fotak pro narocnejsiho fotoamatera

Diskuze pro všechny zájemce o koupi digitálního fotoaparátu

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Fojťan 16. 3. 2007 16:58

dik moc za tipy, popremyslim o tom
learnin' to fly
Fojťan
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pety 16. 3. 2007 18:56

meme sk: Jeden omyl v hodnocení: Nikon D40/D40x: - výběr ojektivů.

Řada D40/D40x nemá zaostřovací motorek v těle, kompletní funkce všeho jedou jen s objektivy s ultrazvukovým ostřením a těch je tuším jen asi 18 typů, mnohé z nich zcela mimo finanční možnosti normálního člověka.
Pety
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod stm01 16. 3. 2007 20:03

Jelikož mám A100 tak , ti doporučuju tento fotoaparát a pokud ne ten tak potom Pentax. Jsem taktéž amatér a také jsem se rozhodoval mezi několika tipy (Olympus 330, Nikon D50 nebo D40, Sony A100). Potom jsem to zůžil na Olympus a Sony , no a nakonec z toho vyšel Sony. Má stabilizaci,čištění čipu,10Mpx a pro hodně fotografů nepotřebnou věc a tou je čeština. Jsem sním velmi spokojen ikdyž jsem toho zatím moc nenafotil, ale ergonomie a ovládání je perfektní.Koupil jsem ho před měsícem za 19990kč v Euronicsu. :mrgreen: :mrgreen:
stm01
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ilja2001 16. 3. 2007 20:18

meme sk píše:
Nikon D40x + 18-55 ????,- Kc
+ vyber objektivov
+/- 10 Mpx (fajn rozlisenie na orezy, ale narocnejsie na objektivy a nachylnejsie na digitalny sum)
- je to taky trochu osekany fotak, niektore funkcie ti mozu casom chybat
- este nie je v predaji :)



Jenom doplním cenu: cca 22000 Kč.
V prodeji ještě není, ale některé obchody už ho mají naceněný a dokonce přijímají objednávky.
Ten Sony A100 vychází v testech jako více šumící, ale na běžné fotky to velký vliv mít nebude.
ilja2001
Návštěvník

Odeslat příspěvekod meme sk 16. 3. 2007 23:07

Pety: Myslel som skor sigmy, tamrony a spol. Tie maju svoj motor hadam vzdy (aspon dufam ze nerobia verziu Canon s motorom a Nikon bez motora ;) )

Ilja: To sa mi zda trosku vysoka cena, kedze ho Nikon namieril proti 400D, ktora ma ambicie funkciami skor konkurovat D80ke. Uvidime az pride na trh...
Fiat Doblo 1.9 JTD 105k
meme sk
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mfotos 16. 3. 2007 23:23

Taky mám alfu asi 4 týdny a jsem spokojenej koupil jsem ho zde
http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=39486
vybíral jsem taky nakonec mezi K100 a alfou ani jedním neudélaš chybu si myslim pentax bude méně šumět při vyším iso ze sony 10MPx má vice detailu takhle bych mohl pokračovat dále co kdo má lepší (stávil jsem 1 měsíc vybíráním foťáku) todle nemá apsolutního vítěze rozhodlo nakonec to že pentax jsem neměl v ruce a sony jo(zkoušel jsem i Canona 400 a Nikona D40 sonka mi sedla nejvíc) až teď jsem ho viděl na vlastní oči ( ještě že jsem ho neviděl tehdy jinak bych se rozhodoval do teď :) )
mfotos
Návštěvník

Odeslat příspěvekod mhsh 17. 3. 2007 01:40

meme sk píše:aspon dufam ze nerobia verziu Canon s motorom a Nikon bez motora ;)


No pokud se nemýlím tak přesně to je :wink:. Canony s EF(-S) bajonetem zásadně ostří motorkem v objektivu podle elektronických povelů z těla, nemají mechanický pohon přes "šroubovák". Takže všechny objektivy musí mít vlastní motorek.
U Nikonu ne, takže s D40/x ostří AF pouze Sigmy s HSM a Tamrony vůbec ne. Docela zásadní, protože v normální cenové hladnině tím pádem není např. světelný záklaďák.
Samsung GX-1S, Tamron SP AF28-75mm F/2.8 XR Di, Tamron AF70-300mm F/4-5.6 Di
mhsh
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pety 17. 3. 2007 08:42

meme.sk: Právě Tamrony, Sigmy a Tokiny mají motor jen velice výjimečně. Pibývají sice, ale pomalu.
Pety
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod mhsh 17. 3. 2007 14:49

Pety píše:meme.sk: Právě Tamrony, Sigmy a Tokiny mají motor jen velice výjimečně. Pibývají sice, ale pomalu. /quote]


No právě ve verzi pro Canon ho právě musejí mít jinak by vůbec neostřily v AF režimu s žádným současným tělem. Je trochu rozdíl ultrasonický motorek a motorek :wink: .
Samsung GX-1S, Tamron SP AF28-75mm F/2.8 XR Di, Tamron AF70-300mm F/4-5.6 Di
mhsh
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod meme sk 17. 3. 2007 14:51

:shock: Este ze mam Canon :twisted:

A ja ze co sa tolko vsetci Nikonaci rozculovali nad odstranenim archaickeho pohonu :roll:
Fiat Doblo 1.9 JTD 105k
meme sk
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pety 17. 3. 2007 15:34

mhsh: Nojo, ale k Nikonům. Já se tady snažím vysvětlit, že u D40/D40x je výběr objektivů - a ne +. O Canonech nepíšu, o těch se tazatel vůbec nezmiňoval.

meme.sk: Před pár lety se rozčilovali Canoňáci, představ si. :-)
Pety
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod ilja2001 17. 3. 2007 17:27

meme sk píše:Ilja: To sa mi zda trosku vysoka cena, kedze ho Nikon namieril proti 400D, ktora ma ambicie funkciami skor konkurovat D80ke. Uvidime az pride na trh...

No, když se koukneš na Megapixel, AZ Foto, tak už ha tam za tu cenu nabízejí, samozřejmě s dodáním až kolem 25.3. Ještě na jednom obchodu jsem ho viděl a dokonce za ještě vyšší cenu. A zrovna třeba Megapixel většinou má ceny nastavené dobře i u novinek.
Ve čtvrtek jsem byl na menší předváděčce Nikonu v OV a tam tu cenu taky potvrdili. Když jsem se podivil nad její výši, tak mi tvrdil, že je to na úrovni konkurence Canon 400D. Ale taky jsem tu cenu čekal nižší.
ilja2001
Návštěvník

Odeslat příspěvekod mhsh 17. 3. 2007 18:02

Pety: Tak cituj :-). Už jsme se shodli že meme sk nevěděl o motorech.

U D40/D40x je výběr objektivů samozřejmě -. Už jsme to tu řešili mnohokrát - kvůli absenci objektivů od Sigmy/Tamronu.
Samsung GX-1S, Tamron SP AF28-75mm F/2.8 XR Di, Tamron AF70-300mm F/4-5.6 Di
mhsh
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pety 17. 3. 2007 18:40

mhsh: Já u toho nebyl :-)
Pety
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod meme sk 17. 3. 2007 23:05

Pety: Uplne chapem hnev tych Canonakov :D

Takze aj ine znacky (hlavne teda Sony/KM a Pentax) maju motor v tele?

Aky vyznam ma pre vyrobcov objektivov mat 2 verzie toho isteho objektivu? Vsak co usetria na motorceku za 5 korun (mam na mysli klasicke motorceky), to daju za vytvaranie prevodov pre pohony roznych vyrobcov. Nebolo by jednoduchsie mat 1 objektiv a len "nalepit" spravny bajonet s kontaktami?

Viem ze to tu my asi nevyriesime, akurat obcas niektorym veciam strasne nerozumiem.
Fiat Doblo 1.9 JTD 105k
meme sk
Návštěvník
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků