Samsung S5830I aneb "inovace" Galaxy Ace - obecná diskuze

O mobilních telefonech značky Samsung

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod szantus 8. 2. 2012 09:26

Na trh právě přichází inovace Galaxy Ace pod označením S5830i, jediné změny: o chlup rychlejší procesor 832 MHz a nové barevné varianty White a White La Fleur, zároveň došlo ke snížení doporučené ceny u nových barev na 4790,- Kč ( zřejmě po vyprodání starších verzí S5830 dojde ke snížení ceny i u ostatních barev - Onyx Black a Plum Purple ). Níže přikládám foto krabice od S5830i.
S5830i-K300.jpg
Naposledy upravil szantus dne 8. 2. 2012 11:26, celkově upraveno 1
V mobilní branži od roku 1997 - můj první: Ericsson GA628, pak dlouhá řada...
Nyní Huawei Mate 10 a 20 Pro, iPhone 12 mini, Samsung S24 - 8/256GB, iPad Mini Cellular (2021), Win 10 PC/Win 11 NTB.
szantus
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Reku 8. 2. 2012 09:51

Tak jsem se díval na heureka.cz a pod modelem S5830 je tam i S5830i a ceny začínají už od 4265 korun u čr distribuce.
Reku
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod zip545 9. 2. 2012 14:23

To fakt zvýšily procesor jen o 32 mhz?Nic víc ani míň? :D
zip545
Junior

Odeslat příspěvekod Vilik123 16. 5. 2012 13:16

Z vlastni zkusenosti muzu potvrdit jeste jeden rozdil oproti puvodni verzi. Nova verze ma maximalni rozliseni nahravaneho videa pouze 320x240. Takze polovicni nez stary ACE ktery nahrava 640x480. Ono to "i" neznamena improvemet ale spise idiot.
Nepatrne zrychleni procesoru je velka cena z snizeni kvality videa/fotaku o 50%
Dalsi zmena je graficka nadstavba samsungu Touchvwiz ve verzi 3.0.
Takze pokud nepotrebujete prostredi Touchviz3.0 a procesor rychlejsi o 32MHz urcite se verzi S5830i vyhnete.
Vilik123
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod borsuk 26. 7. 2012 15:04

Mam S5839i od Vodafone, coz je jen nepatrne upravena varianta S5830i. Co jsem udelal ihned byl root a odstraneni tech ohavnych uvodnich a vypinacich animaci. Obecne s telefonem nejsem vubec spokojen, hlavne s odladenosti Touchwiz, zaseky, katastrofalni skubane rolovani v prohlizeci a v prochazeni celym systemem, lenivost, vytizeni RAM, typicky 233MB z 290 volnych, vydrz baterie uboha. Naproti tomu mi fotak neprijde az tak tragicky, az na to rozliseni videa. Take se mi stavalo cca 2x denne ze s puvodni mikroSD telefon nebyl ochoten spolupracovat, dochazelo k odpojovani karty, nahrada jinou znackou problem poresila. Doufal jsem ze model s Ickem na konci bude vylepsena varianta puvodniho stareho Ace, no mylil jsem se, zvysili jemne takt CPU, pridali neco malo RAM, coz teoreticky zavadi k tomu aby si clovek myslel ze inovovany model bude sviznejsi, opak je pravdou. Telefon necham synovi a poohlednu se po necem vykonnejsim.
Chceš-li poznat charakter člověka, dej mu moc. A.L.
borsuk
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod borsuk 27. 7. 2012 13:32

Ace jsem dostal k prodlouzeni smlouvy za 977,- Kc, tak ci tak bych prodluzoval, takze to beru jako prijemny bonus, vracet to nema smysl, zkusim tam jiny launcher nebo pozdeji alternativni firmware. Nejspise ale ho asi nafasuje syn, stary Galaxy mini uz dosluhuje, ja ted zvazuju koupi Windows Phone, asi Nokii.
Chceš-li poznat charakter člověka, dej mu moc. A.L.
borsuk
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tláča 2. 12. 2012 17:05

Ahojte, chci se zeptat. Telefon mi neustále padá vůbec nevím co s tím. Mam GT-S5830i a padá mi to neustále, nemusím s tim ani nic dělat prostě se vypne a zase zapne. Už fakt nevím co s tím, neporadíte?
Tláča
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod wiglegummi 5. 12. 2012 22:24

záloha a formát jak karty tak samotného telefonu, hledej factory reset
[ROM] Cyanogenmod 7.2 Xperion v5 [FireKernel] [SCRIPTS] [Amarullz-720Mb internal memory]
wiglegummi
Junior

Odeslat příspěvekod artsasa1702 26. 12. 2012 21:25

Dobrý den,
Při rootování mého Ace probíhalo vše v pořádku ovšem když jsem telefon restartoval tak už nenaběhl.S rootováním mám bohaté zkušenosti ovšem s takovýmto problémem jsem se zatím nepotkal protože telefon nenajede ani do režimu "downwload" a ani nenaběhne recovery .Prosím o pomoc je to velni nutné ,,,
artsasa1702
Junior

Odeslat příspěvekod befele 3. 5. 2013 09:40

Ahoj. Kamarádka si koupila GT - S 5890i, což se domnívám, že by mohl být podobný telefon. Nejsem s Androidem nejlepší kamarád, ale domníval jsem se, že přiřadit různé vyzvánění k jednotlivým kontaktům by neměl být problém. Bohužel se nám to nikomu nepodařilo :-( Prolezl jsem diskusní fóra a nenašel jsem odpověď. Mohl by mi poradit někdo z vás? Děkuji moc!!
befele
Junior

Odeslat příspěvekod wiglegummi 3. 5. 2013 10:18

u mě to funguuje tak že najedu do telefonníhoo seznamu, rozkliknu kontakt ke kterému chci přidat vlastní vyzvánění, pak kliknu na levou výběrovou klávesu, dám možnosti a tam to je
[ROM] Cyanogenmod 7.2 Xperion v5 [FireKernel] [SCRIPTS] [Amarullz-720Mb internal memory]
wiglegummi
Junior

Odeslat příspěvekod tomuleeee 7. 5. 2013 16:30

Ahojte vážení, snad to tady někdo sleduje? No mám takový problém chtěl jsem u své mašinky S5830i obnovit výrobní nastavení a pořád to hlásí abych nejdřív zlikvidoval nějaký samsung účet. No jsem z toho srnka. Telefon sem získal od přítelkyně jako pracovní ale rád bych jej upravil pro svoje potřeby a chci začít od píky. Poradí někdo? Předem díky a kdyžtak odpověd do Soukromé zprávy. Ještě raz díky
tomuleeee
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Tercie 23. 7. 2013 22:50

Ahoj všichni, mám taky S5830i a značně mě štve, že se cokoliv co stáhnu ukládá do telefonu a jen občas něco na SD kartu a nejde to změnit. Dočetla jsem se cosi o rootu, nebo aplikacích move2SD ale neumím angl. a bojím se že si neodbornou instalací celej telefon rozhasím.

A taky bych si chtěla dát vlastní tón sms, taky někdo víte, jak na to?

Moc dík !!
Tercie
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Bundas 15. 9. 2013 12:21

Zdravim..

Mam telefon Samsung Galaxy Ace GT-s5830i

Mam na nem soft brick/boot loop

Uz sem zkousel pres odina flashnout novou ROM. Flashnuti se povedlo, ale furt tam je boot loop

Postupoval sem podle toho navodu: http://www.droidviews.com/install-official-firmware-on-samsung-galaxy-ace-s5830i-using-odin/

Delal sem single file install - nepomohl

Ted zkusim multi file install (re-partition), ale ty soubory, co tam jsou ke stazeni, me zarazi.. Vzdycky je to pro nejaky jiny stat, napr. Spanelsko.. Nemuze se mi ten telefon tim uplne bricknout?

Diky za odpoved
Opravuju soft brickle android telefony. Kdo by chtel, tak napiste.
Bundas
Junior

Odeslat příspěvekod Cortex 15. 6. 2014 10:08

Ahoj,může mi někdo poradit proč se mi na telefonu po cca 2 dnech od továrního restartu objeví ikonka "nedostatek paměti zařízení" ?V telefonu není nainstalovanáno nic,pamět zpráv prázná jen čísla v paměti telefonu.Žádné aplikace nebyly nainstalovány a stejně se ta ikonka pokaždé objeví.Když dám tovární restart tak cca po 2 dnech je tam zpátky.
Cortex
Kolemjdoucí

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků