11
Phone: SG S23 Ultra 512GB Black w/ Buds Pro, Android 14
Eddward
Junior

Odeslat příspěvekod BLAZ67 4. 6. 2020 21:49

Budeš se divit, je to pro mě důležitý a prostě mi to vadí. Zámek SIM mám vypnutý. Ještě tohle k tomu :-D Ale je to jedno, telefon vracím. Nesedl mi. Zůstávám u Note 10+
BLAZ67
Junior

Odeslat příspěvekod Radek.Hulan 5. 6. 2020 12:12

Zámek SIM bych si fakt nevypínal, pokud to není e-SIM.
Někdo ti ukradne telefon a během chvíle ti resetuje hesla k účtům, bankovnictví, atd.
S e-SIM ok, pokud si nastavíš silný PIN k telefonu, k e-SIM se nemá jak dostat.
Radek.Hulan
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bastien 5. 6. 2020 15:19

Také nepoužívám zámek displeje, jen přejetí prstem. PIN k SIMce mám, ale to je k ničemu. Telefon jsem zatím nikdy neztratil. Bankovnictví v mobilu nepoužívám.

Jak jste na to Vy? Používáte zabezpečení pomocí otisků nebo obličeje, či PINu na displej?
bastien
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků