Samsung S8500 Wave - obecná diskuze, FAQ

O mobilních telefonech značky Samsung

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod petrlenz 23. 6. 2010 07:32

Ta recenze je pěkná:) Autor tam mimo jiné píše, že načtení gps signálu trvá věčnost. Měl jsem ten samý problém, mzslel jsem, že se zblázním. Naštěstí jsem se pořádně v mobilu vrtal a Palringo si přeinstaloval hnusnou java verzí, takže přišel na řadu master reset a uala....navigace se chztá v řádu vteřin. Čili tím to nechci dávat do přímé souvislosti, ale chci se zeptat, jak jste na tom Vy?

PS: poslouchám na mobilu Alizée - J'ai Pas Vingt Ans a hraje to moc dobře. Ono asi záleží hodně na bitrate.

-- 23. 6. 2010 08:35 --

Jinak co se týče Kies a synchronizace, asi mám štěstí. Koupil jsem Wave v alze, sednul jsem do auta, nastavil jsem exchange účet a picpic...kontakty, kalendář,poznámky, mail...vše bylo v mobilu.
petrlenz
Junior

Odeslat příspěvekod Carismatico 23. 6. 2010 07:45

Taky nepozoruji žádné praskání nebo šum v kvalitě hlasové produkce, navíc hodně záleží na použitých sluchátkách, která ovlivní výslednou kvalitu hudebního výstupu. Navíc ten zvuk je opravdu nadstandardní, když jej porovnávám se svým Creative Zenem MX8, tak bych ho nejradši vyhodil jak mizerně hraje....

Pokud někdo tvrdí, že hraje špatně, tak má vadný kousek.
Xperia S White + Wave 3 + Galaxy S II + S III

Mobilní poradenství a konzultace, více v "zeměkouli" :D
Carismatico
Moderátor Galerie
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Stanley78 23. 6. 2010 07:45

petrlenz:
Nezáleží na tom, kde koupíš, tedy pokud nekupuješ někde na tržnici, nebo nějakou šedivku.
Ano, synchrinizace s EXchange funguje, ale my se tu bavíme o synchronizaci s Outlookem. A ta nejde! Tedy jde, ale tak na 50%.
Stanley78
Junior

Odeslat příspěvekod petrlenz 23. 6. 2010 07:57

Já jsem chtěl pouze upozornit na pohodlnost synchronizace wavu s exchange, neboli že jsem měl hned před obchodem synchronizováno. Je jasné, že většina lidí ale tu možnost nemá a pro ně je Kies velký průser.
Naposledy upravil Fíla dne 23. 6. 2010 12:05, celkově upraveno 1
Důvod: necituj předchozí příspěvek
petrlenz
Junior

Odeslat příspěvekod archibald98 23. 6. 2010 07:57

petrlenz píše:Ta recenze je pěkná:) Autor tam mimo jiné píše, že načtení gps signálu trvá věčnost. Měl jsem ten samý problém, mzslel jsem, že se zblázním. Naštěstí jsem se pořádně v mobilu vrtal a Palringo si přeinstaloval hnusnou java verzí, takže přišel na řadu master reset a uala....navigace se chztá v řádu vteřin. Čili tím to nechci dávat do přímé souvislosti, ale chci se zeptat, jak jste na tom Vy?

PS: poslouchám na mobilu Alizée - J'ai Pas Vingt Ans a hraje to moc dobře. Ono asi záleží hodně na bitrate.

-- 23. 6. 2010 08:35 --

Jinak co se týče Kies a synchronizace, asi mám štěstí. Koupil jsem Wave v alze, sednul jsem do auta, nastavil jsem exchange účet a picpic...kontakty, kalendář,poznámky, mail...vše bylo v mobilu.


GPS je opravdu trochu nevyzpytatelná, někdy se fixuje během několika sekund, někdy během minut. Zatím jsem nenašel souvislost s nějakou jinou aplikací, ale mám pocit, že někdy nějaká aplikace neuvolní porty pro komunikaci s GPS chipem, v u chvíli mi pomáha soft reset a poté opět fixuje během několika sekund. Něco podobného mi děla HTC touch pro, vidí satelity ale nedokáže je fixovat, opět mi pomáha soft reset.
archibald98
Junior

Odeslat příspěvekod ykso 23. 6. 2010 07:58

Budem musiet vyskusat este ine sluchatka alebo ho dat na reklamaciu, kedze väcsine uzivatelov to hra dobre a nevydava ziadne sprievodne zvuky. :hm

PS: Ake mate nastavenia ekvalizera ? sluchatka Samsung alebo inu znacku?
Naposledy upravil Fíla dne 23. 6. 2010 12:06, celkově upraveno 3
Důvod: příspěvek upraven
ykso
Junior

Odeslat příspěvekod petrlenz 23. 6. 2010 08:05

archibald98: Na webu HTC by mel byt fix na gps, mozna pomuze.
Naposledy upravil Fíla dne 23. 6. 2010 12:07, celkově upraveno 1
Důvod: odstraněna zbytečná citace
petrlenz
Junior

Odeslat příspěvekod archibald98 23. 6. 2010 08:07

Ten fix už jsme zkoušel a stále stejné, ale to už je teď jedno, když mám Wave :-D
archibald98
Junior

Odeslat příspěvekod GiFu 23. 6. 2010 08:12

Tak jsem si přečetl, konečně vyjitou recenzi a neubráním se komentáře. Vzhledem k tomu, že jsem na WAve taky čekal, tak bych, na základě recenze, pro něho hned letěl. Teď se však naskýtá otázka, že buď psal recenzi zástupce Samsungu, nebo si tady všichni vymýšlí, nebo ho pisatel nedržel v ruce, nebo dostal speciální kousek, který ve firmě speciálně odskoušeli. Vaše postřehy mě od koupi, zatím, odradily a čekám na N8, ale Není přece možné, aby byl takový rozdíl mezi jednotlivými kusy. Nebo jo?
Galaxy Note8
GiFu
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod radho 23. 6. 2010 08:13

ako si spravil že ty načíta hneď satelity petrlenz? možes napísať nieaky postup...alebo hod link..dikes
radho
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Graber 23. 6. 2010 08:14

Tak už jsem taky majitelem Wave. Chci se ale zeptat:

1) jak mám správně nastavit své dva emaily, které používám. Oba mám na seznamu (seznam.cz a email.cz).


Nastavím emailovou adresu i heslo (správně!) a pak ty servery smtp apod. tam nechám, jak to tam je. Když dám ale stáhnout emaily, tak mi to vyhodí hlášku neplatné heslo nebo ID.

2) jak mám natáhnout do mobilu java aplikace (slovníky, autobusy apod.) přes KIES (když v něm kliknu na .jar tak mi to vyhodí hlášku, že to nemůže nainstalovat). Chtěl bych to mít někde v hlavní nabídce, ne pod složkou hry a jiné.

Za všechny rady moc děkuji, tady ve foru jsem to nikde nenašel a to, že to mám pročtený opravdu celý :D
Graber
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod VESPa. 23. 6. 2010 08:18

petrasek1 píše:
VESPa. píše:Display me opravdu dostal, to se samsungu povedlo, ale zbytek ............. jak čtu a čtu, nepůjdu do toho ani zadarmo. :-\

nechápu co je na tom mobilu tak špatného,že do něj nechceš jít ani zadarmo? Display super! Audio výstup až na drobné vady u pár jedinců super! Fotky na 5 Mpx foťák naprosto super! HD video taky super! Přehrává to snad většinu standartních video formátů(takže žádné přiblblé převody). Že to nemá navigaci? Že je na Appstoru minimu užitečných aplikací? No multitasking a flash na internetu taky ne? Na to je odpověď celkem snadná! Tento telefon byl podle mě vypuštěn moc brzo a tím pádem nedoladěn k lepšímu! Dále systém Bada je nový a chvilku bude trvat než se uchytí a myslím si,že Samsung si dokáže dobře spočítat,že ano. Viz nedávno uvedené novinky s tímto systémem v nižší cenové hladině! Jo a za tyhle prašule neseženeš lepší mobil! Technická na závěr! Podpora českého zastoupení Samsungu stojí obecně za prd! Takže v tom bude asi ten zásadní problém!

Ahoj, díky za reakci.
Nevím jak Ty, co jsi měl za telefon atd. Ale je to jako když si koupíš ferrari, tak do felicie pak nepůjdeš. Já mám v současnosti N95 8GB, na ní mám bezproblémový chod internetu a to stejné a lepší očekávám od Wave. Takže nepodpora např. stránek Stream mě dostala.
5mpix foták mám taky a věř, že fotky jsou z něj super.
Přehrává mě, řekl bych skoro všechny druhy komprese videa a super.
Zvuk taky ujde.
Mám bezproblémovou navigaci (asi 3 druhy).
Plně funkční icq (žádná jawa, nebo přihlášení přes www)
Perfektní programy fring (skype)
Spoustu dalších aplikací, který zpříjemňují práci s telefonem, kontakty, blacklist, trezor, počasí atd.
Takže zatím nevidím důvod, proč skákat do felicie. Ten display budu asi muset oželet.
Naposledy upravil VESPa. dne 23. 6. 2010 08:26, celkově upraveno 1
VESPa.
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod archibald98 23. 6. 2010 08:25

GiFu píše:Tak jsem si přečetl, konečně vyjitou recenzi a neubráním se komentáře. Vzhledem k tomu, že jsem na WAve taky čekal, tak bych, na základě recenze, pro něho hned letěl. Teď se však naskýtá otázka, že buď psal recenzi zástupce Samsungu, nebo si tady všichni vymýšlí, nebo ho pisatel nedržel v ruce, nebo dostal speciální kousek, který ve firmě speciálně odskoušeli. Vaše postřehy mě od koupi, zatím, odradily a čekám na N8, ale Není přece možné, aby byl takový rozdíl mezi jednotlivými kusy. Nebo jo?


Já tady závažné problémy nevidím, a považuji ho ve své cenové kategorii momentálně za nejlepší telefon. Prostě mi ty některé chyby nevadí a užívám si ho - super displej, multimedia, email i ta polovičatá navigace mi prostě nevadí. A časem se ty chyby snad odstraní, ale i s nimi dokážu žít i poté. Sice všichni chceme, aby vše prostě fungovalo hned na 100%, ale to v reálném světě tak nějak nejde. nebo snad někdo znáte dokonalý výrobek, který se zavděčí všem?
archibald98
Junior

Odeslat příspěvekod jmanek 23. 6. 2010 08:25

Graber:
1) Freemailové účty mají většinou tu specialitu, že uživatelské jméno = e-mailová adresa. Na to si musíš dát pozor při přidávání tohoto účtu v mobilu. Když vypisuješ údaje, tak jsou pod sebou Emailová adresa a Uživatelské jméno. Když vypisuješ emailovou adresu, tak se zároveň dopisuje jméno, ale jen do to doby, než zadáš @. Poté se dopisovat přestane. Musíš pak jít a ručně ho doplnit (tzn. když mám emailovou adresu jan.manek@centrum.cz, tak i uživatelské jméno musím dopsat na jan.manek@centrum.cz).
Možná je ale problém jinde.

2) Připoj jako v režimu mass-storage (Velkokapacitní paměť) a pak je nahrej do nějakého adresáře. Následně instaluj přímo v telefonu. Budou ale ve složce Hry a ostatní. Jak to dát jinam nevím.

VESP.a (a ostatní):
Uvědomte si, jak dlouho je na trhu Windows Mobile / Symbian / atd. a jak dlouho bada. Navigace funkční je - Route66, je jen placená. Mám zaplacené prakticky vše (navigační modul, 3D, radary, počasí atd.) a naviguje výborně. NDrive bude, až se doladí aktivace, Sygic až projde vývojem a schvalovacím procesem. Pro IM je nutné zahrnutí do Social Hubu, dokud to bude mimo, tak to nebude ono (kvůli zobrazení statusu v kontakt listu atd.)
Naposledy upravil jmanek dne 23. 6. 2010 08:30, celkově upraveno 1
jmanek
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod archibald98 23. 6. 2010 08:35

radho píše:ako si spravil že ty načíta hneď satelity petrlenz? možes napísať nieaky postup...alebo hod link..dikes


Ted zrovna sedím v kanclu, cca 3 metry od okna a během 20s 5 satelitů, ale proč to fakt nevím. Zkus soft reset - nastavení, vynulovat, obecné a zkus fixovat na volném prostranství.
archibald98
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků