Kdy nahradí bezzrcátka APS-C zrcadlovky?

Obecná diskuse aneb Co se jinam nevešlo

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Davidof 3. 2. 2017 12:01

Jakto 1,35 ?

-- 3. 2. 2017 13:03 --

Jde přece o plochu, ne ?

-- 3. 2. 2017 13:05 --

A ta je 116 : 224
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod kozakm 3. 2. 2017 12:08

Ne, jde o úhlopříčku neboli o crop faktor (2 vs 2,72).
kozakm
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Davidof 3. 2. 2017 12:12

Ale množství světla jde s plochou, ne ?

Ale máš pravdu, světelnost je 2,6 - 4,1 ekvivalent těch kompaktů, kromě LX100
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod Puntík 3. 2. 2017 13:53

Světelnost je samozřejmě stejná, množství světla na plochu zůstáva. EQ se jeví pouze ve vztahu k DOF. Tahle oblast je celá obecně zamlžená, porovnáváme EQ světelnost (stejná DOF) pouze k velikosti čipu a stejně dobře bychom jí mohli porovnávat i k ohnisku. Stačí vzít do ruky kalkulátor a hned se dá vytvořit tabulka EQ ohnisek pro DOF při stejném čipu. I když ani ohnisko nemá na HO vliv. Nevadí, bude zase co porovnávat. :-)

Omluva - oprava - .."..a hned se dá vytvořit tabulka EQ clon různých ohnisek pro DOF při stejném čipu".

Zdravím
Puntík
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Davidof 3. 2. 2017 14:39

Je to tak.

Každopádně - ten objektiv 12-32 kreslí výborně, ale světelnost má horší.

Jako kompakt, který můžeš strčit do malé kapsy bych foťák s tímto objektivem ale neoznačil. A platí to o tom zapínání a zoomování.

Je to o osobních preferencích a potřebách.

Na hrátky s bokehem je spíš ten Ricoh (ale má 28 mm fix objektiv a fix LCD) - ten má automatickou krytku, nebo Fuji. Ale to je taky fix objektiv (s normální krytkou), takže to neni úplně všestranný kompakt ;-)

Mám tu GX80 s pancake 20/1,7, takže bokeh jde, do tmy taky OK, ale jednak to znamená další prachy a druhak - i s tim pancake to neni až tak malý (plochý) jako ty RX100 apod

-- 3. 2. 2017 15:41 --

Ale já tu SONY držel v ruce a je to na mě už malý, takže bych doporučil si to ohmatat před koupí
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod kozakm 3. 2. 2017 15:02

Sony je velikostí v pohodě, jen to chce dokoupit grip. Tady mají Canon i Panasonic výhodu
kozakm
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Davidof 3. 2. 2017 15:34

Teď koukam, že ten kupec seš asi ty :-)

Pak je to jasný, pokud ti velikost vyhovuje, tak s tím problém neni :-)
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod kozakm 3. 2. 2017 15:34

Teď jen čekám, až někam pojedem a bude to aktuální :)
kozakm
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Davidof 3. 2. 2017 15:40

To seš dobrej, čekání je těžký. Jak začne tiché šílenství, tak člověk neví, kdy se přistihne jak potvrzuje nákup :-(

Teda aspoň já.

Ale ty jsi asi spíš na zrcadlovky, tak jsi možná imunní / imunnější ... :-)
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod kozakm 3. 2. 2017 15:48

Tak nemohu říct, že bych se na nákup netěšil, ale není to takové to, jako když kupuju f1,2 FF sklo :)
kozakm
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Davidof 3. 2. 2017 15:51

:-)

To chápu.

je v tom drobný rozdíl ;-)
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod Radek71 3. 2. 2017 19:15

Tak kupovat neco, co clovek uz skoro potrebuje, to je tisicinasobna radost nez to kupovat na Pemara. V posledni dobe asi 10 let vsechno kupuju az nasledne. Asi jako kdyz se clovek vrati od rudyho more a koupi si neopren, protoze ho to tam kurevsky bavilo a ten pak lezi 10 let ve skrini. Takto mam treba horolezeckou vybavu a potretni objektivy a makro objektivy a a tak dale.
Radek71
Návštěvník

Odeslat příspěvekod miroslav.cizek 3. 2. 2017 19:47

Allien driver píše:
miroslav.cizek píše: Huawei P9 v teploách pod mínus 5 okamžitě vypne. Dnešní technologie nic nevydrží...

Huawei to je nejaký etalón kvality? som nevedel


Ano, zrovna Huawei je v mobilech a tabletech co se top modelů týče, jeden z nejlepších :-) Nicméně pokud tě to nějak dráždí, můžeš si tam dosadit jakoukoliv značku...
Jak psal Itokar, stát se to může všem, jelikož dnešní technika :)
Jinak děkuji Itokar za radu, snad vydrží do vydání P10 :D
miroslav.cizek
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Davidof 3. 2. 2017 19:59

Radek71

Jo tak to je majstrštyk :-)
Dík za inspiraci ...
:-)
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod lukas_highenergy.cz 3. 2. 2017 20:42

Radku já to u toho kompaktu mam naopak - potřebuju ho jen prakticky, nijak extra mě to netěší a nechce se mi za něj dávat tolik peněz. S pořízeni novýho skla, který vlastně až tak moc nepotřebuju, ale spíš ho chci, se to nedá srovnat. To třeba budu mít větší radost, až si vyberu nějaký nový bágl. Jen ještě nevím co. Ale chci boční vstup k foťáku a litry na celodenní zimní akci bez možnosti koupení čehokoliv po cestě a s možností uchycení stativu a sněžnic. 32l mi přijde málo a 48l zase moc :-(
lukas_highenergy.cz
Moderátor

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků