Kompakt do 7000Kč s BKT

Diskuze pro všechny zájemce o koupi digitálního fotoaparátu

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod uher.lukas 27. 11. 2012 11:07

Ahoj, aktuálně se divám po novém přístoroji (aktuálně mám Canon A640).

Asi kvůli častému cestování bych volil opět kompakt, ale kdyby byl tip na slušnou zrcadlovku za dobré peníze, tak si i připlatím (ale maximum je 10 000,-). Níže uvádím požadavky a poprosil bych Vás o postření na jaké modely se dívat :)

- Jelikož bych rád začal "experimentovat" s HDR, tak by měl mít funkci bracketing (BKT)
- Ideální pokud by byla možnost přidělat k fotoaparátu polarizační filtr
- ukládání do raw by bylo také fajn, ale toto podmínka není.
- Preferovanou značku nemám. A cenu bych nejraději do 7 000 Kč.

V nabídkách obchodů se podle těchto kritérií třídit moc nedá, takže je fakt najít takový, který by toto vše splňoval.

Díky moc za rady nebo aspoň nasměrování.
uher.lukas
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Flor.cz 27. 11. 2012 13:48

Na focení HDR je důležitý rozsah bracketingu, foťáky většinou umí +-2EV, což na HDR často nestačí. Alternativou je fotit na manuální režim..
Nevím o kompaktu, který by měl závit na filtry. Filtry se dají nasadit přes adaptér.

Na cestování je zrcadlovka zbytečně objemná. Navíc v případě koupě supersvětelného kompaktu se dá s kvalitou obrazu dostat na úroveň zrcadlovky se setovým objektivem - supersvětelný objektiv vyrovná nevýhodu malého čipu.
✔️ Galerie pro fotografy zdarma:.. http://_Story_Show_Gallery_.flor.cz
Flor.cz
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Daf 27. 11. 2012 14:08

Z kompaktů by to chtělo přišetřit na Nikon P7700 ten snad umí všechno. Do 10k už by se dalo vybírat i z bezzrcadlovek. Seženeš třeba Nikon 1 V1. Určitě seženeš neco podobného i u jiných značek.
Daf
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Flor.cz 27. 11. 2012 15:04

ten Nikon vypadá hodně dobře
✔️ Galerie pro fotografy zdarma:.. http://_Story_Show_Gallery_.flor.cz
Flor.cz
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod uher.lukas 27. 11. 2012 19:32

Flor.cz píše: Navíc v případě koupě supersvětelného kompaktu se dá s kvalitou obrazu dostat na úroveň zrcadlovky se setovým objektivem - supersvětelný objektiv vyrovná nevýhodu malého čipu.

Máš nějaký konkrétní tip pls?


Daf píše:Z kompaktů by to chtělo přišetřit na Nikon P7700 ten snad umí všechno.

No, to už je trochu nad můj limit :(

----------------
Co třeba říkáte na Canon G11 nebo G12? Ale trochu mě odrazuje výdrž baterie jen 370 snímků. Když jsem v horách, tak nemám třeba 2 až tři týdny možnost dobíjet a pořizovat x náhradních akumulátorů mi přijde divný :roll: U současného Canon A640 (4x AA) vydrží klidně i 700 snímků..
uher.lukas
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Daf 27. 11. 2012 21:58

Ty Canony nemají závit na filtr, nemají tak světelný objektiv oproti P7700, ale fotí určitě pěkně.
Daf
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Daf 28. 11. 2012 09:14

Ještě jsem si vzpomněl na Fujifilm X10. Já vím že je to zase nad limit, ale jenom o kousek cca. 11k. Ten foťák je výborný, celokovový a Made In Japan ;)
Daf
Návštěvník

Odeslat příspěvekod uher.lukas 29. 11. 2012 15:17

No nakonec jsem usoudil, že požadavkem závitu na filry by se výběr hodně zúžil a omezil.. Takže jeslti mohu poprosit o další rady, klidně i bez závitu :)

Kdy to shrnu, tak doposud mi byli doporučeny:
- Canon F12
- Nikon P7700
- Nikon 1 V1
- Fujifilm X10
- Olympus E-PM1
- Sony HX10
- Panasonic Lumix FZ48
- Panasonic Lumix FZ150

Vzít nějaký z výše doporučených, nebo se koukat dál ? Tu cenu bych fakt rád viděl maximálně kolem těch 8 000,-

Díky :)
uher.lukas
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Flor.cz 29. 11. 2012 16:14

Zajímavý je ještě Samsung EX1, má supersvětelný objektiv a protože se doprodává, tak je za velmi dobrou cenu. Dá se sehnat i pod sedm.
✔️ Galerie pro fotografy zdarma:.. http://_Story_Show_Gallery_.flor.cz
Flor.cz
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod uher.lukas 18. 1. 2013 23:33

Tak jsem si EX1 už pořídil a mám na jeho majitele otázku :)
Jde nějak udělat aby zároveň byla aktivní funkce BKT a časovač byl nastaven na 2 vteřiny?

Když chci totiž fotit, tak téměř pokaždé tím při uvolnění spouště malinko pohnu.

Díky za odpověďi (i když budou negativní).
uher.lukas
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Cindy557 19. 1. 2013 00:57

uher.lukas píše:ale kdyby byl tip na slušnou zrcadlovku za dobré peníze, tak si i připlatím (ale maximum je 10 000,-).


Už je to starší, asi neaktuální, ale takových dotazů je tu v poslední době víc. To je jako by někdo napsal že chce koupit Opel Corsa, ale místo klimy v té Corse by raděj koupil Nějaké SUV. Třeba Land Rover Discovery. To prostě není možné. Pokud někdo nechce cvakat kompaktem a má zájem o fotografování, tak bych mu doporučil bazarový 40D + bazarový 50/1,8 kde se dostaneme na podobnou částku jako uvádí zadavatel otázky, cca 10 000,- a může získávat první zkušenosti. Další objektivy nebo výměna těla už bude v době, kdy bude vědět co chce, a už se nebude muset ptát. Jsem přesvědčen, že s touto kombinací se dá něco naučit. Nebo Bazarový 5D, ale rozdíl mezi 40D a 5D je v bazarech skoro dvojnásobný. Já osobně bych utáhl jinde a šel do té pětky. Tolik Canon, u Nikonu se jistě najde něco podobného, myslím rozumná kvalita za málo peněz, ale Nikony neznám, tak o tom nebudu kafrat. No a shrnutí na závěr. Pokud je uvedená částka maximum, co chce fotograf do fototechniky investovat, tak určitě ať neuvažuje o zrcadlovce. Moje žena cvaká Mjůčkem 8Mpx a fotky do alba to dělá hezké (když jsem jí chtěl letos na vánoce koupit novou bezzrcadlovku, tak to odmítla, protože se jí tím cvaká dobře). Už to nemáme kam dávat. Ale fotografování je o něčem jiném............
Cindy557
Návštěvník
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků