Nikon D2Hs a D2Xs

Diskuze o poloprofesionálních a profesionálních digitálních fotoaparátech

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod jjoe 26. 10. 2008 13:06

Já vím...
jjoe
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Crazy_Ivan 26. 10. 2008 14:31

Ondrej Bobek píše:Len nezabudaj, ze 50tka na digitale je 75tka:) a 85tka bude uz portretny mini-teleobjektiv..

O tomhle se polemizuje v rade diskuzi. Ja na portrety pouzivam na digi tele stovku a prijde mi idealni. Je to o zvyku, ne o pravidle.
R09 - Zkáza megapixelů
Crazy_Ivan
Návštěvník

Odeslat příspěvekod irmo 27. 10. 2008 08:40

na portreti sa pouziva tak 130mm na kinofilm ...kvoli perspektive proste nejak to vyzera krajsie ked jej netrci nos ako nejakej strige :).
irmo
Návštěvník

Odeslat příspěvekod SkyHawkCZ 27. 10. 2008 11:53

není to 75, ale má stejný úhel záběru jako 75 na kinofilmu, hloubka ostrosti bude pořád stejná i na APSC i na FF
SkyHawkCZ
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 27. 10. 2008 12:05

to je kazdemu asi jasne,....:)
Ondrej Bobek
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jirka S 27. 10. 2008 17:16

jjoe píše:hmmmm... díky, mě totiž tyhle fotoaparáty zaujaly, protože vypadají strašně bytelně a hezky, navíc jsem náhodou viděl D2H za 20 000,- na inzerátu, tak mě to zajímalo. Skutečně to je spíš takový jen teoretický zájem, protože teď mám čerstvě Nikon D80 a právě čekám na objektiv, protože ještě žádný nemám.

Jestli můžu ještě dotaz, můžu zapnout fotoaparát bez nasazeného objektivu a např. v něm prohlížet fotky nebo formátovat kartu? Nehrozí nějaké poškození? Nemám s tím vůbec zkušenosti... Je možné měnit objektivy bez vypínání fotoaparátu, nebo se musí vždy vypnout?

Jak se vyslovuje slovo bokeh - bokeh, buket nebo ještě jinak?

Jinak budu vděčný i za další názory na D2Hs a D2Xs...


Nechceš si radši nejdřív taky něco vyfotit s tou D80?
Starosti ohledně D2Hs a D2Xs bych opravdu vypustil z hlavy.
;-)
Jirka S
Návštěvník

Odeslat příspěvekod jjoe 27. 10. 2008 19:55

No dobře dobře :-[

Ale teda ještě poslední dotaz:

Jsou objektivy Nikkor 50/1,8 a 85/1,8 kvalitou dostačující pro Nikon D300 nebo Nikon D2Xs?
Jestli tyhle objektivy ta těla nedegradují?

Prosím o vaše názory! A už budu ukázněně čekat na ten objektiv k D80.... :roll:
jjoe
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kelav 27. 10. 2008 20:15

Oba objektivy jsou v rámci cenové kategorie super. Nevidím důvod proč by měly degradovat těla. Hele začínáš mi připomínat Petra67? Taky jeden technoid, který fotí jen obrazce.
Souhlasim tu s tím co napsal Jirka S. Měl bys začít fotit a zapomenout na nějaký starý těla. Bude ti to trvat několik měsíců, než se s foťákem zjišeš. Navíc žijeme v mírným pásmu, každý období je jedinečný a minimálně rok bude trvat, než si se svou D80 vyfofíš 4 roční období :-)
www.fotovalek.cz
kelav
Návštěvník

Odeslat příspěvekod jjoe 27. 10. 2008 21:10

Hmmm, ale já se jen obyčejně zeptal...prostě mě to zajímá.

Obrazce bych asi fotit nemohl.

Jinak já čekám na objednaný objektiv, nemůžu fotit, nemám čím!

Ale jinak díky...
jjoe
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Jirka S 27. 10. 2008 21:18

jjoe: Já nechtěl prudit.
Oba objektivy jsou na D300 v poho, i když 50/1.8 jsem moc nepoužíval, to ohnisko mi na cropu přišlo takové nijaké, tu 85/1.8 jsem nasazoval mnohem častěji. Nějaká degradace něčeho mě ani nenapadla.
Jirka S
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Jirka S 27. 10. 2008 21:32

Administrator by už taky měl nastavit normální čas, tady se jede, koukám, pořád na letní.
;-)
Jirka S
Návštěvník

Odeslat příspěvekod jjoe 27. 10. 2008 21:39

Jirka S: V pohodě, spíš jsem moc zvědavej...

:-)
jjoe
Návštěvník

Odeslat příspěvekod FotoABC 29. 10. 2008 18:02

jjoe: 85/1.8 je podstatně lepší na plnou díru, než 50/1.8, jak se ale lehce zacloňuje, tak 50/1.8 se rychle zlepšuje. Ale pokud mohu posoudit podle svých kousků (teda 50/1.8 jsem už prodal), tak 85/1.8 je ostřejší vždycky.
Jediná "vada" 85/1.8 je ovšem vada, kterou mají všechna vysoce světelná skla, některá mnohanásobně dražší i v podstatně větší míře, a to že hodně kontrastní rozostřená místa vzadu mají zelené kontury a vepředu fialové. Není to v praxi podstatný problém, ale občas se někdo diví, ale různá drahá skla různých výrobců jako třeba 85/1.4, 85/1.2, 50/1.2, 35/1.4 to mají taky.
FotoABC
Návštěvník

Odeslat příspěvekod vladarocker 8. 11. 2008 17:47

jjoe: Čistě jen pocitově a také trochu z doslechu, D2X/s/ je zatím asi nejlepší mašina od Nikonu:) Mně se hlavně líbí barevné podání fotek.. a to je asi to nejdůležitější u fotky, že? .. Řada D300, D3, D700 D90?/mne "barevně" zatím moc nesedí /tak trochu ala Canon/ Já osobně s D300 mám více práce, aby se mi výstupy líbily. Příjde mi, že všelijaké barevné profily do nové řady foťáků nevznikly jen tak! A stejně to není úplně ono. Každopádně na D300 si stále zvykám a střídám ji s D80. To je můj názor, každému se líbí ale něco jiného:) D80 je také super foťák:)
vladarocker
Návštěvník

Odeslat příspěvekod jjoe 9. 11. 2008 12:34

vladarocker: právě, já jsem viděl nějaký obrázky z D2Xs a D2H a zaujalo mě podání barev. Spíš pocitově, nejsem žádný odborník, ale prostě jsem si říkal, že takovéhle barvy se mi prostě líbí a je to ještě trochu něco jiného než třeba dobrá D80. Ikdyž je možné, že jsem třeba narazil jen na povedené obrázky, ale myslím, že ne...
jjoe
Návštěvník

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků