Pomocné přisvětlení na Nikon D50 v režimech MASP

Diskuze o poloprofesionálních a profesionálních digitálních fotoaparátech

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod hub 13. 1. 2007 21:50

Tohle přisvěcovadlo mi nefunguje v režimech MASP, přitom v menu jej mám zapnuté (AF Assist: ON). Kde může být problém? V návodu je psáno že v těchto režimech funguje.
V režimu Auto a ve speciálních režimech scénu přisvěcuje správně (v režimech, kde to má význam).

Taky se to v režimu Auto někdy chová divně, po několika zaostřeních a expozicích s bleskem se stane, že AF Illuminator jen na zlomek vteřiny blikne a objektiv (seťák) projede celý rozsah a samozřejmě nezaostří. Není zde nějaký omezovač kvůli šetření baterií/životnost žárovky?
Díky
hub
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod seyhello 13. 1. 2007 21:55

no omezovac je tam takovej, ze reflektor sviti, pouze pokud ostris na objekt, ktery je ve vzdalenosti min jak 5 metru. Jinak se mi taky stava, ze treba kdyz ostrim, tak 5x za sebou prisviti a pak uz ne, ale domnivam se ze to neni chyba, ale vlastnost:-))
seyhello
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hub 13. 1. 2007 22:54

Mno a v režimech MASP ti funguje?

Napadlo mě totiž využití této "lampičky" tak, že když před ni dám určitým způsobem ruku, tak odrazem jsem schopný ve tmě zjistit, jak mám nastavený blesk. Pak už ale nesvítí.
Ono totiž nastavení druhu blesku se děje jen přes horní nepodsvícený displej a v menu nic takového není (snad se nepletu). V menu na graf. LCD jde nastavit vše od kvality, ISO, WB.. takže ve tmě není problém, ale druh blesku tam vážně nevidím... nanic..
hub
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod mad.snowman 13. 1. 2007 23:18

hub: to světlo funguje pouze při použítí prostředního zaostřovacího bodu. Není toto tvůj případ?
mad.snowman
Návštěvník

Odeslat příspěvekod hub 13. 1. 2007 23:55

lol, tak jsem se na to podíval.. nebylo to tím, ale bylo to něčím jiným, co mě dovedlo k řešení :)
Podíval jsem se na stavový displej a bylo tam AF-C.. tak mě napadlo... jo, dal jsem to na Single Servo a valí to...
Měl jsem rok EVko a tam je pojem AF-C pouze takový odvar z toho, co je AF-C na SLRku.. takže průběžné ostření miluju.. budu muset najít kompromis :) díky za vodítko :)
hub
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod russianblue 15. 1. 2007 11:37

hub píše:lol, tak jsem se na to podíval.. nebylo to tím, ale bylo to něčím jiným, co mě dovedlo k řešení :)
Podíval jsem se na stavový displej a bylo tam AF-C.. tak mě napadlo... jo, dal jsem to na Single Servo a valí to...
Měl jsem rok EVko a tam je pojem AF-C pouze takový odvar z toho, co je AF-C na SLRku.. takže průběžné ostření miluju.. budu muset najít kompromis :) díky za vodítko :)t/quote]


rozumný kompromis je AF-A. přisvícení funguje, když se na scéně něco pohne, tak začne ostřit na pohybující se předmět. V praxi s tím nemám problémy...na focení aut a sportu přepínám AF-C
russianblue
Návštěvník
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků