Nikon D80 - za 20 dnů

Diskuze o poloprofesionálních a profesionálních digitálních fotoaparátech

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz


Odeslat příspěvekod elho_cid 9. 8. 2006 19:04

Jezis, ta je tak skvela...
Luxusni hledacek, ovladani tak akorat... Kdybych si chtel koupit zrcadlovku, tak nevaham. A nejspis si taky D80 nekdy napresrok poridim...
Nikon vi kam jde a jde spravnym smerem. Po D200 dalsi fotak perfektne vyhovujici svoji cilovy skupine.
Hoši, hoši, hoši, máte tu smrad jako v pekle.
elho_cid
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod russianblue 9. 8. 2006 22:34

jj musím říct, že mě překvapili. Hlavně hledáčkem :) Gripem aj. Synchro blesku by mohlo bejt o fousek rychlejší. Ale jinak supr. Navíc uvedli nový sklo 28-200 (přepočet), který by se mě hodilo jako univerzál :)
russianblue
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Otass 9. 8. 2006 22:46

Me prekvapil hledacek a 11 ostricich bodu...to jsem necekal...
Otass
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Otass 10. 8. 2006 00:05

A jeste neco...nejen podle SD karty a amaterskych rezimu (scenickych rezimu) mi to spise pripomina D50 - podle oficialnich fotografii se mi i podle tvaru zda spise pribuzna D50 nez D70...co myslite??
Co se tyka SD karet (majitele DSLR nadavaji), ale je mozne, ze tim chtel Nikon oslovit amatery, kteri zatim zadnou DSLR nevlastni a cvakaji si na sve kompakty, ktere podporuji SD karty...nezda se vam, ze nekterymi pociny jde D80 amaterum docela vstric??
Otass
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Jelly_Fish 10. 8. 2006 12:10

mne sa velmi paci tento fotacik,tak akurat...ani prehnany ani mu "nic"
nechyba.
tu tiez najdete par info o novom stroji,je to v anglictine
a su tam aj pekne fotky D80

http://www.dcresource.com/news/newsitem.php?id=3352
AMD64 3500+, ASUS A8N-SLI Deluxe, TsunamiDream Case, Enermax Noisetaker 485W, MSI GeForce NX7800GT 256MB, 2x1GB RAM DualChannel, Seagate 200GB SATA, Audigy2 Platinum eX, repro Genius SW-5.1, LCD Philips 19" 190B6, mouse Logitech MX518
Jelly_Fish
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Otass 20. 8. 2006 23:35

Otass
Návštěvník

Odeslat příspěvekod descent 25. 8. 2006 21:18

Otass píše:Udajne prvni fotky z D80 - http://journal.mycom.co.jp/articles/200 ... 0/006.html

Nevypadají zle. A ten seťák pry není dobrý.
descent
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Alnath 1. 9. 2006 16:42

Otass píše:A jeste neco...nejen podle SD karty a amaterskych rezimu (scenickych rezimu) mi to spise pripomina D50 - podle oficialnich fotografii se mi i podle tvaru zda spise pribuzna D50 nez D70...co myslite??
Co se tyka SD karet (majitele DSLR nadavaji), ale je mozne, ze tim chtel Nikon oslovit amatery, kteri zatim zadnou DSLR nevlastni a cvakaji si na sve kompakty, ktere podporuji SD karty...nezda se vam, ze nekterymi pociny jde D80 amaterum docela vstric??


No díky i díky podpoře SD to bude asi můj další foťáček, asi si udělám na jaře radost (spadnou ceny po vánočním šílenství), zatím budu muset "vydržet" s D50 :-)))
Alnath
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Alnath 1. 9. 2006 16:46

descent píše:
Otass píše:Udajne prvni fotky z D80 - http://journal.mycom.co.jp/articles/200 ... 0/006.html

Nevypadají zle. A ten seťák pry není dobrý.b/quote]


Podle kterého zdroje ten nový seťák není dobrý? Ty fotky z tvého odkazu nevypadají špatně, ale nejsem schopen je stáhnout, abych se na ně podíval v plném rozlišení (po stažení hlásí chybný header souboru).
Alnath
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Otass 1. 9. 2006 18:16

pokud ty fotky jsou vazne focene tim novym setakem, tak si ho podle me koupi jen ten, kdo je vazne schopen ozelet kvalitu...viz barevna aberace na kontrastnich prechodech - pokud mi nekdo bude rikat, ze je to v takove mire u takoveho rozsahu normalni, pak teda s radosti zustanu u pevnych ohnisek.
D80 bude mou spolecnici zrejme jeste tento rok, nejdrive vsak na podzim. Kdybych mel jistotu nizsi ceny, byl bych ochoten pockat az na jaro - no vlastne nebyl - i kdyz, co bych pro penize neudelal...jake odhadujete poklesy cen?? Z vlastni zkusenosti vim, ze nejlevnejsi byva elektronika na prelomu ledna a unora, pak zustane a nebo se malinko vytahne. Podporu SD karet vnimam take jako pozitivni. Ja mam k SD kartam lepsi vztah, uz se tesim az tam naperu stopadesati rychlostni 4GB kartu za necele 2.000,-. Jediny, kdo bude skripat zuby jsou stavajici zrcadlovkari.
Otass
Návštěvník

Odeslat příspěvekod goodoldalex 1. 9. 2006 19:27

Ten objektiv nebude az taky hrozny ... Ale ako sudruh k D80 to nebude ono. Jedna sa asi skor o dlhu verziu 18-55, rovnako ako 18-200 ma ulohu dlhej 18-70. Nikon vie preco predava 18-135 lacnejsie ako 18-70.
goodoldalex
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Otass 17. 9. 2006 14:11

Až se bude dát kdekoli v ČR sehnat Nikon D80, dejte prosím nekdo echo, potřeboval bych ho do 27. září. Díky
Otass
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Otass 22. 9. 2006 16:08

Konečně jsem ho sehnal...zítra jedu pro něj. Pak napíšu své nové dojmy a zážitky... :)
Otass
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Otass 23. 9. 2006 10:53

Tak ho mám doma.
První dojmy:
-perfektní hledáček
-kvalita obrazu podle očekávání
-na grip se nevejde pohodlně celá ruka*

* nezbyde místo na malíček, pokud přesto foťák chytnu tak, aby se mi tam vešel, pak si zase zacláním u předního otočného voliče.

Mám v něm SD kartu 4GB Transcend 150x a frčí jak o závod
Ptejte se na cokoli, pokud vás něco napadá...
Otass
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků