Bada: Samsung Wave Y - obecná diskuze

O mobilních telefonech značky Samsung

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Votary.69 27. 12. 2011 01:17

Hledám a hledám a nic. Mám ho pár dní a docela mě mrzí že tu ještě není. :-)

-- 27. 12. 2011 01:56 --

Koupil jsem ho v sadě od O2 za 2500,- , šlo mě hlavně o 3,5 jack a Wi-Fi, jelikož rád poslouchám internetové rádia. Hodně jich zvládne sám, ale pro ab-radio je potřeba ZDARMA na instalovat TuneInRadio (Pomocí této aplikace jsem rozchodil všechny i-rádia co jsem jen našel a lze si tam ukládat svůj playlist oblíbených stanic. Pokud nabiji aku kolem 9h a od 23h poslouchám rádio pomocí Wi-Fi (tj. vypnu Wi-Fi kolem 7h co se vzbudím) vydrží aku tak do 19h (ca 5 hovorů ,5 sms) tj. jen 34 hodin. Teď jsem ho měl bez Wi-Fi a GPS a po celkem 30 hodinách má aku 65 procent (*#0228#) , pokud bych to měl srovnat se Starem S5230, tak ten mě vydrží po jednom roce stálého využívání něco kolem 22 dní ! a display má 3" a Wave Y 3,2". Koumal jsem že se dá sehnat aku i 1700mAh , originál má 1200mAh ale těch 500mAh přidá tak jeden den. Co mě nejvíce vadí je, že zdědil po "Stárovi" ukončení hovoru po stisku tlačítka ukončit hovor až po 3s. se ukončí hlasový přenos. to asi nepůjde vyřešit ani u Wave Y GT-S5380. Jinak Star S5230 šlape i 4 minuty bez sim karty a pokud se ukončí hovor bez sim, tak to skončí hned. Škoda že nejde upravit firmware tak aby načítal sim kartu jen po prvním spuštění. Už nevím co to bylo za starej "pekáč" ale byl to asi starej Ericsson co si načetl sim kartu a nepotřeboval jí vůbec až do vybití a opětovném startu. Mě to rozhodně vadí že se po skončení hovoru čeká 3s na zavěšení.
Naposledy upravil Fíla dne 16. 1. 2012 11:29, celkově upraveno 2
Důvod: upraven název tématu
Votary.69
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod seterwohipikule 27. 12. 2011 10:38

Star aby vydržel 22 dní STÁLÉHO používání 22 dní? Nečekáš, že by ti to někdo věřil, že ne?
Absolutní kravina.
Bablbam.
seterwohipikule
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Votary.69 27. 12. 2011 12:06

Jo máš pravdu beru zpět, špatně jsem to spočítal, dva týdny a den, takže 15 dní, display na minimum, vyplé vybrace a mám BTS na baráku a v práci také asi do 500 metrů. Mám ho jako služební jeden hovor obden, jedna sms týdně.
Votary.69
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Godzi 27. 12. 2011 23:06

ahoj, může mi tady někdo poradit jak v tomhle founu nastavit e-mail pro seznam.cz? díky moc
Godzi
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Votary.69 28. 12. 2011 00:54

Nastavení e-mailu.

Na ploše mobilu ikonku e-mail :

a)JINÉ

NÁZEV ÚČTU : SEZNAM /CENTRUM /atd.

b)E-mailová adresa : xxxxx@yyyyy.cz

c)Jiné : xxxxxx@ (Je tam jen začátek před @ je třeba dopsat seznam.cz centrum.cz atd.

Heslo : /Vaše heslo do e-mailu/

Server pop3 : 77.75.72.46 port 110

Server smtp :

Vodafone: smtp.vodafonemail.cz port 25
T-Mobile : smtp.t-email.cz port 25
O2: smtp.etmail.cz port 25

Zaškrtnout : Standartně odesílat e-maily z tohoto účtu

PŘIHLÁSIT

Nevím jak jinde,ale musel jsem u seznamu jít na
e-mail, nastavení, pokročilé nastavení, POP3/IMAP přístup,
povolit IMAP přístup, zapnuto. Jinak mobil psal že nelze ověřit
účet a nepřipojil se, teď už to šlape na 100 procent.

Doufám že to někomu pomůže. :-)
Votary.69
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Godzi 28. 12. 2011 01:17

díky za pomoc,zvláštní je že u tohohle founu vůbec není nastaveni pop3 serveru a jiná detailní nastavení, pomohlo mi předělání v mailu toho imapu, díky!!!
Godzi
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod seterwohipikule 28. 12. 2011 10:58

Aha. Já si stálé používání představuju jinak, než že v podstatě jen leží někde a práší se na něj. To porovnání s timto telefonem, na kterém se poslouchá rádio přes wifi, je totálně mimo, proč to vůbec zmiňuješ?
Bablbam.
seterwohipikule
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod myšpulín 28. 12. 2011 11:04

Lepší je nastavit u e-mailu SMTP přímo pro danou schránku tj. smtp.seznam.cz
http://napoveda.seznam.cz/cz/jake-jsou- ... rveru.html
Pokud máš nastavené SMTP podle operátora neodešleš e-mail přes WiFi pokud ta není od stejného operátora.
myšpulín
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Votary.69 28. 12. 2011 16:03

Pro seterwohipikule. Mě to osobně třeba zajímá a určitě nejsem jediný človíček co si na doboru noc rád pustí i-rádio. To že jsem to porovnal se "Stárem" je jen ten důvod že Wave Y je třetí samsung co mám. Je jasné že nemohu srovnávat telefon co využívá Wi-Fi a telefon co Wi-Fi nemá, ale já třeba osobně nevěděl jak dlouho vydrží Wave Y , pokud poslouchám v noci i-rádia, teď to už vím, tak proč se nepodělit ? Jsem myslel , že od toho jsou diskuze. Jinak jsou to telefony stejné znáčky, témeř stejné ceny, dotykáče 3" a 3,2", tak proč neporovnat, náhodou si myslím že je to dobrý přechod, pokud někdo má S5230 a chce něco "lepšího", uvítá 3,5 jack a za pár šušní. Mě se zdá že za 2499,- Kč je to dobrej founek. :-)

-- 28. 12. 2011 16:24 --

Zdravím, prosím kdo pomůže s připojením pomocí Wi-Fi , mám router v modu AP do něj vede svod z internetu, PC je připojen k routeru jen kabelem, dále se připojuji s notebookem pomocí Wi-Fi na router a s tiskárnou, také pomocí Wi-Fi, telefon se táké připojí k routeru a sosá z routeru internet. Jak nastavit telefon abych mohl pomocí Wi-Fi , přímo v PC přesouvat soubory z paměťové karty, nechce se mě pořád rvát do telefonu USB kabel. Podle mě bych musel dát do PC třeba USB Wi-Fi a vytvořit direct spojení s telefonem (PC-AP a TEL -Client), nevím kdo by mě mohl poradit ??? Děkuji. :-) V Samsung Kies, nejde vůbec prokliknout Wi-Fi připojení s founem, dle mého musí tedy opravdu být v PC Wi-Fi a pomocí routeru, který dělá PC pouze přístupový bod to asi nejde ???
Budu rád za každou radu, děkuji. :-)
Votary.69
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod e-boil 28. 12. 2011 17:13

ahoj lidi jsou vůbec nějaký widgety na tenhle telefon
e-boil
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Votary.69 2. 1. 2012 21:16

Tak jsem koupil ochranou folii za 19,- Kč , žádné bublinky , stoprocentní čirost , prostě bomba !
Votary.69
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Votary.69 15. 1. 2012 17:51

Zdravím pokud by někdo chtěl na tento telefon funkčí ověřený Skype na WiFi tady je link : http://www.ulozto.cz/hledej/?q=skype-se+w810i , pokud někdo našel lepší budu jen rád, ale tenhle je docela ok. Jinak widget od idnes ,lze editovat na jiný link, tak widgety na net jdou dělat.
Votary.69
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod astridek 14. 3. 2013 21:06

Zdravím,
asi zničehonic mi z Protokolů zmizeli všechny hovory. Funguje je mi jen zmeškané. Můžete mi prosím poradit, jak to vrátit zpět???
Díky
astridek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Pitercc 30. 6. 2013 07:53

Ahoj chtěl bych se zeptat jestli Samsung Wawe Y jestli by šel předělat na Android a jestli jo tak jestli by jste mi napsali postup (pro blby) nebo něakou stránku Děkuji :-)
Pitercc
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod seterwohipikule 30. 6. 2013 08:09

Nejde.
Bablbam.
seterwohipikule
Trvalý BAN
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků