Nikon 750 ("ideální kompromis" mezi řadou 6 a 8)

Diskuze o poloprofesionálních a profesionálních digitálních fotoaparátech

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod lennyl_2 8. 11. 2014 19:44

Tak ISO 12800 je uz dost aj na D750. Ja to beriem ako moznost ze este mozem pouzit aj taku fotku po zmenseni na web, resp. ako print.
Tu je testovaci cvak z krcmy, uz bola tma, umele svetlo, prehnal som NEF cez LR + resamploval na 12Mpx (ala D700), sklo 70-200/4G na 200mm/f4.

http://www.imagehosting.cz/images/dsc1916res.jpg
Obrázek

chalani, co uz mate D750 (a vlastne aj D600/D610) a pouzivate ostrenie namapovane na AE-L/AF-L a exponujete potom uz tlacitkom spuste, nemate palec uplne natlaceny na oku ?
D700/D800/D810 ma samostatne tlacidlo AF-ON a kto foti takymto stylom, to moze byt aj dovod nekupit D750, ci?
Sony A7 IV + Sony FE 20/1,8G + Sony FE 35/1,4 GM + Sigma 50/1,4 ART DG DN + Sigma 85/1,4 ART DG DN + Sigma 100-400/5-6,3 DG DN
lennyl_2
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pemar 8. 11. 2014 19:53

PL: Když si kupuji novou věc, chtěl bych, aby byla lepší, než ta předchozí. S D50 jsem udělal nějakých 25 tisíc fotek a za horších podmínek jsem D50 strčil do brašny a nefotil. D7100 je lepší, vytáhnu jí i za špatných podmínek a pak se vztekám, kolik tam mám šumu.

FF snímač by pomohl, stejně jako nové procesory s vyšším výkonem a nižší spotřebou, která sníží i tepelný šum.

Když odhlédneme od techniky a půjdeme k focení, zítra jedu do Neratovic udělat pár fotek z mistrovství ČR mažoretek, bude to ve Společenském domě v Neratovicích a D750 by se mi hodila. On by se mi hodil i Nikon 200/2, který se mi opticky líbí, ale je zabíral by mi spoustu místa ve skříni a vytáhl bych ho dvakrát za rok.

Kdybych D750 teď koupil, podle mého názoru bych se ukvapil, stejně jako jsem se mohl ukvapit s D80 nebo D7000, které byly relativně rychle technicky překonané. Stejnou chybu jsem mohl udělat i třeba s D600. Mohu se i mýlit, a pak se ale také nic neděje, jen koupím D750 později (a patrně i levněji).
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 8. 11. 2014 20:01

lennyl_2: zkriplene ovladani je to, co tu celou dobu na D750 kritizuju. Aretovanym volicem rezimu pocinaje, absenci AF-ON konce.

pemar: Neratovice mam za rohem, kdyz budes chtit, pujcim ti 70-200/2.8, abys nemel na fotkach moc sumu z tveho ef-ctyrkoveho telete. Bez ironie ;)
Segra bejvalky tam bude pravdepodobne taky, uz dneska hazela na FB nejake fotky, takze neni vyloucene, ze se tam tak jako tak vyskytnu, mozna i s kamaradem Canonakem.
Petr Luňák
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pemar 8. 11. 2014 20:25

Děkuji Petře za nabídku, vážím si toho, ale kdyby mi o to šlo, mohl jsem si Nikona 70-200/2,8 za nějakých 620 Kč za den půjčit a k tomu D800 za nějakých 700 Kč za den, D750 ještě na zápůjčku nenabízejí.

Letos to bude stejně o ničem, moje dcera bude vystupovat jen na začátku, ještě ty sestavy neumí, teprve nedávno přešla z baletu na mažoretkování a akce samotná mne nijak za srdce nechytá.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod Callgaro 8. 11. 2014 20:40

Mě se teda ten výstup co dal lenyl líbí. Jako aby člověk na ISO 12800 rozeznal strukturu látky, navíc jednobarevné a jemné chloupky na tváři... Šum tam je, ale na foto A4 v mých očích v naprostém klidu.
Callgaro
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod assaywolf 8. 11. 2014 20:49

Asi by mě to také vadilo, když jsem zvyklý na tlačítko AF-ON zaostřit a pak zmáčknout spoušť... Je to o tom na co je kdo zvyklý, kdo bude mít D750 jako svoji první zrcadlovku, tak mu nic divného nepřijde a bude spokojen...
assaywolf
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 8. 11. 2014 20:53

...tak kdyz by jel i NenyNikon, tak by sis mohl pujcit i D800E :D Ja vim, ze na to mas, jsem se te nechtel nijak tim dotknout :) Zminil jsem to jen jako moznost, ze kdyz uz tam budu (pokud), tak neni problem.
Dej holku na karate, neratovickej oddil ma supr povest, je tam super parta. Lepsi jak nejaky balancovani na prstech nohy ci toceni tyckou, ktery ji v zivote bude k nicemu ;)

Me osobne se vystup z D750 libi, dokonce mam pocit, ze jsem jeste nezahledl modry hnus ve stinech ala D7000, zamerim se na to :D
Petr Luňák
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod feanoor 8. 11. 2014 20:55

lennyl
nevloudila se nějaká chybička u té fotky z krčmy?
Vidím v exifu Nikon D5300.
feanoor
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lukas_highenergy.cz 8. 11. 2014 21:28

Dneska jsem se byl projít se známým, co měl s sebou právě D750 s nasazeným Nikonem 24-70/2.8 a teda z mého pohledu bych byl nadšený, kdyby Canon udělal taky podobné tělo... Ovládání hodnotit nebudu, ale co se zbytku týče, tak bych byl vážně spokojený. AF paráda i na psy běhající po lese mezi stromy a větvemi, obrazově super (ok uplně HI-ISO jsem neměl kde zkusit) a těch 6,5s bych ještě zvládnul i na závody. A jestli ještě trochu klesne cena, tak to bude uplně super :-)

Osobně bych tohle u Canonu uvítal rozhodně víc než 7Dm2, ke kterýmu mě Canon tlačí. Pak je tam 6D s nedostatčečnym AF a pak už cenově uplně jinde 5Dm3.
lukas_highenergy.cz
Moderátor

Odeslat příspěvekod lennyl_2 8. 11. 2014 21:29

EXIF z D750 musim prepisat utilitou exiftool, aby sa dal NEF nacitat do LR (kedze ma tiez Expeed4 ako D5300, tak to potom ide), samozrejme obrazove data sa nijak nemenia.

*konvertovat NEF na DNG sa mi nechce v novo vydanej beta verzii ACR.

ja som s vystupom, drzanim, velkostou hladacika aj s rychlostou ostrenia na D750 spokojny, hlavne z APS-C je to viditelny skok. Kupoval som FF hlavne kvoli svetelnejsim sirokacom (a teda ze Pentax stale nema FF telo).
Ovladanie mi nepride zle, kedze som predtym nemal ziadny Nikon. (praveze je fajn, je blizke Pentaxu).

ISO 12800, 70-200/4G, viac s mojimi vedomostami neviem vyzmikat z toho RAWu.
http://www.imagehosting.cz/images/dsc1906res.jpg
Obrázek
Sony A7 IV + Sony FE 20/1,8G + Sony FE 35/1,4 GM + Sigma 50/1,4 ART DG DN + Sigma 85/1,4 ART DG DN + Sigma 100-400/5-6,3 DG DN
lennyl_2
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pemar 8. 11. 2014 21:32

PL: Mně se to nedotklo, naopak jsem to ocenil, já svoji techniku většinou nepůjčuji. Jen si myslím, že snímač D7100 zůstane limitujícím faktorem. Ono o nic nejde, nevěřím, že z té akce bude něco jiného, než pár fotografií na facebook. A nemá moc smysl to řešit, 98% fotografií fotím s ISO 100.

Co se ergonomie D750 týče, já jsem také v tom klubu těch, co s ovládáním nemají problém, protože jsem zvyklý na D7100 a ne na D700.

Lennyl2: To je odšumované, nebo ne?
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod lennyl_2 8. 11. 2014 21:38

pemar: ano, tieto dve ukazky co som dal som sa snazil podla mojho vkusu odsumit a doostrit v LR.
Sony A7 IV + Sony FE 20/1,8G + Sony FE 35/1,4 GM + Sigma 50/1,4 ART DG DN + Sigma 85/1,4 ART DG DN + Sigma 100-400/5-6,3 DG DN
lennyl_2
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod NenyNikon 8. 11. 2014 21:42

Pemar: jak můžeš třeba v "tmavém" prostředí typu les, kulturní dům apod fotit na iso 100 ? Když nějakou fotu chci pro sebe do třeba rodinného alba, tak klidně v noci s ISO12500 a je mi to jedno...

-- 8. 11. 2014 22:56 --

Lenyl: naprosto super na tak vysoké ISO, mě se to moc líbí a je vidět že to s LR umíš hodně dobře ! :-)
Ondra Neny

Nikon forever :)
NenyNikon
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 8. 11. 2014 21:59

lennyl: supr vysledek, tohle bude luxusni vystup i na A3, zcela bez nadsazky. Na papire ta zbyla trosku sumu nebude prakticky videt.

pemar: ja jsem take na ovladani D50/D90/D7000 nenadaval, nez jsem si pricuchl a zvykl na ovladani D700 (D300). Je to neco podobneho jako u hledacku. Dokavad clovek nema srovnani, tak na velikost hledacku u D7100 si nelze moc stezovat. Jak se ale jednou podivas do hledacku FF fotaku, tak se ti nebude chtit vracet k APSC. Stejne to je s tim ovladanim. Jak jednou zjistis, jak je nesmirne prakticke mit moznost zmenit rezim, aniz bys musel sundat ruku z objektivu (o pritomnosti tlacitka AF ON ani nemluve), tak nebudes uz chtit jinak, respektive velmi nerad se budes vracet k nejakemu kolecku, ktere je navic vylozene idiotsky zaaretovane.
Naposledy upravil Petr Luňák dne 8. 11. 2014 22:01, celkově upraveno 1
Petr Luňák
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pemar 8. 11. 2014 22:00

Pokud to jde, mám nastavené ISO 100 napevno.

Když je málo světla (a když potřebuji rychlejší čas kvůli teleobjektivu) dávám automatické ISO s tím, že nastavuji příslušný čas a omezuji max. ISO. Nejraději do ISO 800, když to nejde pak do 1600 a když to nejde, tak do ISO 3200. ISO 6400 dávám jen, když opravdu musím.
pemar
Expert

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků