Fotohospoda

Obecná diskuse aneb Co se jinam nevešlo

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Dolgor 5. 11. 2019 20:50

Telefony od Sony jsou kapitola sama pro sebe. Obvykle mají skvěle vyladěný SW, běží svižně a dlouho vydrží, ale někde v designu se skrývá příšera. Xperii mini jsem neutopil, zato v letním horku nereagovala. Servisní oprava to zlepšila ale ne úplně. Xperia Z3 compact je uživatelsky skvělý mobil, ale v konstrukci se zapomnělo na rámeček, takže displeje od horního a spodního okraje odlučovaly digitizér i při velmi opatrném nakládání a nakonec se odlepil celý displej, někomu hned první rok, když se oteplilo. Pořád ji mám, po výměně displeje za moje, protože po záruce, měl jsem dávat menší pozor a ohýbat telefon víc od začátku, protože tuhle výrobní vadu nakonec záručně uznávali. Pro srovnání, Nikon mi závěrku u 3,5 letého D750 vyměnil zdarma.

-- 5. 11. 2019 21:05 --

...A když už jsem u hatování Sony...zajímavé čtení ;-)
https://www.dpreview.com/opinion/566316 ... tographers
Dolgor
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Davidof 5. 11. 2019 21:11

Jo, to sedí.

Teď mám Samsung Galaxy Note. Všechno drží, ale zlobí proximity senzor. Když skončím hovor, obrazovka je poŕád tmavá a trvá to dlouho než se display rozsvítí. Myslím, že to je nenávist, to co cítím. Takhle nás udržuji v chodu.
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod Dolgor 5. 11. 2019 21:28

...Kdo nevládne angličtinou, článek je o operační zpomalenosti Sony A6600. Pomalé reakce na uživatelské změny parametrů jako expoziční čas nebo clona, případně zpoždění při manuálním výběru AF bodů jsou frustrující a do značné míry diskvalifikují fotoaparát pro reportážní použití. Hlavní rozdíl mezi tímto článkem a běžnými recenzemi na dpreview je, že toto psal profesionální fotograf svateb a reportáží.

Zajímavé je i vyjádření autora v diskusi. X-T2 podle něj má mnohem nižší uživatelské zpoždění než A6600. X-T2 není žádný nováček a jeho výpočetní výkon je proti A6600 zajisté srandovní. Je vidět, že není všechno zlato, co se třpytí. Zrychlení z nuly na sto za 3 sekundy, reakce na otočení volantem taky.

"Having shot a wedding with the older Fujifilm X-T2, I don't agree. There is far less interface lag on that camera than the a6600. Also, I actually don't have any issues with noise or image quality from the latest APS-C cameras in general. Yes, full-frame would be better, of course - which I tried to address in the concluding paragraphs of this article."
Dolgor
Pokročilý

Odeslat příspěvekod landov 6. 11. 2019 05:55

Co sa tyka mobilov, tak ja som stastne zakotvil u Oneplus. V 2016 som kupil Oneplus 3, bez problemov pouzival 2 roky a nasledne posunul synovi, ktory ho ma doteraz a neda na neho dopustit. Pred rokom a pol som kupil Oneplus 6, ktory aktualne pouzivam k naprostej spokojnosti. Fotak na nom vyuzivam iba ako zaznamnik, fotit mobilom ma vyslovene nebavi.
landov
Expert

Odeslat příspěvekod Fidko 6. 11. 2019 08:18

No ano, tie fotaky toho znesu niekedy naozaj dost.

Moja stara laska: https://www.youtube.com/watch?v=RCT-YMgjm9k :-)

Ja mam aktualne Galaxy S8+. Sw mi pride horsi nez si pamatam u Honor/Huawei v zmysle spolahlivosti, ale zatial funguje plus minus dobre. Par krat mi padol Garmin Connect a sluchadla sa obcas nechcu pribluetoothovat uplne bez problemov, ale inak som spokojny :)
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod cport 6. 11. 2019 23:04

Pro zajemce fajn porovnani Fuji XF10 a Ricohu GR III s praktickymi postrehy, ktere se z recenzi a specifikaci uplne nevyctou:

https://www.youtube.com/watch?v=AmPzP9OJIhU
cport
Návštěvník


Odeslat příspěvekod DUDISKO 7. 11. 2019 08:39

je ti jasné že to foto vzniklo vo fotoshope.. orol
DUDISKO
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fidko 7. 11. 2019 08:40

Uprimne netusim ako to vzniklo, ale stale plati, ze ma to dostalo :)

Uplne Photoshop to ale asi nebol: https://www.nhm.ac.uk/visit/wpy/gallery ... eagle.html
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pemar 7. 11. 2019 16:51

Za mne je to hrozně umělé, jako z počítačové hry.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod Fidko 7. 11. 2019 17:02

S tym zase suhlasim, to je fakt. Uprimne naozaj neviem ako to vnziklo, moze to byt montaz, PP je asi tiez pomerne zasadny. Ale paci sa mi to kompozicne.
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Allydamm 8. 11. 2019 15:33

Je to zajímavé, ptáka odpálil bleskem, ale že by to divné rozmazání/vtažení do středu bylo mizerným Lkovým objektivem se mně nezdá. I když potom je to divná úprava, proč tam nechávat kmen nebo růžové sluníčko. Asi by se mně to líbilo i bez kotvení na větev a zkusil bych ji taky odstranit.
Allydamm
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar 9. 11. 2019 07:08

Letmo jsem se podíval na cenovky Nikonu v Megapixelu, jsou o hodně níže, než bych je čekal, D750 je za cenu APS-C, D850 je cca za cenu D750 a Z6 mi také připadal nějaký laciný, tyhle ceny znám z Asie, ne od nás. Asi chtějí něco prodat přes Vánoci a mají akci.

U Leicy se to ale neprojevilo, tam zůstaly cenovky hodně vysoko.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod Fidko 9. 11. 2019 07:51

No ta Z6 je uz pomerne atraktivna, mne sa ten fotak dost pozdava aj ked mi pri skusani prisiel trochu komplikovanejsi nez Canon.

Ale teraz kupovat FF CSC by som sa bal. Mne sa hrozne pacia tie Lumix S, ale mam trochu strach z ich buducnosti.
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pemar 9. 11. 2019 07:59

Ty Lumixy jsou podle mne zatím problematické kvůli sklům a AF, zbytek vypadá dobře, hlavně ergonomie, byť jsem jednu docela velkou chybu na nich také objevil.
pemar
Expert

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků