Jedna fotka za tři dny: souhlasíte?

Pravidla, FAQ, náměty a připomínky

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Jaká pravidla jsou podle vás v galerii ideální?
Jedna fotka denně 13 %  26%  [ 13 ]
Jedna fotka za dva dny 9 %  18%  [ 9 ]
Jedna fotka za tři dny 17 %  34%  [ 17 ]
Jedna fotka za týden 1 %  2%  [ 1 ]
Více fotek denně 3 %  6%  [ 3 ]
Omezení uploadu jen povoleným místem na disku 6 %  12%  [ 6 ]
Celkem hlasů : 49

Odeslat příspěvekod Kafik-registrován 11. 11. 2005 10:05

Jsem zklamán. To tedy zůstanu na http://www.deviantart.com - tam si jich můžu dát kolik chci a komunita je tam větší!

//Marek L.: Přidal jsem anketu a trochu upravil titulek
Kafik-registrován

Odeslat příspěvekod MirekE 11. 11. 2005 10:17

Myslím že je to krok správným směrem. Jsme tu proto, abysme si vzájemně fotky zhodnotili, poukázali na chyby, pochválili a pod. Stav, kdy jsem nahrál fotku a dřív než jsem stačil refreshnout stránku byla pryč (vytlačena dalšími fotkami) bez jediného komentáře, hodnocení a pod. si myslím nepřispíval ke spokojenosti.
Komentáře a hodnocení je ještě asi otázkoučasu, protože počty hodnocení a komentářů na fotku jsou opravdu tristní. A to jsem k tomu nedal jako veličinu ještě závislost na čase.

A propo.. zdá se to jen mně nebo skutečně fórum přestává mluvit, lidé opět přestávají hodnotit a komentovat... ???
MirekE
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Golas 11. 11. 2005 11:57

Čas ukáže jestli to je krok správným směrem, nebo ne. Mě osobně se to absolutně nezamlouvá. Myslím, že galerii bude teď navštěvovat daleko míň lidí, mě nevyjímaje.
Co se týká komentářů. Většinou fotku prostě komentovat nejde, název nevyjadřuje autorův záměr a další popisek chybí.
Galerii digi jsem navštěvoval denně, ale teď se jdu porozhlédnout po konkurenci. Sem už nic dávát nebudu, pokud budou autoři dělat taková, pro mě, hloupá rozhodnutí.
Golas
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod fidelio 11. 11. 2005 12:00

Mám dojem , že je to krok správným směrem. Ale je třeba to dělat komplexně. Aby se třeba uživatel nedozvěděl v "Časté otázky k fotogalerii (FAQ)" - Současné limity pro nahrávání fotografií jsou následující:
• smíte nahrát pouze jednu fotografii denně
fidelio
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Marek Lutonský 11. 11. 2005 12:03

Přidal jsem anketu. Omezení jsme spustili před několika hodinami, ještě není všechno upraveno - postupně změníme i text ve FAQu.
Marek Lutonský
Hlavní administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Golas 11. 11. 2005 12:16

Příště prosím začněte anketou, či oznámením na hlavní stránce galerie. A dále by bylo asi lepší uvádět čas v hodinách.....pokud se člověk nezavrtá do fóra, neví že limit minulý byl 24 hodin. Počítám, že momentální limit je 72 hodin? Většině lidí opravdu časový údaj "den" končí ve 24:00 - nebo to alespoň tak cítí.
Golas
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MirekE 11. 11. 2005 12:30

To Golas: Nemyslím že sem bude chodit málo lidí.....
Komentovat fotku jde vždycky. Chce to ale se trošku zamyslet, nebýt pohodlný. I kdyby ten komentář měl znít: 'nevím jak to okomentovat, nijak mě to neoslovuje'

Mě by se taky líbilo, aby má fotka pochytala 60 hodnocení a komentářů za 1. hodinu co je vystavena tak jako na konkurenční galerii. Ale je to o lidech. Když budou komentovat, budou komentáře, když nebudou komentovat, komentáře nebudou... a pokud se nebude dít to, že fotka zmizí v záplavě dalších fotek, jenom to fotogalerii přispěje... konkurenční servery které mají velmi vysoký kredit mají limity ještě ostřejší... a přitom... (a to asi není jen můj názor) se těší veliké popularitě a dělají dojem serióznosti.

Právě díky tomu, že těch komentářů se tam sejde o dost více.
MirekE
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Marek Lutonský 11. 11. 2005 12:33

Golas: už se nepočítá přesně 72 hodin, ale skutečně dny. Tj. když fotku vložíte dnes, další můžete vložit kdykoli v pondělí.
Marek Lutonský
Hlavní administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MirekE 11. 11. 2005 12:35

Marek L.: Potleeesk!!!! Skvělé. Výborná práce.
MirekE
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Golas 11. 11. 2005 12:49

Ano potlesk :)
to MarekE: díval jsem se ke konkurenci a máš pravdu. Při delším časovém limitu mám i já delší čas vybrat a upravit tu "pravou" fotku k dokonalosti ;). Taky mám rád když někdo okomentuje mé fotografie a pokud to jde sám komentuji, ale nejsem profesionál. A fotku posuzuji hlavně podle citu (tzn. na první pohled se mi líbí, nebo ne). A do některých oblastí fotografie vůbec nevidím.
Golas
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MirekE 11. 11. 2005 14:06

Golas: :) nejde o upravování a 'zakaždoucenuhrnutí' fotek do galerie. Každý se přece jen chce pochlubit tím nejlepším co vytvořil. Kdybych sem měl hrnout všechno co jsem nafotil, tak klidně ať změní limity na 20 fotek denně, nakoupí disková pole a já zahodím foťák, protože až do konce života mám nafoceno pro tuto galerii.
Fotograf si počká na svou fotku.
I ti nejlepší fotografové publikují své fotky v řádech desítek... málokdo publikuje stovky, či tisíce fotek. Skutečně žijí z desítek fotek ale ty stojí za to. :) Každý kdo chce fotografování brát jen trošku vážně, by se měl naučit jako základní pravidlo... 'vybírám a ukazuji jen ty fotky, které se mi zdají být nejlepší (třeba jen jedna z padesáti)'. Rodina mě za tento přístup kamenuje.

Vždycky třeba chtějí vidět, co jsem nafotil... celý den běhám s foťákem, fotím, zkouším, čekám na světlo, prolézám houští a pod. a pak příjdu a ukážu 3 fotky 'To je všechno???' diví se. Samozřejmě že není, ale zbytek byly nepovedené výcvaky které jsem smazal.

Jakmile fotím rodinu, nesmít smazat ani jednu fotku - 'Neee, my chceme vidět všechnooo, nic nemááááž.'

Jasně, rodina si to prosadí, ale do galerií a navenek dávám jen to, co si myslím že se mi podařilo. Občas dostanu pořádnou sprchu od profíků, kteří mi vytknout nedostatky (a já si myslel že to byla fotka zralá na cenu World Press Foto :), ale to je přesně to, co potřebuji proto, abych jednou mohl dělat tak perfektní fotky, jako někteří fotografové, kteří svá díla občas také vystaví na některé internetové galerii.

Záměrně zdůrazňuji slůvko 'občas'. Protože i oni vystavují jen to NEJ z toho co nafotili.

P.S.: omlouvám se za kostrbatý slovosled, ale hlava je rychlejší jak ruce. Až budu psát nějaký článek, bude uhlazený tak jak má být. :lol:
MirekE
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Wallper 11. 11. 2005 14:55

Já s tim souhlasim,galerii to spíš prospěje. A když tam kvuli tomu ubude lidí,který tam nahrávajaj každej den nějakej výcvak,tak budu spíš rád.
I can see, I can see, I'm going blind...
Wallper
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Golas 11. 11. 2005 15:19

MirekE: já už jsem přesvědčen :) - prostě mě jen naštvalo, že najednou je limit 1 fotka za 3 dny a nikde o tom ani zmínka od moderátorů.
Jak doufám, každý sem dává jen to nej, co nafotil.....i u mě je dobrá zhruba jedna fotka ze sta a takové se snažím zde publikovat.
Golas
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod fidelio 11. 11. 2005 20:42

Jak jsem psal - je to dobře
Ale taky bych uvítal nějaké oznámení o změně pravidel (a to dost podstatné) dříve. :cry: A ne abych se to dozvěděl až při neúspěšném pokusu nahrát fotku. Jak píše Golas
prostě mě jen naštvalo, že najednou je limit 1 fotka za 3 dny a nikde o tom ani zmínka od moderátorů. t/quote]

A anketa o něčem co je už spuštěno ( a pochybuju o změně v případě nesouhlasného výsledku ankety ), no nevím.............. :wink:
fidelio
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Marek Lutonský 11. 11. 2005 20:55

Vždyť na stránce pro nahrání fotky je okamžitě po provedení změny vidět interval pro nahrávání. Od začátku tam je 1 fotka za 3 dny.

Věřte, že pokud se ukáže, že tato změna nepřinesla více hodnocení a komentářů, budu první, kdo to bude chtít vrátit zpět. Osobně jsem dokonce přesvědčen, že to ničemu nepomůže, že se bude hodnotit stejně jako dřív. Ale uvidíme.

Vždy je lepší anketa nad něčím, co si každý může prakticky ověřit a srovnat, jestli je lepší předchozí stav. Navíc o omezení nahrávání fotek se tady ve fóru diskutuje už velmi dlouho.
Marek Lutonský
Hlavní administrátor
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků