PANASONIC DMC-FZ8 rady?

Obecná diskuse aneb Co se jinam nevešlo

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod racin 12. 8. 2007 11:04

Ahoj, chtěla bych si v blízké době koupit tento foťák a potřebovala bych pár rad.

Jestli mohu fotit nějaký bod třeba zvíře a pozadí bude rozmazané?

Pak kolik snímků jak se to nastaví udělá za sebou rychle?

A poslední nemáte někdo fotky z něho? Abych viděla jak fotí.

Budu vám vděčná
racin
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod drAcOniS 12. 8. 2007 12:34

Ukázkové snímky naleznete např. na http://www.dpreview.com/gallery/panasonicfz8_samples/.

Co se týče sérionvého snímání - podle tabulky na http://www.dpreview.com/reviews/panasonicfz8/:
Continuous (burst) shooting
• 3 or 2 fps
• Max 7 images (JPEG Standard) / 5 images (JPEG Fine)i/quote]
Nikon D80 + Tamron 17-50mm F2.8 XR Di II LD Asp.(IF) + Sigma 70-200mm F2.8 EX APO HSM
drAcOniS
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod racin 12. 8. 2007 12:45

drAcOniS píše:Ukázkové snímky naleznete např. na url]http://www.dpreview.com/gallery/panasonicfz8_samples/[/url].

Co se týče sérionvého snímání - podle tabulky na lurl]http://www.dpreview.com/reviews/panasonicfz8/[/url]:
Continuous (burst) shooting
• 3 or 2 fps
• Max 7 images (JPEG Standard) / 5 images (JPEG Fine)i/quote]


moc moc děkujůůů, krásný fotečky, klobouk dolůů :-)
To jsem potřebovala.

Jinak k tomu druhýmu odkazu anglina je mi cizí :-( :cry:
Naposledy upravil racin dne 12. 8. 2007 12:50, celkově upraveno 1
racin
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod racin 12. 8. 2007 12:50

a ještě se zeptám jestli náhodou video někde není, jak natáčí, toť vše :oops: :D
racin
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod drAcOniS 12. 8. 2007 13:22

Video jsem nikde nenašel, ale zkuste použít vyhledávač, možná někde bude.

Jinak to sériové snímání chápu z popisu takto:

3 fps (JPEG Standard) / 2 fps (JPEG Fine)
fps = frames per second, tedy počet snímků za sekundu

Maximálně 7 snímků (JPEG Standard) / 5 snímků (JPEG Fine) za sebou.
JPEG Standard a Fine označuje navolenou kvalitu snímků, Fine = kvalitnější fotka než Standard.
Nikon D80 + Tamron 17-50mm F2.8 XR Di II LD Asp.(IF) + Sigma 70-200mm F2.8 EX APO HSM
drAcOniS
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod racin 12. 8. 2007 13:24

drAcOniS píše:Video jsem nikde nenašel, ale zkuste použít vyhledávač, možná někde bude.

Jinak to sériové snímání chápu z popisu takto:

ob]3 fps (JPEG Standard) / 2 fps (JPEG Fine)[/b]
[size=84]fps = frames per second, tedy počet snímků za sekundun/size]

[b]Maximálně 7 snímků (JPEG Standard) / 5 snímků (JPEG Fine) za sebou.s/b]
[size=84]JPEG Standard a Fine označuje navolenou kvalitu snímků, Fine = kvalitnější fotka než Standard.a/size]


Moc díky to snímání je ono :-)

právě, že jsem hledala :? Ale asi málo, jdu se ještě podívat :-)
racin
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod drAcOniS 12. 8. 2007 13:41

Taky by Vám mohlo pomoci toto vlákno: Panasonic FZ-8 a vše kolem. Pokud nějakého z dotyčných majitelů FZ8 oslovíte, třeba vyhoví a nějaké to video uploadují, abyste se na něj mohla mrknout. Určitě se taky rádi podělí o své zkušenosti s tímto fotoaparátem.

A za sebe bych poprosil, abyste nepoužívala plné citace předchozích příspěvků, znepřehledňuje to fórum a navíc to působí asi jako když by dva vedli rozhovor a jeden vždy po tom druhém nejdříve zopakoval celou větu a pak až řekl tu svojí - a tak se přece v reálném životě taky asi nikdo nebaví, že? :wink:
Nikon D80 + Tamron 17-50mm F2.8 XR Di II LD Asp.(IF) + Sigma 70-200mm F2.8 EX APO HSM
drAcOniS
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod racin 12. 8. 2007 13:58

Díky už jsem našla na youtube a fotky taky mnoho na českým servru. Moc díky za pomoc pa
racin
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mobil-man 12. 8. 2007 15:56

racin píše:Ahoj, chtěla bych si v blízké době koupit tento foťák a potřebovala bych pár rad.

Jestli mohu fotit nějaký bod třeba zvíře a pozadí bude rozmazané?

e/quote]
tak na tohle je idealni zrcadlovka, ale s timhle to taky trosku das. Musis fotit na co nejmensi clonu anebo co nejdelsi ohniskovou vzdalenost, pak se snizuje hloubka ostrosti a mas tenhle vysledek :)
Mobil-man
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod racin 12. 8. 2007 16:06

taky jsem chtěla zrcadlovku, ale stojí moooc :roll:
Takže mi bude stačit tento si myslím.
Děkji moc rady, jsem za ně ráda, jelikož tomu moc nerozumím. Budu se učit až s tím novým.
Jelikož jak máme starej digitálek, tak to není ono :-(
racin
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod janfran 12. 8. 2007 20:21

Náhodou, vono se pozadí dá docela dobře máznout i s ultrazoomem. Samozřejmě se to nedá srovnávat s často vídanými fotkami ze zrcadlovek, kdy je pozadí jedna úplně slitá plocha, ale k takovým těm dokumentačním účelům to stačí docela dobře. Hlavně je potřeba fotit na dlouhé ohnisko, tedy co nejvíc vyzoomovat. Osobně jsem docela překvapenej, jak se mi daří s S6500 mazat pozadí, čekal jsem, že to bude horší.
Naposledy upravil janfran dne 12. 8. 2007 21:46, celkově upraveno 1
janfran
Návštěvník

Odeslat příspěvekod racin 12. 8. 2007 20:23

janfran píše:Náhodou, vono se pozadí dá docela dobře máznout i s ultrazoomem. Samozřejmě se to nedá srovnávat s šasto vídanými fotkami ze zrcadlovek, kdy je pozadí jedna úplně slitá plocha, ale k takovým těm dokumentačním účelům to stačí docela dobře. Hlavně je potřeba fotit na dlouhé ohnisko, tedy co nejvíc vyzoomovat. Osobně jsem docela překvapenej, jak se mi daří s S6500 mazat pozadí, čekal jsem, že to bude horší.a/quote]


Vyzoomovat znamená hodně přiblížit? Nějak jsem zmatená. A jak fotím na dlouhé ohnisko. Musím se to naučit :-( Díky
racin
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod janfran 12. 8. 2007 20:34

Ano, vyzoomovat znamená použít zoom, tedy jakoby si "přiblížit" focenou scénu. Když úplně vyzoomuješ, máš nastaveno dlouhé ohnisko (jakože dohlédneš nejdál). Když naopak vůbec nepoužiješ zoom, máš nastaveno ohnisko široké- protože přitom má foťák nejširší úhel záběru.
Pro ostatní- snažil jsem se popsat to začínající fotografce, proto prosím odpustě drobné nepřesnosti a vynechaná fakta:-)
janfran
Návštěvník

Odeslat příspěvekod racin 12. 8. 2007 20:36

už chápu :-) já jsem ráda, že si to napsal neoficiálně, jinak bych byla vedle :wink:
racin
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KubaPa 13. 8. 2007 00:26

janfran píše:Pro ostatní- snažil jsem se popsat to začínající fotografce, proto prosím odpustě drobné nepřesnosti a vynechaná fakta:-)
Naposledy upravil KubaPa dne 13. 8. 2007 00:27, celkově upraveno 2
KubaPa
Návštěvník
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků