Nikon D610 nebo D7500?

Diskuze pro všechny zájemce o koupi digitálního fotoaparátu

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod PhotoJane 18. 6. 2017 21:07

Ahoj, ráda bych vyměnila svůj Nikon D7000 za něco lepšího. Fotím především portréty a ráda bych se zase posunula někam dál. Dlouho jsem uvažovala o D610, kvůli tomu, že se jedná o FF. Nyní mě dle parametrů příjemně překvapila D7500. Takže otázka zní, myslíte si, že je lepší koupit D610 nebo zůstat na APS-C a jít do nové D7500? Cena je cca stejná.

V současné době mám dva objektivy - Nikkor 50/1,4 a Sigmu 17-50/2,8. Při koupi D610 bych chtěla pořídit i základní objektiv (nejspíš 24-70/2,8), což je další investice.

Děkuji moc za názory
PhotoJane
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Dolgor 18. 6. 2017 21:41

Vzhledem k tomu, že u Nikonu je docela problém se světelnými DX objektivy kratších ohnisek, které se hodí na portrét, doporučil bych spíš FX tělo. Nemusí to být hned nový D610, zauvažoval bych o použitém D750 nebo D800 (od 30 tis). K tomu 35/1,8 ED (FX verze, bazar od 10 tis a opravdu vynikající sklo) nebo Sigma 35/1,4 art + Nikkor 85/1,8 G (bazar také od 10 tisíc). D800 + ty dva Nikkory máš při troše štěstí za 50 tisíc a získáš skvělou sestavu schopnou profi výsledků. Pokud vyloženě nefotíš reportáže, kde potřebuješ flexibilitu zoomu a superrychlé ostření, na 24-70/2,8 bych se vybodnul.
Dolgor
Pokročilý

Odeslat příspěvekod lemming 18. 6. 2017 22:02

Pár myšlenek:

- Ne, že by se portrét nedal fotit krátkým světelným objektivem, ale přeci jen se spíš používají delší ohniska, takže bych to jako problém neviděl.

- Bacha, D7500 má jen jeden slot na kartu!!! :grr:

- D610 je pro změnu low-end FF, na aranžované portréty asi v pohodě, na nějakém akčnějším focení bys mohla narážet na její limity (AF, ovládání)

- Použitá D750 by byla lepší volba, ta má dobrý poměr cena / výkon, záleží jak se cítíš na kupování použitých těl.

- D7500 má lepší AF, takže na akčnější reportáže bude vhodnější

- Já osobně jsem si FF ihned po přechodu z APS-C zamiloval, ale to je už na osobních preferencích, někomu může APS-C v pohodě stačit.

- Stejně tak i když mám záklaďák, tak ho používám dost málo, nějak jsem si zvykl na pevná skla. Pro aranžované portréty by to neměl být problém vůbec, pro reportáž záleží, jak se cítíš.

- Když už kupovat záklaďák, doporučoval bych Tamron 24-70mm f/2.8 (mám), optickými vlastnostmi je na tom prakticky stejně jako obdobný Nikkor a cena je poloviční.
lemming
Návštěvník

Odeslat příspěvekod chel 19. 6. 2017 08:41

Rozhodne FF tam neni o cem diskutovat.
Světlo, to je, oč tu běží.
chel
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ferd 19. 6. 2017 08:49

Mám stejné dilema, akorát se rozhoduju mezi tím, jestli prodat canon co mám nyní a jít do FF buďto nikon D600/D750/D800 nebo canon 5D mark II. Nejvíc se mi upřímně zalíbil d600 i přes jeho problémy, hlavně kvalitou fotky a cenou ( co si budeme povídat ) a budu mít víc peněz na objektiv. Chtěl bych se zeptat místních, je opravdu AF tak moc hrozné jak každý řiká? Je opravdu tak nemožné( těžké) sehnat bazarový FX objektiv na nikon?
Díky za radu.
ferd
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod chel 19. 6. 2017 09:23

Kde jsi na to prisel? Ja mam D600 a normalne fotim.
Světlo, to je, oč tu běží.
chel
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ferd 19. 6. 2017 10:29

Přišel jsem na to tady na foru, stačí si zadat D600 a každý si stěžuje na tohle plus že tam ze závěrky cáka olej. Ptám se jestli je to tak nebo ne..
ferd
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod ForeignerOnEarth 19. 6. 2017 10:49

ForeignerOnEarth
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod chel 19. 6. 2017 11:28

jo je to tak ale nikon to zdarma opravuje taky jsem to mel v servisu .. ale to neberu jako problem, protoze 610 uz to ma opravane.
Světlo, to je, oč tu běží.
chel
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ferd 19. 6. 2017 12:23

Díky moc, jdu do tý d600:) Snad nezklame ani při videu.
ferd
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod chel 19. 6. 2017 13:06

Video z d600 ktere jsem delal. Skla byly sigma 35/1.4 24/1.4 a nikon 85mm https://youtu.be/GenecHO6tTo
chel
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PhotoJane 20. 6. 2017 19:20

Díky za info. Starší tělo právě kupovat nechci, u objektivu bych do toho šla... Právětrochu mě štve, že pokud přejdu na FX, tak budu muset vyměnit i skla. Pevnou 50 jsem si taky moc oblíbila, ale asi by to chtělo pak 85... Portréty fotím nejen statické, často fotím rodinky s dětmi a děti jsou někdy k nezastavení, takže je to spíš o rychlé reakci a přesném ostření... prosto si říkám, že novější autofokus u D7500 by mohl být v tomto efektivnější, ale nemám to prakticky možnost vyzkoušet...
PhotoJane
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod lennyl_2 20. 6. 2017 22:56

PhotoJane: ja by som APS-C uz nechcel. zvykol som si proste na prejav objektivov na FF. samozrejme pekna fotka je na fotografovi a ked vie ako a co odfotit, jedno aky ma fotak.

D610 som si skusal na predajni spolu s Nikon 24-70/2,8, ostrilo to uplne presne na vsetky AF body. vadil mi jedine ten grip, nezmestil som tam pohodlne prsty. kupil som teda novu dovezenu D750 za 1650euro, full zaruka.

vyhrabal som dake cvaky v archive, vsetko na plnu dieru, max. o jednu clonu zaclonene... Sigma 35/1,4ART, Nikon 50/1,4G AF-S, Nikon 85/1,8G AF-S, Tamron 70-300VC USD (mal som ich viac, ale to ta teraz asi nebude zaujimat...napr. 20/1,8G, 28/1,8G, 50/1,8G, 70-200/4G). myslim ze na ukazku to aj zmensene staci. Sigma bola v servise na nastavenie AF, potom ostrila presne, Nikon 50tka/85tka ani Tamron nepotrebovali ziadny servis - ostrenie presne

Sigma 35ART
Obrázek
Obrázek
Nikon 50/1,4
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Nikon 85/1,8
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Tamron 70-300VC USD
Obrázek
Obrázek
Obrázek

PS: Nikon D7500 ma AF modul na urovni D7200 a D610. D750 ho ma trosku "spolahlivejsi". ale skor to zalezi na objektívoch, ked proste daky objektiv neostri prene, treba ho dat nastavit na front/back focus do servisu.

teraz mam sice FF Pentax K1 (nieco ako D810) a aj ine skla, co mam v podpise, lebo som zvyknuty viac na Pentax, ale ked som daval Nikon D750 do servisu na nastavenie AF, tak som normalne fotil aj so starym Nikon D60, len som si musel prehodit inak skla, aby som mal podobny uhol zaberu.

teraz fotim taketo nieco s FF a sklami co mam v podpise, ako som pisal, som proste uz zvyknuty na ten obraz z FF. ale som len amater, co si obcas nieco cvakne, taky chel ma aj tu na fore uz ine fotky, s Nikon D600, vidno ze sa tomu fakt venuje, na urovni.

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek

samozrejme kopu tych fotiek by islo nafotit podobne aj s APS-C (s adekvátnymi sklami, aby sa podobali ohniska). akurát na FF mi pride, ze v inej vzdialenosti vykresli pozadie a trosku inak rozmaze popredie/pozadie (ako keby ho viac objektiv roztocil).
ak si ale zvyknuta na 50/1,4G na APS-C, tak si kludne mozes kupit D7500, je to len na tebe. pride mi inak,ze ta cena za D7500 je celkom vysoka.
Sony A7 IV + Sony FE 20/1,8G + Sony FE 35/1,4 GM + Sigma 50/1,4 ART DG DN + Sigma 85/1,4 ART DG DN + Sigma 100-400/5-6,3 DG DN
lennyl_2
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PhotoJane 26. 6. 2017 12:20

Tak nakonec po přečtení všech možných recenzí a vašich názorů, asi připlatím a půjdu do D750. Poměr cena/výkon je asi opravdu nejlepší a asi to bude mít největší smysl, pokud už chci něco měnit ;-) Uvidíme, co k tomu pořídím pak za sklo, určitě ale nějaké bazarové a ne úplně hned :-( zatím si budu muset vystačit s 50/1,4 a případně na nějaké to domácí focení mě k tomu bude muset stačit ta Sigma s ořezem na DX....

Má někdo zkušenosti s nákupem fotovýbavy přes zahraniční eshopy (ebay apod.)? Jak je to s placením cla, případnou reklamací, servisem atd? Asi bude lepší jít přes český eshop, že?

Díky všem za příspěvky
PhotoJane
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod chel 26. 6. 2017 12:44

dobra volba bez kompromisu
Světlo, to je, oč tu běží.
chel
Návštěvník
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků