Jsou 2 vadné pixely na reklamaci?

Diskuze pro všechny zájemce o koupi digitálního fotoaparátu

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod šimi 28. 10. 2005 18:46

Jsem majitelem Olympusu C70 a dneska jsem si všiml, že při focení mám vždy dva vadné body. Už jsem si myslel, že je to na LCD, ale nakonec jsem zjistil, že je to fakt foťákem. Myslíte, že je to na reklamaci?

//Mobil-man: upraven nazev threadu
šimi
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Mobil-man 28. 10. 2005 19:11

A zkousel jste funkci pixel mapping?
Pokud jeste ne, tak to na 80% vyresi vas problem.
Mobil-man
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod šimi 28. 10. 2005 19:40

Tak to jsem nezkoušel, aninevím, že něco takového existuje, děkuji za radu, hned jdu na to.
šimi
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Mobil-man 28. 10. 2005 19:44

Kouknete do navodu, kde to presne hledat.
Tahle funkce by mela zkontrolovat vnitrni obvody fotaku a hlavne CCD snimac.
Pokud to zjisti, ze je nejaky pixel vadny, tak ho to proste vyradi a veme si to informaci z okolnich bodu, takze na fotce neni nic poznat; me to zatim vzdy fungovalo na 100%, ale jsou i pripady, kdy to proste nepomuze.
Ale jen aby to nakonec opravdu nebyla jen vada LCD...
Mobil-man
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod TA 28. 10. 2005 20:11

[quote="šimi";Jsem majitelem Olympusu C70 a dneska jsem si všiml, že při focení mám vždy dva vadné body. Už jsem si myslel, že je to na LCD, ale nakonec jsem zjistil, že je to fakt foťákem. Myslíte, že je to na reklamaci?

ai]//Mobil-man: upraven nazev threadu[/i][/quote]

pokiaľ to nepôjde opraviť pixel mappingom, tak jednoznačne áno
Live long and prosper!

Zachráňme košické trolejbusy!
TA
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mi-ro 28. 12. 2006 21:12

Jenže funkce pixel mapping dopočítá nefunkční pixel z okolí. Není sice nic vidět ale potom už nemám 8Megáč ale jen 7 999 999. To bych přežil ale přece jen kolik i dopočítaných pixelů musím strpět než mi unají reklamaci. Lze to někde v serv. menu vyeditovat?
mi-ro
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Insan!ty 28. 12. 2006 21:39

jsi naivní, pokud si myslíš že tam od výroby žádný není... :lol: jsou tam téměř vždy :P a vždy se provádí pixel mapping, nebo něco takového.. Na reklamaci je i jeden bod, samozřejmě.. Ale provedou ti jen remaping, žádná tolerance není, ani asi nejde zjistit počet "zamaskovaných" pixelů..
Insan!ty
Návštěvník

Odeslat příspěvekod TA 28. 12. 2006 22:15

mi-ro : ak výrobca hovorí, že je to 8 Mpx foťák, tak fyzicky má možno nejakých 7,9 Mpx a efektívne možno len 7,7 Mpx ( čísla sú vymyslené :wink: )
Live long and prosper!

Zachráňme košické trolejbusy!
TA
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod manas 29. 12. 2006 09:28

Jak kazdy pise, proste je to normalni, na raklamaci to asi mozna je, ale oni beztak neudelaji nic jineho nez jak tu je jiz psano.

Jinak pisu asi mozna je na reklamaci, nevim jak presne s chipem u foto, ale napriklad u LCD ci monitoru, TV atd, je normalni, ze pri vade par pixelu neni narok na reklamaci, ta je az v pripade nejakeho poctu vadnych pixelu, snad je na to nejaka norma, predpis ci co, ci je to obecna vlastnost, ale kdyz je na LCD vadny jedne dva pixely, tak to neni vada vyrobku.
Nikon D300s,
Sigma 17-70, Nikkor 50mm f/1,8, Sigma 28-70 f/2,8,Tamron 70-210 f2,8, Blesk Sigma EF DG 500 Super.....
manas
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mobil-man 29. 12. 2006 13:41

teda nevim, proc vytahujete tak stary thread.
Mobil-man
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod mi-ro 29. 12. 2006 17:24

Mobil-man píše:teda nevim, proc vytahujete tak stary thread.
protože tento problém má nyní i já a zajímají mě další okolnosti tak jsem "oprášil" téma
mi-ro
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Mobil-man 29. 12. 2006 19:08

aha, no tak vidis...ty mas taky olympus?
Mobil-man
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod mi-ro 29. 12. 2006 20:10

Ju, 500 DZ kit a na nočních snímcích jsem našel bílý bod. Na PC je to evidentní při rolování série obrázků- bod stále na "svém" místě. Spustil jsem pixel mapping a vyfotil zavřený objektiv- a OK a tak mě zajímá kdy se můžou objevit další.
mi-ro
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Pety 29. 12. 2006 21:46

//Edit Pety: OT už je v koši.
Pety
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Mobil-man 30. 12. 2006 13:20

kdykoliv. Staci, ze nechas fotak treba na slunci...zahratim se muze pixel znicit atd.
Ale staci potom zase premapovat a nevis o tom...nesmis byt puntickar, jinak se zblaznis:D
Mobil-man
VIP uživatel

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků