Co po canonu eos 400D?

Diskuze o poloprofesionálních a profesionálních digitálních fotoaparátech

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod CzechBlackhawk 29. 8. 2013 10:32

Ahoj,

mam stary canon eos 400d koupeny pres aukro, docela jety, poskrabany atd. + jsem si k tomu dokoupil tamron 17-50mm bez stabilizace.

Foti to docela dobre, tady me fotky: http://fjuryadam.rajce.idnes.cz/
Ano mam malo alb (zatim nedostatek casu), nekdo by si rekl, ze proc menit po chvilce fotak, ale ja uz mam nafoceno dost pres kompakty, ale ty na rajce davat nechci a eosem 400d jsem se chtel naucit foti se zrcadlovkou.

A ted k tomu problemu, chtel bych neco co foti lepe (rozumej o poznani lepe), s vetsim hledackem, lepsim a vetsim displayem. Cenove se mi libi 600d, ale byl jsem poucen ze v kvalite neni zadna zmena, pouze ze pri vyssim isu foti lepe a ze se mem podivat na 60d, jenze ten uz je trochu v jine cenove kategorii, kdyz jsem chtel neco do 15 tis. :/
Foto: Sony Alpha A7 + Canon TS 17mm f/4 + Zeiss Batis 25 f/2 + Konica Minolta AF 70-210 f/4

Audio: Jays q-JAYS II
CzechBlackhawk
Návštěvník

Odeslat příspěvekod T-Lama 29. 8. 2013 11:05

Definuj "lépe".
V čem konkrétně Tě 400D omezuje? Pokud si můžu dovolit hádat ze zmíněných alb, fotíš převážně architekturu a to ještě ve dne. V tomhle směru se není moc kam posouvat, pokud teda nehodláš dělat monstrózní ultradetailní tisky.
T-Lama
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Daf 29. 8. 2013 11:15

Pokud nevyužiješ vysoké ISO nebo vyšší rozlišení, tak si po obrazové stránce s 600D nějak výrazně nepomůžeš. V tom případě bych investoval třeba do objektivu. Pokud ti vadí ergonomie a ovládání a malý hledáček, tak potřebuješ vyšší třídu. Tedy má-li to být Canon tak 60D.
Daf
Návštěvník

Odeslat příspěvekod revell 29. 8. 2013 11:23

asi bych byl spise pro 650 (i kdyz zadny velky skok mezi nima neni) a pokud chces 60D, tak pockej do uvedeni 70D, protoze se ceny urcite pohnou.

Dale se muzes podivat, jaka ohniska nejvice vyuzivas a podivat se i po pevnych ohniscich.
revell
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod CzechBlackhawk 29. 8. 2013 11:26

No myslel jsem, ze mi napisete, ze v obrazove kvalite to bude skok, kdyz eos 60d je uplne jina liga...ale zpet k otazce jak jsem psal hlavne me limituje malz hledacek, po vyfoceni vubecnic nepoznam natom malem displayi, nema lifeview. Ted teda nevim zda by mi na architekturu stacil ten 600d a jestli to ma cenu do nej jit?
Naposledy upravil CzechBlackhawk dne 29. 8. 2013 12:02, celkově upraveno 1
Foto: Sony Alpha A7 + Canon TS 17mm f/4 + Zeiss Batis 25 f/2 + Konica Minolta AF 70-210 f/4

Audio: Jays q-JAYS II
CzechBlackhawk
Návštěvník

Odeslat příspěvekod revell 29. 8. 2013 11:36

ono neni moc kam skakat, v cipech je na tom Canon o neco hure nez Nikon, co se tyce dynamickeho rozsahu. Potom uz jsou jenom FF.

V podstate se da rici, ze cipy jsou ve vsech APS-C radach stejne (to plati i pro Nikon), co byva jine jsou lepsi obrazove procesory (ale to uz jsou zase detaily, ktere spousta lidi nepostrehne).
60D ma rychlejsi ukladani/buffer, lepsi rozlozeni klaves, odolnejsi telo.

Nizsi rady se take lisi nastavenim fotoaparatu, vetsinou se snazi delat sytejsi, kontrastnejsi a veselejsi fotky - ale samozrjeme to jde menit a samozrjeme muzes fotit do Rawu a nastavit si to sam.
revell
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod CzechBlackhawk 29. 8. 2013 12:09

Dobre, tak jeste jinak kdyz bych sel ted do 600d (lifeview, vetsi display) a pristi rok prikoupil canon efs 10-22mm, tak je to dobra koupe?

Fakt me prijde ten 600d za 11tisic vyhodny oproti 60d za 21 tisic.
Foto: Sony Alpha A7 + Canon TS 17mm f/4 + Zeiss Batis 25 f/2 + Konica Minolta AF 70-210 f/4

Audio: Jays q-JAYS II
CzechBlackhawk
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Karelnojsky 29. 8. 2013 12:20

Musíš hned na začátku napsat, že chceš jen souhlasně posvětit výměnu na 600D. Jinak ti všichni budou psát, že to je zbytečné vyhazování peněz. :-)
Karelnojsky
Návštěvník

Odeslat příspěvekod CzechBlackhawk 29. 8. 2013 12:26

:D no super, tak je to venku :D jasne potrebuju mit dobry pocit...
Naposledy upravil CzechBlackhawk dne 29. 8. 2013 12:44, celkově upraveno 1
Foto: Sony Alpha A7 + Canon TS 17mm f/4 + Zeiss Batis 25 f/2 + Konica Minolta AF 70-210 f/4

Audio: Jays q-JAYS II
CzechBlackhawk
Návštěvník

Odeslat příspěvekod reign 29. 8. 2013 12:32

když upgrade tak upgrade, jestli neřešíš video, kup z bazaru 40D, jinak pořád zůstáváš ve stejném levelu a přestup bych oddaloval do chvíle, kdy se ti nynější foťák odporoučí do křemíkového nebe, ceny navíc mezitím klesnou.
reign
Návštěvník

Odeslat příspěvekod CzechBlackhawk 29. 8. 2013 12:37

nj ja uz chci fakt fotak novy se zarukou, jednou jsem koupil 400d, ktery na fotkach (upravenych) vypadal ze je ve skvelem stavu a prisel dost osoupany a odreny.
Foto: Sony Alpha A7 + Canon TS 17mm f/4 + Zeiss Batis 25 f/2 + Konica Minolta AF 70-210 f/4

Audio: Jays q-JAYS II
CzechBlackhawk
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Karelnojsky 29. 8. 2013 12:52

Na ošoupání to nefotí, ale chápu je třeba si čuchnout k novotě.

Asi bych si měl prohlédnout svoje stroje, jestli pořád vypadají jako nové, poslední roky si je vůbec neprohlížím. .-)
Karelnojsky
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kentus 29. 8. 2013 12:54

Nejdřív bych koupil nějaký širokáč, jak je vidět, fotíš hodně architekturu a jistě se bude hodit. Teprve potom bych řešil nákup nového těla. Určitě minimálně xxD řadu. Ceny těl půjdou dolů, zatímco ceny objektivů zůstanou stejné nebo půjdou ještě nahoru. S 600D by ses nikam neposunul.
kentus
Návštěvník

Odeslat příspěvekod CzechBlackhawk 29. 8. 2013 13:02

mam tamron 17-50mm

neposunul-.---ale me vadi ten display...vyfotim v tom malem hledacku a poradne nepoznam jestli nemam krivou linii a prave si myslim ze by mi pomohl vetsi display, jelikoz v tom malem to taky nevidim a vidim to az doma na pc

navic jsem to konzultovat s fotografem a ten rekl zase opak, za xxd je mi k nicemu krome lepsi ergonomie a hledacku. Ze jej na foceni architektury v nicem jinem nepouziju
Foto: Sony Alpha A7 + Canon TS 17mm f/4 + Zeiss Batis 25 f/2 + Konica Minolta AF 70-210 f/4

Audio: Jays q-JAYS II
CzechBlackhawk
Návštěvník

Odeslat příspěvekod CzechBlackhawk 29. 8. 2013 15:14

tak diky moc za rady ale jak jsem videl cenu ve fotolabu 17 tis za 60d tak jsem proste musel.:))
Foto: Sony Alpha A7 + Canon TS 17mm f/4 + Zeiss Batis 25 f/2 + Konica Minolta AF 70-210 f/4

Audio: Jays q-JAYS II
CzechBlackhawk
Návštěvník

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků