Canon 70D

Diskuze o poloprofesionálních a profesionálních digitálních fotoaparátech

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod AHOSO_VIDAHO 11. 11. 2014 10:48

Jenže kdyby to zlobilo jen s tou 50/1.8 tak to chápu. Ale "maže" to i na 18-135 stm a 70-200 f4 L.

Mně prostě nejde do hlavy, že ze série tří fotek ze stativu to udělá 3 různé výsledky. To mi netvrďte, že to není foťákem ...
AHOSO_VIDAHO
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Develop 11. 11. 2014 10:51

Na 101% je to v těle. Jak jsem posílal odkaz, tady zkoušeli spoustu jiných i L-kových skel:
http://photography-on-the.net/forum/sho ... 75&page=84

-- 11. 11. 2014 10:52 --

Odkaz ještě jednou:
http://photography-on-the.net/forum/sho ... 75&page=84
Develop
Návštěvník

Odeslat příspěvekod AHOSO_VIDAHO 11. 11. 2014 12:42

Ano, popisují tam i co jsem vypozoroval, že když fotím na vzdálenost větší než cca 2m, a scéna je vysoce kontrastní, tak fotoaparát zaostří velmi dobře. Ale jak něco není černobílé (kontrastní), tak má problém. Značka pěší zóna ( černobílá s modrou) byla krásná. Ale tramvaj červenočervená pravý opak. Velmi špatně ostří i na pohyblivé objekty. (18-135 stm s AI SERVO)

Jinak příliš nerozumím tomu, jak na tom fóru "Photography on the net" vysvětlují to "vyosení" ostřících bodů ...
AHOSO_VIDAHO
Návštěvník

Odeslat příspěvekod oldbas 11. 11. 2014 16:35

Vyosení ostřícich bodů podle mě znamená, že střed skutečného ostřícího bodu se nekreje s tím, co vidíš na matnici. Jsou vůči sobě posunuty.
Navíc je skutečný ostřící bod tak o polovinu větší, než ten, co vidíš v hledáčku.
To je má verze, snad správná.
Prostě to mají udělaný na píku.
Fotím Kanónem
oldbas
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kozakm 11. 11. 2014 20:01

Jen poznámka: to, že je skutečný ostřicí bod větší než rámeček v hledáčku, je věc stará jak AF zrcadlovka sama.
kozakm
Návštěvník

Odeslat příspěvekod AHOSO_VIDAHO 11. 11. 2014 20:12

To je pravda, ale my tady pátráme po příčině špatné funkce autofocusu ... Viz třeba: http://youtu.be/DjGgKI4tIhw

Těch špatných 70D je po světě dost. Není to jen rukama jak by si mohl někdo myslet. Mě by jen zajímal váš názor, kdybyste takový foťák dostal do ruky ...
AHOSO_VIDAHO
Návštěvník

Odeslat příspěvekod rnechvatal 14. 11. 2014 08:47

Tak já si vyzvedl foťák včera přímo u prodejce, kde jsem podával 2 reklamaci. Při předání jsem se ptal technika jak je to s dalšími reklamacemi. Bylo mi řečeno, ze po 3 reklamacích se stejným problémem a 4 reklamacích s různým problémem u foťáku se vracejí peníze.
Osobně jsem opravu ještě netestoval, přijel jsem z Brna včera pozdě v noci a chystám si to na víkend. Podle výše napsaného si nedělám moc iluze, že by se to hnulo k lepšímu, ale rád bych tomu aspoň věřil.
Podle toho, co psal kolega, že Canon CZ psal o tom, že v AWH ví o problému a jak ho opravit je zřejné, že celá firma Canon ví o problému, ale jaksi se k tomu stále na veřejnosti nevyjádřila.
Z jedné strany to samozřejmě chápu, ale z druhé strany to u mě snižuje důvěru ve firmu Canon, protože upřímnější mi přijde veřejně přiznat chybu a říct zákazníkům jak svůj problém řešit, než si hrát na mrtvého brouka. Ví se přece o mnoha problémech napříč značkami a vážím si těch vyrobců, kteří se k problému postaví čelem.
rnechvatal
Návštěvník

Odeslat příspěvekod AHOSO_VIDAHO 14. 11. 2014 08:59

tak uvidíte. Já také čekám na vyjádření AWH, respektive Megapixelu u kterého jsem to tentokrát nechával reklamovat.


Ptal jsem se také u FotoŠkoda (na předváděcí akci Canon) lidí z Canon ČR na "špatně ostřící" 70D a potvrdili, že o problému ví. V AWH bylo údajně už 6 různých sedmdesátek, které vykazovaly tuto chybu ...

Přál bych si, aby se problém vyřešil a 70D se dala normálně používat. Doufám, že nezůstane jen u toho přání ... :-(
AHOSO_VIDAHO
Návštěvník

Odeslat příspěvekod rnechvatal 14. 11. 2014 09:09

No 6 kusů se mi na ČR zdá moc málo. To bych skoro mohl napsat, že jsem měl na foťák štěstí, že ten můj byl 1 z 6 , ale pouze v případě, kdy by to Canon uznal a za ty trable co jsem s ním za ten rok prožil ho okamžitě vyměnil za něco jiného, s nějakým pořádným bonusem navíc, jako malé zadostiučinění. :-D
rnechvatal
Návštěvník

Odeslat příspěvekod AHOSO_VIDAHO 14. 11. 2014 17:11

Už jste fotil? :-)

Co jsem vyčetl z DE/USA diskuznich fór, tak se ta závada dala odstranit jen tak, že vyměnili kus za kus nebo došlo k výměně čipu, zrcátka a jeho mechanismu ... Vlastně komplet vnitřku :-(
AHOSO_VIDAHO
Návštěvník

Odeslat příspěvekod AHOSO_VIDAHO 18. 11. 2014 16:22

tak já mám aparát ze servisu také zpátky. Vyjádření AWH? Závada se neprojevila. Ok, jdu nafotit pár obrázků jiným tělem 70D s různými objektivy a uvidíme rozdíl.

Jinak soudní znalec a posudek. Toho se nebojím.
AHOSO_VIDAHO
Návštěvník

Odeslat příspěvekod AHOSO_VIDAHO 18. 11. 2014 19:54

tak na začátek malá ukázka ... schválně jsem si vzal obyčejnou 18-55




jedná se o 100% výřez - foceno původně do RAW a v Aperture jen převedeno do JPG


stativ, zpoždění 2s

-- 18. 11. 2014 21:04 --

a nyní snímky z kolegovy 70D


ať už přes hledáček nebo LCD - oba výsledky jsou naprosto identické / narozdíl od mé 70D kde je ostrá fotka přes hledáček a rozmazaná přes hledáček

-- 18. 11. 2014 21:14 --

snímky z kolegovy 70D LCD a pak hledáček

Obrázek

Obrázek



snímky z mé 70D LCD a pak hledáček

Obrázek

Obrázek
AHOSO_VIDAHO
Návštěvník

Odeslat příspěvekod rnechvatal 19. 11. 2014 08:08

Já přes víkend trochu testoval můj foťák po 2 opravě a snažil se seřídit mikroadjustment pro všechny 4 moje objektivy. Kupodivu to šlo dobře a rychle, protože konečně bylo vidět, kam foťák ostří. Hodnoty jsou nyní nastaveny úplně jinak než před opravou. K nějaké změně při opravě tam viditelně došlo. První dojem je, jako bych měl jinej foťák. Ostří rychle a spolehlivě.Vůbec ho nepoznávám. Nedělal jsem žádné přesné testy, jen jsem fotil doma cokoliv, abych otestoval přesnost ostření a spokojil se s náhledem na display, kde bylo vidět, že obrázky jsou ostré. To před opravou nebylo. Tam byl před tím problém vidět, kam bylo vůbec ostřeno. Ale doma to není ono. Chtěl bych ho vytáhnout na nějakou procházku ven, ale počasí zde nestojí za nic. V sobotu půjdu snad fotit holku na maturitní večírek, takže tam by se mohlo ukázat, zda je foťák OK nebo se mi to jen zdá. Zkusím i nějaký ten obrazec na seřízení mikroradjustmentu jak máš ty a zkusím to sem přihodit na porovnání.
rnechvatal
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 19. 11. 2014 11:09

Snáď už bude fungovať ako má....takéto starosti sú nepríjemné, najmä keby to bol pracovný nástroj.
Ondrej Bobek
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bob222 19. 11. 2014 11:30

Držím palce, nech vyjde hlavne ten maturiták.
bob222
Pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků