Prosím o radu s ohledem na využití :)

Diskuze o poloprofesionálních a profesionálních digitálních fotoaparátech

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod werrwe 28. 9. 2010 08:33

O Sony jsem neuvažovala, ale dívala jsem se na vlastnosti a parametry se mi líbí...které sklo mám k němu na ten coursing dokoupit?
werrwe
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod _DAVE_ 28. 9. 2010 10:05

Bajz0 - Vůbec.

werrwe - Nesnaž se mít jedno sklo na všechno. Výsledek bude vždy průměrný. Navíc 18-135 není dobrý kousek.
_DAVE_
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bajz0 28. 9. 2010 10:42

Dave: prave sport je z tych disciplin kde stabilizacia predlzuje casy a kedze sport je dost tacto aj za zhorsenych svetelnych podmienok tak pomaha udrzat objekt ostry. Je pravda ze s Canonom nemam skusenosti ale nemyslim si ze to IS tam nedavaju len z frajeriny. Je to mozno z tvojej strany tazsie posudit pri sklach 18-55 a 55-250, ktore koncia na 5,6. Keby si skusil Canon EF 70-200mm f/2.8 L IS USM pri nejakom rychlom sporte ako je inline, bikes, snowboard a podobne tak by ti ten rozdiel bol patrnejsi.
Neber to nejak ofenzivne ale prosimta nevyjadruj sa k veciam ktorym nerozumies lebo potom z toho budu uzivatelia ktori si prisli po radu len viac zmateny.
Bajz0
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod werrwe 28. 9. 2010 11:13

To ne, nesnažím se mít jedno sklo na vše, jen je dost problematické v akci mezi běhajícími bulíky měnit...
werrwe
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod _DAVE_ 28. 9. 2010 11:30

Já fotil konkrétně pesany s 70-200 F4L a že by mi chyběla stabilizace tak to vůbec. Časy byly 1/1000 a lepší. Osobní názor. V jiné sportovní situaci to asi je potřeba.

werrwe - Měnit to asi nebueš, pokud půjdeš fotit psy v akci, odfotíš to nejspíše jedním sklem. Po každé fotce tu výměnu nedáš.

Jinak ale samozdřejmě souhlasím že nějaký "základní" objektiv je potřeba. Vše s tím 70-200 fotit nelze.
_DAVE_
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bajz0 28. 9. 2010 11:43

To ze ti to davalo casy 1/1000 to znamena ze si mal bud vytiahnute iso alebo dva kyble svetla. Skus si napriklad cvaknut s tou F4kou horske biky downhill, co sa jazdi prevazne v lese (ktory ti toho svetla uberia viac ako si myslis) a som zvedavy kolko budes mat ostrych fotiek.
PS: Takisto je zaujimave ze vsetky dlhe skla od Nikkoru 200 zacinajuc 600 konciac VRko maju a takisto 200-400je zaujimave ze tam inovovali hlavne tu stabilizaciu. A tieto skla su hlavne na sport wildlife. Tak to snad nejake to opodstatnenie mat bude...
Bajz0
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod never 28. 9. 2010 12:08

Panebože, já nevím, o co tady některým zúčastněným jde,...

Na focení psů je zcela jistě ideální jak už tady hned na začátku uvedl Dave 50D + 70-200/4. Není potřeba žádná stabilizace, žádná 2.8čková světelnost a zmrazovací fotky budou parádní.

Řešit jestli Dave měl nebo neměl 1/1000 je tady úplně zbytečný, nicméně, věřím, že za slunečnýho dne při ISO 400 klidně.

Pokud by majitelka potom chtěla něco širšího má na výběr z miliardy možností,...

NIc jinýho tady nemá význam vymýšlet,...
Canon EOS 6D...víc na webu :-)
never
Návštěvník

Odeslat příspěvekod werrwe 28. 9. 2010 12:11

no...po zkřížení všech možných informací mi z toho vyšlo toto:
http://www.bigfun.cz/select_det.php?id_ ... 6&oddil=13
a dokoupit tohle sklo:
http://www.oehling.cz/inshop/objektivy- ... 02%5D.html
To bude pákla...ach jo
werrwe
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Nema 28. 9. 2010 13:16

Je to jen můj čistě osobní názor, ale přijde mi zbytečný investovat dalších 17tis. do těla.... 50D už má svá léta, ale furt je to výbornej foťák.... pokud už jsou ty peníze k dispozici, tak bych je raději vrazil do objektivu... ta sigma má sice F2.8, ale aby podávala rozumný výsledky, tak se stejně musí přiclonit... a ostření taky není takový jako u Canon L ..... a myslím si, že za těch cca. 65 tis. se dá koupit mnohem lepší kombinace... nebo koupit 50D+70-200 F4L+ nějakej seťák a zbytek peněz někde procestovat...
Nema
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod _DAVE_ 28. 9. 2010 14:27

Bajz0 - přesně jak říká never, ISO400, F4 a časy pod 1/1000 nejsou u psů problém.
To že mají ultratelata VR je logické, vždy je lepší tu stabilizaci mít než nemít. A taky při té ceně by tam být asi měla.

werrwe - nech si poradit, Sigma je sice světelnější, ale je daleko těžší né vždy přesně ostří a pro dobrý výsledek je nutná stejně clona F4. to co tu radíme má opodstatnění.

Set 7D plus 15-85 je super věc, pokud na to jsou finance směle do toho. Já jen upozorňoval že stačí i 50D..

Konečný verdikt je jak už to bývá na tobě.
_DAVE_
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ganec 28. 9. 2010 17:15

werrwe píše:O Sony .. které sklo mám k němu na ten coursing dokoupit?

Da sa s nou vyuzit napriklad ta Sigma F2.8.

So Sony (a Pentaxom) mas vyhodu v tom ze mas stabilizaciu na chipe, takze mozes kupit aj nestabilizovany objektiv tretich stran a system bude stabilizovany.
Pri sporte sa stabilizacia da vyuzit pri panningu .. ak psy bezia vodorovne tak sa nastavis len horizontalne stabilizaciu (neviem ci to maju bezne stabilizovane objektivy, ale stabilizovane chipy ano) .. ta vertikalna si neviem predstavit k comu by bola (skoky do vody?)
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod werrwe 28. 9. 2010 17:38

Děkuji za rady...nebudu zbytečně bendit a nechám si od vás poradit, opravdu to nemám ohmataný, čtu jen recenze a info...takže jsem vděčná za ten správný pohled i z druhé strany, z praxe ;o)

-- 28. 9. 2010 18:49 --

Do toho Sony A55 asi nepůjdu, nemám zkušenosti s elektronickým hledáčkem a asi bych nedokázala posoudit ostrost snímků a udělat kontroly detailů...
werrwe
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Pety 28. 9. 2010 18:09

A55 stíhá přeostřovat při 10 sn/sec - pokud to stíhá objektiv.
Pety
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod werrwe 2. 10. 2010 22:03

Tak...a je rozhodnuto, koupila jsem Canon 7D + objektiv EF-S 15-85 IS USM...vyzkoušeno a naprostá spokojenost...děkuji ještě jednou za rady a pomoc při rozhodování...
werrwe
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Bajz0 2. 10. 2010 22:25

Tak prajem pekne svetlo a dufam ze budes len spokojna... :-)
Bajz0
Návštěvník
Uživatelský avatar

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků