Jaky objektiv nejvice pouzivate na sve DSLR?

Diskuze o poloprofesionálních a profesionálních digitálních fotoaparátech

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Puntík 27. 6. 2017 18:34

sirgarfield píše:Sigma 85 1.4 hsm - awqb02.jpg


Dobrá holčina, dej jí světlý triko a může z toho být pěkný HighKey. :-)

Zdravím
Puntík
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 29. 6. 2017 09:33

Samyang 85/1.4
Přílohy
DSC_0814s.jpg
Petr Luňák
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Cappi_206A 29. 6. 2017 09:50

Petr Luňák - matnice na ostření?

Já skrze větší FF hledáček schopen docela jsem, ale není to med. Teďka jsem zblízka ostřil se Samyangem 14/3.1 - mazec to byl :) Měl jsem radost, že jsem to trefil.

Matnici na manuální ostření si plánuji pořídit..
ig: martincapal
Cappi_206A
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 29. 6. 2017 10:50

Kdepak, v te tme bych stejne v ovf prd videl. Fotim s nim z 90% pres zivy nahled.

Nikkor 70-200 VRI
Přílohy
DSC_0829 ctverecS.jpg
Petr Luňák
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Cappi_206A 29. 6. 2017 11:58

Já si dovolím trochu nesouhlasit s těmi odlesky světel. To není přirozená vlastnost tak dobrého Nikkoru, ne? :-)

Když mi pošleš do SZ fotku bez světel, ukážu ti to jinak :P Jinak ta motorka je peckově nasvícená, fakt jo.
ig: martincapal
Cappi_206A
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 29. 6. 2017 13:03

Potlaceni odlesku mu nejde, nicmene s takovymto silnym protisvetlem mel problem kazdy objektiv, co jsem dlouhodobe pouzival. Rozdil je jen v tom, jak ty odlesky vypadaji a jestli rusi dojem z fotky ci nikoliv.
Petr Luňák
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Cappi_206A 29. 6. 2017 13:40

Diplomaticky chápu, že se ti to líbí a chceš to tam - naprosto respektuji. Zase za mě trnu zděšením, jestli tohle dělá drahej teleNikkor, tak je to síla. Mám zkušenosti s protisvětlem s Canoními skly a je to lahoda. S telaty jsem pracoval jen s 70-200/2.8/4, 70-300, 100-400, ale nikdy jsem je nehnal do protisvětla. Ostatně kratší ohniskové vzdálenosti jsem protisvětlem proháněl často a naschvál, protože mi to krásně fungovalo. Dost často tak zkouším 50STM.
Něco mi ale říká, že to nemůže být tím delším ohniskem, ale nejsem fyzik :)
ig: martincapal
Cappi_206A
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 29. 6. 2017 14:29

Ja jsem preci ale vubec nenapsal, jestli se mi to libi ci nikoliv, jen jsem konstatoval, ze je problem to eliminovat.
Navic si ted nejsem jistej, jestli oba myslime totez, tedy ty dva jemne kruhy v horni casti fotky?
Jinak VRII, navzdory "N" oznaceni, je na tom mozna jeste hur. Kamos kvuli otresnym rusivym zavojum uplne rezignoval na foceni nocnich ulic mesta timhle teletem. Jak je na tom nejnovejsi verze 70-200 nevim.
Petr Luňák
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pemar 29. 6. 2017 17:32

Těžko říci, podle toho, co jsem viděl, mi nový Nikon 70-200/2.8 třetí generace připadá v tomto smyslu lepší, než první dvě generace, ale nemám přímé srovnání. S 70-200/4 tenhle typ fotek nedělám, ale jestli bude příležitost, mohu to zkusit. Čistě teoreticky, na tyhle noční fotky jsou asi lepší speciální objektivy typu Nocton, celkem chválený byl i Nikon 58/1.4 a nemám důvod nevěřit objektivům od Carl-Zeiss, třeba řadě Otus. Je to hodně subjektivní, ale mně se ta fotka od PL líbí i tak, ty od lesklý tomu dávají atmosféru, dynamiku.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod Flayer 29. 6. 2017 18:15

Obrázek

Cvak z výletu (D750 + Sigma 35/1.4 Art, která po seřízení konečně nepotřebuje korekci +20 přes dock a dalších +20 ve foťáku...).
Flayer
Návštěvník

Odeslat příspěvekod DUDISKO 1. 7. 2017 07:41

11mm
dačo neskutočné..
amfiteáter Východná
IMG_3186mala.jpg

nie často používam. len pár minút.. teda pár cvakov.. ale slintal som :-)
DUDISKO
Návštěvník

Odeslat příspěvekod sirgarfield 1. 7. 2017 11:44

Znovu Sigma 85 1.4, já tohle sklo miluju! :)
Obrázek
sirgarfield
Návštěvník

Odeslat příspěvekod hoax 1. 7. 2017 12:25

Jestli můžu, neříkám to arogantně, ale tady ta zelená aberace přímo bije do očí. To ještě uprav.
hoax
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Cappi_206A 1. 7. 2017 14:57

Petr Luňák:

Koukám, fotil jsi to na f/3.2. Máš ještě nějaká protisvětla se stejným objektivem s jinými světelnými zdroji? Koncertní světlo, auto, slunce.
Vezmu schválně kolegovo C70-200/4 a nechám tam jen jeden stupeň přicloněno f/4.5 a vyzkouším to.
Teďka jsem byl na jedné společenské události a řádil jsem tam s 16-35/2.8 II a otevřené to dělalo nádherné věci v protisvětle. Tu samou zkušenost mám i s 24-70/2.8 I.
Přijde mi, že za to může výbojka v motorce, tohle nemůže udělat takovej Nikkor :D
ig: martincapal
Cappi_206A
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 1. 7. 2017 15:09

Priclonil jsem to kvuli paprskum od zdroje svetla, aby byly vyraznejsi. Ted me jine foto v silnem protisvetle nenapada, ale kdyz jsem fotil Mesic v uplnku, viz foto, tak musel byt presne na stredovem bodu. Jakmile jsem jej umistil kamkoliv jinam, zaclo to delat brutalni zavoje.

Obrázek
Petr Luňák
Návštěvník
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků