pomuzete mi?? (zrcadlovka)

Diskuze o poloprofesionálních a profesionálních digitálních fotoaparátech

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Pety 9. 9. 2009 19:13

Původne tam bylo jen "Pomůžete mi?" Při změně nevhodného názvu jsem šel cestou nejmenšího odporu... :D
Pety
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Sattero 9. 9. 2009 19:36

Jako už sem tu viděl "Jakou grafiku ati nvidia ???" (či něco takového) v šéfkuchařovi...
Sattero
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Daemonius 1. 10. 2009 14:05

Až bude Olympus vs Canon/Nikon vyrovnaný, tak budu docela happy člověk, protože si nebudu muset kupovat D700, abych měl skvělé vysoké ISO, nebo 1D MK III, abych měl FPS 10. :)

A samozřejmě, až Olympus bude mít takové DR jako Nikon.. :D Či SNR..

Teoreticky to může nastat, za pár let, až vývoj chipů pokročí správným směrem. Ale prozatím jsou tyhle tři firmy srovnatelný leda v low-endu a mainstreamu.. (byť třeba natočitelnej display u Olympusu u high-end modelů je opravdu dobrá věc.. kdo nezkusil, nepochopí, kdo zkusil, rád by to měl třeba i u D3X :D.

Sorry za english zkratky, ale jsou krátké a užitečné..

SNR = signal to noise ratio - odstup signálu od šumu

Před koupí zrcadlovky, doporučuju promyslet co fotit, jaké jsou objektivy na výběr a jestli k nim jsou kvalitní těla.. pak mrknout na dxomark.com a zkouknout technické (a podstatné) detaily..

Jinak by bylo asi nejlepší vůbec ty firmy neporovnávat, ale nechat dotyčného vybrat, jakou firmu preferuje a od té to co by mu mohlo vyhovovat..
Daemonius
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod never 19. 10. 2009 13:59

Využiju tohohle tématu a zkusím se vás zeptat. Je to sice pořád dokola, ale pátral jsem zde na foru a nic podobného jsem nenašel.

Už delší dobu fotím, zatím pouze s kompaktem od Canonu za pár stovek. Čas od času si pujcim od znameho, nebo z rodiny zrcadlovku. Měl jsem čest s Canony 350D 400D a 40D.

Nyní bych si chtěl zaopatřit něco sám, ale díky tomu, že jsem student, tak jsou mé příjmy velice omezené. Takže bych si představoval nějakou bazarovou zrcadlovku do 5 max. 6 tisíc.

Nechci po Vás nějaké odkazy apod. Pouze bych chtěl slyšet Váš názor na toto:

Zrcadlovku do šesti tisíc si myslím, že v dnešní době aukra.cz nebo bazarů není zas takový problém sehnat. Avšak nejsem si přesně jistý, jakou zrcadlovku zvolit.

Chtěl bych určitě Canon, ať již kvuli prechozim zkusenostem, tak kvuli moznosti zapujceni nemala objektivu, ktere ma jeden muj znamy.

Je mi jasne, ze v dnesní dobe Canon 300D si význam nemá, má pomerne málo megapixelu a míra sumu je porád u tohohle modelu docela vysoká. Přemýšlím nad Canonem 350D, který je už sice taky poměrně starý, ale pro mě, jakožto začínajícího fotografa, si myslím, že by byla dostačující. Dále jsem se také díval na Canon 20D, popř. 30D, ale ten je hrozně málo k dostání.

Moje otázka tedy zní: Na co bych si měl při koupi takovéto starší zrcadlovky dávat pozor a jestli by mnou zmíněné typy odpovídali ceně. Popř nějaký typ na zrcadlovku.
Jak jsem již řekl preferuji Canon.

Předem děkuji za Vaše reakce
Canon EOS 6D...víc na webu :-)
never
Návštěvník

Odeslat příspěvekod karmy 19. 10. 2009 15:23

Určitě bych prefferoval osobní předání, vzít si sebou noťas a vyzkoušet, co a jak.. Dát si určitě pozor na to kolik má nafoceno, neboť závěrka má určitou životnost. U některých modelů se to uvádí, u jiných ne. Na internetu jsou však mnohdy statistiky po kolika snímcích ten a ten model uživatelům odešel, a z nich spočítaný průměr. Mrkni do starších témat, někde tu bude téma "jak zjistit počet nacvakaných snímků" bo tak něco, jsou tam odkazy na programy které to umí zjistit, snad budou fachat i pro uvedené modely.

Být tebou, osobně bych se raději poohlédl po 20D/30D, přecijen jsou to vyšší modely
karmy
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Sattero 19. 10. 2009 20:35

A taky jednoduché zjištění vadných pixelů... Vyfoť na delší závěrku snímek, kde bude naprostá černočerná tma, tedy nech krytku objektivu nasazenou a pak na to mrkni v pc... Počet vycvakaných snímků je docela zásadní věc, jak zmínil Karmy. Já osobně se ve fotografické technice moc nevyznám, avšak byl sem zprvu ve stejné situaci jako ty ("koupit z druhé ruky?") a nakonec mě problémy natolik odradily, že sem šel do nové DSLR...
Sattero
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod _DAVE_ 19. 10. 2009 21:08

Vim ze to bude mozna trochu lacine, ale asi bych volil novy fotak. Klidne i E-420 se setakem. Vyjde snad na nejakych 8000Kc. Navic Oly ma ty setaky velmi slusne.

Pokud to musi byt Canon, tak alespon 400D. Do starsiho lowendu bych asi nesel.
_DAVE_
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod _DAVE_ 20. 10. 2009 07:23

_DAVE_
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod never 22. 10. 2009 20:16

Všem děkuji za odpověďi, jakmile si zrcadlovku koupim, budu tady naloženej ve dne v noci... :)
Canon EOS 6D...víc na webu :-)
never
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Sattero 22. 10. 2009 20:28

V noci jo, ale ve dne foť ;)

Jinak jak si se rozhodl?
Sattero
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jan Čerbák 23. 10. 2009 06:26

never píše:Zrcadlovku do šesti tisíc si myslím, že v dnešní době aukra.cz nebo bazarů není zas takový problém sehnat. Avšak nejsem si přesně jistý, jakou zrcadlovku zvolit.

Chtěl bych určitě Canon, ať již kvuli prechozim zkusenostem, tak kvuli moznosti zapujceni nemala objektivu, ktere ma jeden muj znamy.
... Dále jsem se také díval na Canon 20D, popř. 30D, ale ten je hrozně málo k dostání.


Možná se budu zbavovat svého 2,5 roku starého Canonu 30D (přejdu na FF). Nefunguje interní blesk, takže vím, že za to moc nedostanu. Máte-li zájem o koupi, napište mi SZ.
Jan Čerbák
Návštěvník

Odeslat příspěvekod never 23. 10. 2009 13:43

Děkuji za nabídku, SZ odeslána :)
Canon EOS 6D...víc na webu :-)
never
Návštěvník

Odeslat příspěvekod never 25. 10. 2009 12:18

Sattero: Zatím jsem se rozhodl nijak :-)) .

Vyčkávám na vhodnou nabídku, kterou bych si za těch málo peněz co mám mohl koupit. Nicméně, jak jsem se již zmínil výše, určitě jenom Canon...
Canon EOS 6D...víc na webu :-)
never
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Sattero 25. 10. 2009 13:23

Jo jinak toho tvého malého Canona A550 si nech a ber ho stále s sebou i jak budeš mít zrcadlovku, na kompakt je to výborný foťák, sám sem měl jeho předchůdce (s 3MPx) a s láskou na něho vzpomínám :) Občas se totiž může hodit a když pujdeš fotit s kamarádem, takovej malej workshop, bude moci fotit s tebou, když si neveme on foťák ;)
Sattero
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod never 25. 10. 2009 15:46

Jasne, určitě bych si ho nechal doma. A díky za radu, dát si ho do brašny je dobrej nápad.. ;)

Je pravda, ze oproti podobnym kompaktum v jeho tride patri k tem lepsim, ale už to pár měsíců, přece jenom není ono... :)
Canon EOS 6D...víc na webu :-)
never
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků