AF-S Nikkor na sony nex

Diskuze o objektivech, filtrech a předsádkách

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod davemod 20. 9. 2014 10:25

Je možné používat tyto objektivy na sony nex? Mám možnost pořídit si levně objektivy řady 1,8. a takto světelné obektivy mě dost lákají, ale nevím jak to bude s redukcí, respektive nastavením clony. Ta se dá nějak nastavit na té redukci (která by pohybovala kolíčkem)?
davemod
Návštěvník

Odeslat příspěvekod VencaD 20. 9. 2014 11:12

lze, ale v případě Nikonu G je potřeba redukce co umí nastavení clony a ty nejsou levné.
http://www.metabones.com/products/detai ... PNFG-E-BM2
http://www.metabones.com/products/detai ... PNFG-E-BM1
jedná se o dost specifickou redukci, ohnisko máš 0,71x širší, zlepší se ti světelnost skla o 1EV, nikdy jsem jí neměl a nemám s ní žádné skušenosti, jen vím, že existuje :D

-- 20. 9. 2014 11:15 --

http://www.ebay.com/itm/Electronic-Auto ... 19f01f1fab

ještě jsem tedy našel redukce na ebay, ale jaké jsou a zda jsou řádně funkční toť otázka...

-- 20. 9. 2014 11:17 --

asi bych se na to vyprd a koupil redukci na minoltu a zabrousil tam, nabídek je dost ;-)
VencaD
Návštěvník

Odeslat příspěvekod davemod 20. 9. 2014 11:42

jj je to gečko, jde mi o to tu clonu řidit manuálně jen hejbat tím jazýčkem nějak přímo z té redukce. Normální redukce stojí cca 250-300Kč kdyby tahle stála třeba 500Kč šel bych do ní. Vždyt to vyrobit není nic složitého. O elektronický přenos informací nestojím...
Mám možnost sehnat tyhle světelné skla za zlomek ceny, proto bych to rád využil
davemod
Návštěvník

Odeslat příspěvekod VencaD 20. 9. 2014 11:49

nic levnějšího než toto http://www.ebay.com/itm/Lens-Mount-Adap ... 1c467b0795 není... alespoň jsem tedy nic levnějšího nenašel ;-)
VencaD
Návštěvník

Odeslat příspěvekod davemod 20. 9. 2014 12:07

hmm to je to co hledám jen ta cena :-) Otáza je kolik mě budou stát podobné skla u kterých je manuální nastavení clony. potřeboval bych něco kolem 35mm 18mm a 85mm. U ty 18 není světelnost tak důležitá hlavně ostrost. Může to být jakékoliv manuální sklo typu helios 44-x, ale preferuju dobré podmínky v protisvětle
davemod
Návštěvník

Odeslat příspěvekod VencaD 20. 9. 2014 17:53

njn jenže ony právě ty stará skla většinou v protisvětle za nic nestojí, třeba helios je fajn na na takovej ten retro look a bokehovky, jinak na normální focení bych ho moc nepoužíval, nevím jak moc ti jde o hmotnost a velikost ( asi trochu jo když máš nexe :-) ) ale 85mm bych koupil prostě Samyanga 85mm f/1.4 a to samé se dá řešit i na 35mm, taky Samyang 35mm f/1.4 mno a 18mm, je Samang 16mm f/2, myslím, že s touto sestavou by jsi byl maximálně spokojen, akorát ta váha :-/ hlavně u 35 a 16mm

-- 20. 9. 2014 17:54 --

v poměru výkon/cena těžko hledat lepší manuální skla... :-)
VencaD
Návštěvník

Odeslat příspěvekod davemod 20. 9. 2014 22:52

To jo nerikám že to jsou špatný skla ale jsou dost drahý ten nikkor v podstatně lepší kvalitě než SM můžu mít za nepoměrně menší peníz. U tý 85ky bych třeba využil alespon ten stabilizátor, ale u těch kratkejch ohnisek je to skoro zbytečný, tam bych sem nejraději do mnohem levnějších M42 skel.
Ty nikory mužu mít za cca 2-4 tisíce za kus
davemod
Návštěvník

Odeslat příspěvekod VencaD 21. 9. 2014 06:02

mno neřekl bych, že jsou Nikony v podstatně lepší kvalitě, třeba Samyang 35mm f/1.4 je v některých ohledech lepší než Nikon 35mm f/1.4, trpí sice více na fare, ale rohy má ostré od F1.4, to samé Samyang 85mm f/1.4 na clonu F1.8 je určitě ostřejší než Nikon 85mm f/1.8 G ( vlstní zkušenost ) Nikon je lepší zejména na clony F4 nebo F5.6 na nízké je to vyrovnané, nebo je lepší Samyang... 16mm samyang neznám, mám FF
Jesliže můžeš mít Nikony za tuto cenu, tak o ničem nepřemýšlej, kup redukci z Ebay a foť :-) Horší to budeš mít tedy na 18mm, tam má tedy Nikon novou 20mm f/1.8, ale nevím zda můžeš mít i tu...
VencaD
Návštěvník

Odeslat příspěvekod davemod 21. 9. 2014 10:08

právě ty šikoký jsou dost problém. Jde o 4 roky starý skla i když dost jetý, ale obrazově v pořádku. Za takovou cenu asi nic jiného neseženu. U toho SM by byla výhoda absence redukce a možnost použití AF U nikkora by byla možnost i makra.
davemod
Návštěvník

Odeslat příspěvekod VencaD 21. 9. 2014 10:54

bejt na tvém místě tak je vemu, koupím redukci na ebay a vyzkouším, prodat za stejný prachy to můžeš vždy... u toho širokýho bych možná zvolil na nexe Samyanga, mám Samyaho 14mm a je to výborný krásně ostrý sklo, nikon jenště dělá 20mm f/2.8 dá se sehnat za nějakých 6k, obrazově je to slušný, ale Samyang je lepší...
foto ze 16mm : http://www.megapixel.cz/samyang-16mm-f- ... ex/recenze
Sony má 16mm i 20mm , ale když se kouknu na fotky tak nic moc :/ hlavně 16mm, 20mm se mi líbí o trochu víc, ale nic světobornýho to není :-]
Sigma 19mm f/2.8 je hodně levný sklo, a má velmi dobrý poměr výkon/cena, ale když jsem viděl fotky z různých kusů přišlo mi, že je strašně variabilní kvalita, když vybereš dobrý kus tak můžeš být velmi spokojen, jinak nejlépe obrazově vychází Samyang 16mm
takže, jak jsem psal, bejt na tvém místě vemu Nikony a redukci z Ebay + bych koupil Sigmu 19mm f/2.8, s tím, že bych oběhl více obchodů a vybíral a vybíral ;-) Nebo Samyanga 16mm, je širší, světelnější a kresebnější, ale taky těžší a bez AF... je to o prioritách
VencaD
Návštěvník


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků