Nikon 20/1.8G

Diskuze o objektivech, filtrech a předsádkách

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod qwerts 12. 9. 2014 04:50

tak prej 819 euro a je to FX. Docela budu asi zavidet ten 24/2.8 STM Canonu :) je to prcek
qwerts
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar 12. 9. 2014 05:16

Neviděli jste někde, kolik to bude vážit?
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod RoboK 12. 9. 2014 06:08

RoboK
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Poltergeist 12. 9. 2014 11:10

vidim obrazky, pry bez stabilizace. . docela by me zajimalo pak srovnani s 20mm AIS - tam je nekolik manualnich starych Nikkoru, na spouste webu si mohu precist recenze, pak 20mm 2.8 D ktery je ale moc drahy,
take by me zajimalo jaktoze tento je cca 2-3x delsi nez ten Nikkor 20mm D, kdyz ten novy nema tu stabilizaci
Poltergeist
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Callgaro 12. 9. 2014 12:15

Že by proto že je to 1,8 širokáč s optickou kvalitou nahony vzdálenou 2,8D?

Proč olymus a jiní "umí" 14mm 2,8 v palacince s nic moc kvalitou a ostra 12mm 1,8 je už celkem macek?
Callgaro
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pemar 12. 9. 2014 12:25

Já vidím 20/1,8 jako cestovní kombo k 85/1,8G.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod qwerts 12. 9. 2014 14:49

Jen skoda ze neni zadna DX siroka alternativa, pro DX je to zbytecne velke
qwerts
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar 12. 9. 2014 15:09

No, já musím u 14-16mm řešit zkreslení, 20mm mám na 14-24 skoro bez něj. Tak možná proto. A možná také proto, že je to i na FF.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod pemar 14. 9. 2014 10:37

Zde najdete první testovací snímky:

http://www.nikon-image.com/products/len ... le.html#a1
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod Reno.Raines 20. 9. 2014 22:37

ahoj, cili pokud shanim neco levnejsiho - ekvivalent FF & 35mm,
tak u Nikona proste nemam sanci, vyrianta 20mmm D asi ne a je draha, manualni - mozna jsou nektere dobre (20 mm F3,5 jsem slysel) ale mam spatne oci, takze jedine autofokus, jinak asi vzit zoom od Tamron-Sigma, nakej 17-55; 18-50; 17-50 2.8, pripadne naky zoom od Nikona, jako 16-85,
je to tak ?
chtel bych si poridit nejake pevne, 20mm, male levne a svetelne, asi asi nemam sanci, vsichni mi rikaj, ze kdyz mam 18-55 VR (kit lens) takze mam pouzivat tohle na siroka ohniska, jinak at nevyhazuji penize
nevite jestli bude nejake nove ,,made in Nikon" 20mm F4 ci F3.5 ,,za hubicku" ?
(tj levne); diky
Reno.Raines
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod VencaD 15. 10. 2014 18:36

http://www.ephotozine.com/article/nikon ... view-26372
mno čekal jsem to lepší
http://www.addyourface.co.uk/equipment/ ... 297043.jpg
rohy docela měkké, třeba na D800 by to bylo dost znatelné
VencaD
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar 16. 10. 2014 12:40

Já jsem podobně zklamaný, původně jsem uvažoval o koupi Nikonu 20/1,8G jako o cestovní variantě místo 14-24, souhlasím, že na D810 to moc není. Ono těch alternativ moc není, v podstatě vidím jen Zeiss a možná nějaký pevný Samyang.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 16. 10. 2014 12:57

Vzhledem k tomu, jak krasne kresli az do rohu 28/1.8G, je tohle celkem nemile prekvapeni, ale chapu, ze udelat prokresleny skoro ultrasirokac je vetsi orisek. Kazdopadne cena neni uplne nizka a alespon po zacloneni by to byt ostre melo.
Petr Luňák
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Callgaro 16. 10. 2014 13:58

Podle MTF grafu co z linku od Venci je vidět že mezi 2,8-5,6 má objektiv vynikající kresbu uprostřed a řádově horší kresbu v rozích. Na f8 pak rapidně stoupne kresba v rozích přičemž střed netrpí tolik a kresba je v celé ploše vyrovnaná. Z toho plyne že se jedná o skvělé reportazne-krajinářské sklo Z té testovaci fotky toho člověk moc nevycte, ta tráva a štěrk jsou citlivé na spoustu dalších věcí, jako odsum, stabilita stativu (nebo je to z ruky? ) nejsou tam žádné detaily takže co tom má člověk hledat? Počkal bych na ostrý provoz tam podle mého ukoji drtivou většinu fotografů kterým se bude hodit toto ohnisko. Je ale jasné že není určen pro vlastníky svaté trojice a profi tely, byť já bych ho i na těch 36mpx vzal na milost.
Callgaro
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vegan 16. 10. 2014 17:37

Petr Luňák píše:Vzhledem k tomu, jak krasne kresli az do rohu 28/1.8G, je tohle celkem nemile prekvapeni, ale chapu, ze udelat prokresleny skoro ultrasirokac je vetsi orisek. Kazdopadne cena neni uplne nizka a alespon po zacloneni by to byt ostre melo.


Jako usmevne vidim indicie o tom, ze Tamron s 15-30/2.8 jez se chysta uvest kresli mozna lepe jak tato pevna 20/1.8 samozrejmne je to o 1EV horsi svetlost, ale ruku ***** kdo s 20mm bude fotit na plnou diru na 1.8 az na presnost AF za horsich svetelnych podminek si myslim, ze ta clona 2.8 takovy hendikep nebude. Nic mene pokud se to Tamronu opravdu povede bude to hodne zajimave jak nerginal Zoom prekona orginal pevne sklo + jestli se potvrdi, ze bude Tamron jen o malo drazsi bude vazne o zabavu postarano. Asi jsem pesimista, ale prijde mi, ze ve vsem krom cipu Nikonu krute ujizdi vlak, kdyz vemu blesky Canon vs. Nikon, objektivy Canon vs. Nikon ted jeste uvidime jak Canon zazari s novym AF v 7D mII tak to bude docela smutne. jeden vyrobce dobry cip a zbytek nic moc a druhy ma cipy na prd (pominuli 1Dx), ale vsem ostatnim se posouva dale.

jeste ze tu jsou neorginalni vyrobci objektivu, kteri situaci zachranuji, ale Nikon jim haze klacky pod nohy co se tyce AF prenosu.
vegan
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků