Canon 40D + tazky objektiv = ako ho nosite??

Diskuze o poloprofesionálních a profesionálních digitálních fotoaparátech

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod naciniak 30. 12. 2008 11:06

Dobry den vsetkym,
mam trochu netradicnu a mozno aj mierne smiesnu otazku. Pred nejakym casom som si zaobstaral 40D so setovym objektivom EF-S 17-85 IS USM. Zatial som s nim fotil skor "umelecke" fotky, ktore nevyzadovali dlhotrvajuce nosenie fotaku.

Nadisiel vsak cas, ked som fotak vytiahol na dlhsiu prechadzku a uz po par minutach som si uvedomil, ze to takto nepojde.. Fototak je na krku prakticky nenositelny, nohovoriac o tom, ze objektiv je tazky a svojou hmotnostou fotak prevazuje.

Moja otazka teda znie: nemate niekto nahodou nejaky "figel" ako takyto tazkotonazny fotak nosit bez ujmy na zdravi? Pripadne ako tento problem riesite vy..

Na internete som nasiel niekolko alternativnych popruhov, ale vsetko to bolo v zahranici a kupovat nejaku macku vo vreci z USA sa mi velmi nechce..

Za vsetky napady a pripomienky vam budem velmi vdacny.
naciniak
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kolysta 30. 12. 2008 13:58

Ja mam Canon 40D a na nem povetsinou nasazeny Canon 70-200 f2,8L. Dohromady necela 2,5kg. Remen na fotaku nemam povolen na max. Kdyz jdu v terenu, mam dve moznosti:
a) bud ho nesu v ruce - smycka pres zapesti, objektiv tedy visi k zemi
i s nasazenou slunecni clonou mam k zemi 15cm
b) nosim ho na popruhu od batohu:
batoh je LOWEPRO Rower AV II. - ten ma hrudni pomocny pasek, aby ramenni popruhy nesjizdely z ramen
tenhle pasek zapnu, stativovou objimku na objektivu otocim tak, aby byla "otocena" v horni poloze - tedy obracene, nez kdybych daval objektiv do stativu a za ten kus na objimce na kterej se sroubuje stativova desticka, jenz se upne do stativu, zavesim objektiv za ten pasek
objektiv je tedy smerem dolu, fotak nahore
aktivace k foceni je okamzita
doufam, ze jsem to popsal dost srozumitelne ;-)
Canon 40D+BG, Canon 70-200 f2,8L, Canon 50 f1,8L, Canon 16-35 f2,8L, SanDisk CompactFlash Extreme III 4 + 16GB, Speedlite 580EX II, LOWEPRO Rover AW II.
kolysta
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 30. 12. 2008 14:33

Aj ja sa pridam:) pouzivam 40D+BG+70-200 f2,8L = 2,65kg
Fotak mam na krku len v zime, lebo inak je to uz po 1-2h fakt bolest,....v zime nosim hrubu bundu, tak ani po 5h nemam s nim ziaden problem.
Ked fotim za krajsieho pocasia, tak drzim fotak v ruke za grip(nie BG), alebo za telo objektivu hned pri bajonete - obe moznosti pouzivam dost casto.
Problem je, ze ty mas este pomerne lahke a malicke sklo, tak by nebol dobre vyvazeny a hrozil by karambol,... jedina moznost je za ten grip...
Podla mna sa s nim dobre foti tak 10h, ked mam ext. blesk, tak mi aj 5h staci:D
Na fotenie nosim batoh, takze fotak mam stale v ruke a len obcas menim sklo, ked je to nutne,...brasna mi pri dlhodobej praci vadila, ale obcas by sa mi hodila, lebo skla su tam lepsie dostupne...

Kolysta: stativovu objimku nemam na skle od jeho kupy, ale napad je to dost dobry,...,len neviem, ci by som nemal ruky privysoko, a ci to moc netlaci na brucho,....
Ondrej Bobek
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod naciniak 30. 12. 2008 14:51

Dakujem za vase odpovede. Brasnu nosim tiez, takze s ulozenim fotaku problem nastastie nie je.. Pytam sa najmä preto, ze ho v lete so sebou zoberiem na dovolenku namiesto bezneho kompaktu. V ruke ho drzat nemozem, kedze tie budem mat vacsinou vyuzite pre gpsko a mapy..

Preto som rozmyslal nad niecim ako popruh krizom cez hrudnik s tym, ze fotak by bol na tom istom mieste ako keby bol zaveseny okolo krku.. Neviem ci som to dobre opisal, ale snad to bude zrozumitelne ;-)

kolysta: to tvoje riesenie b) si uplne neviem predstavit, nech sa snazim ako len to ide :) Nejaka fotka by sa nahodou nenasla? Tvoje riesenie sa zda najpodobnejsie mojim predstavam..
naciniak
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kolysta 30. 12. 2008 15:14

naciniak píše:kolysta: to tvoje riesenie b) si uplne neviem predstavit, nech sa snazim ako len to ide :) Nejaka fotka by sa nahodou nenasla? Tvoje riesenie sa zda najpodobnejsie mojim predstavam..


udelat fotku je problem - mam jen jeden fotak
ale po novem roce, az prijde nekdo z kolegu do prace, tak ho poprosim, vyfotim a fotku sem vlepim ;-)
Canon 40D+BG, Canon 70-200 f2,8L, Canon 50 f1,8L, Canon 16-35 f2,8L, SanDisk CompactFlash Extreme III 4 + 16GB, Speedlite 580EX II, LOWEPRO Rover AW II.
kolysta
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kolysta 3. 1. 2009 22:21

takže tady jsou ty slíbené fotky
na té první je vidět pootočená objímka - pootočená proto, aby prsty měly přistup na zoomovací prstenec
na druhé je samotné zavěšení za popruh
za kvalitu nemuzu, ja to nefotil :-)

foto1
foto2
Canon 40D+BG, Canon 70-200 f2,8L, Canon 50 f1,8L, Canon 16-35 f2,8L, SanDisk CompactFlash Extreme III 4 + 16GB, Speedlite 580EX II, LOWEPRO Rover AW II.
kolysta
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků