Pomužete? Hledam zrcadlovku za Panasonic fz28.

Diskuze pro všechny zájemce o koupi digitálního fotoaparátu

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Balda_87 14. 8. 2011 14:25

Canon nebo Nikon, to je už jasně daný. Mám určitou představu, kterým směrem bych svoje focení chtěl posunout.

Teď prahnu hlavně po focení za horšího světla, focení pohyblivých objektů. Příklad, je dost zataženo, jsem v lese a kolem mě lítá banda bikerů na skocích. S fz28 za takovýho světla, ostrá fotka takřka bez šance. Maximálně se spolehnout na automatiku a pak v kompu drhnout od šumu jak o život. A jak to nakonec vypadá :\
Vím že tohle bude hodně o sklech. A v těch se teprv budu muset pořádně rozkoukat.

Vypadá to že se ve finále budu rozhodovat mezi 600d, d90 a d5100.
Jde spíš o to, že mě hodně lákají featurky s displayem u 600D a d5100, na ty moje krkolomný foto pózy jak dělaný. To spíš ale na makro a rúzný abstrakce. :D Jinak samozřejmě hledáček. Kterej u f28 moc nepoužívám, na to se skoro nedá koukat. No a když bych byl ochotnej upustit od toho výklopnýho displaye, d90 se mi hodně líbí.

Jinak je nějaká zkušenost s rychlostí focení? Má nějaký z techto tří jmenovaných výrazně navrch? Při tom sportu se to hodně užije.
Zvukomol, elektrožrout, čilautář a spontánní kreativec, jenž procit ve stadiu repetativ.

iPod classic 160GB (rockboxed).
└> Sennheiser IE8 + Denon AH C551
+ ZoomH4n - mrštný lapač kmitů

Canon 1100D + Canon EFS 17-85mm
Huawei P8
Balda_87
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod player 14. 8. 2011 15:34

600D jsem si minuly tyden vzal do ruky a neco tak lacineho jsem ve fototechnice dlouho nezazil. Na stistk neprijemne placate cudliky, vrchni roller pri otaceni dela ramus, ze do divadla bych si to vzit netroufl a plast, z jakeho je obal fotoaparatu je snad ten nejlevnejsi co lze vyrobit.
Ve srovnani s nim pak D5100 pusobi jako fotoaparat o tridu vyse, co se zpracovani tyce.
D90 oproti oboum zminenym ma vyhodu zejmena v pohotovejsim a pohodlnejsim ovladani a vetsim hledacku.
Upozornění administrátora: Odstraněn podpis odporující pravidlům fóra.
player
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod oldbas 15. 8. 2011 10:55

Pokud jde o ty tvoje krkolomný foto pózy, nezapomeň na jednu důležitou věc. Pokud fotíš přes displej, zapoměň na to, že chytneš bikera ve skoku. Touto metodou ho nechytneš ani na sluníčku, natož v lese. Focení se zrcadlovkou za použití živého náhledu je hodně pomalé( trvá sekundy, neš zaostří), alespoň Canon a Nikon.
Rozhodoval bych se mezi Canonem 60d a Nikonem D90. Kvůli rozpočtu bych volil Nikon D90 + Nikon 18-105 + Tamron 70-300VC. Za ty peníze nic lepšího nekoupíš. Možná 18-105 vyměnit za Tamrona 17-50 f/2,8 kvůli světelnosti a časem, pokud Ti bude vadit světelnost u Tamrona 70-300, vyměnit ho za novou Sigmu 70-200 f/2,8. Ale určitě bych v případě Nikonu přemýšlel o Nikonu 35 f/1,8. Hodit se bude i externí blesk, něco jako SB700.
Fotím Kanónem
oldbas
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod file12 15. 8. 2011 20:51

No na liveview je fakt nejlepší Sony A55. Jediný co mi na ní momentálně vadí je že je malá. Dneska jsem s ní fotil hokej a docela jsem ocenil automatický přepínání mezi hledáčkem a displayem. Člověk má pak větší přehled co se kde děje. AF už se taky u Sony hodně zlepšil. Uvidíme až konečně vydaj A77.
D7000; 18-105; 35/1,8G; Sigma 70-200/2,8 HSM Macro II
MacBook Pro,2,26ghz,4GB RAM,SSD, foto zpracovávam v Aperture,GIMP
file12
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Balda_87 24. 12. 2011 07:20

Tak finanční okolnosti nedovolily jít výš, povedlo se mi sehnat za víc než rozumnou cenu set Canon 1100D s Canon 18-55 a 70-300, mám ho sotva týden a oproti tomu ultrazoomu jsem se posunul nejmíň o kilometr vpřed. Původně jsem myslel, že s tim canonem vydržím max do léta, pak ho střelim. Takže bych teď moc neutrácel za skla. Ale nějak se mi líbí, dostávám od něj to, co mě u FZ28 tolik omezovalo, tolik mi chybělo, myslim si že výš jít nepotřebuju. Alespoň zatím.
Teď uvidím, jestli nezměním názor, třeba za půl roku. Zatim jsem nadšený.

Jedna z vůbec prvních fotek.
Zvukomol, elektrožrout, čilautář a spontánní kreativec, jenž procit ve stadiu repetativ.

iPod classic 160GB (rockboxed).
└> Sennheiser IE8 + Denon AH C551
+ ZoomH4n - mrštný lapač kmitů

Canon 1100D + Canon EFS 17-85mm
Huawei P8
Balda_87
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Daemonius 24. 12. 2011 12:01

A hele kytka. :)

1100D neni nějak špatná, do objektivů klidně investuj, pokud chceš zůstat u Canonu.

Kdybys chtěl něco na focení akčních věcí, mrkni se po starším 1DMK2 (1DMK2N - větší display). Je to starší, ale ISO ujde tak do 400-800 a hlavně to má přesně a extra svižné AF.
Daemonius
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Ganec 27. 12. 2011 11:32

Balda_87, ohladom tej fotky: manualne nastavenie, F20, ISO 800 a 1/330 sekundy?

Ak si takto nastavoval svoj dovtedajsi kompakt tak uz chapem preco si s nim bol nespokojny...

Balda_87 píše:Tak finanční okolnosti nedovolily jít výš
.. tak si si kupil najlacnejsi set s objektivmi bez stabilizacie?
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Balda_87 1. 1. 2012 08:10

Ganec píše:.. tak si si kupil najlacnejsi set s objektivmi bez stabilizacie?


Na to jsem myslím odpověděl v té samé větě, jejíž část jsi citoval. Pak ale nechápu otázku. Je mi nejspíš jasné kam tím míříš. Podle tebe si takový set, jako byl ten co jsem koupil, nemůže na trhnu najít cílovou skupinu? Někoho komu bude stačit, bude s nim spokojený? Automaticky je to špatný set? :hm Nebo tu otázku prostě jen nechápu? ,)


Ganec píše:ohladom tej fotky: manualne nastavenie, F20, ISO 800 a 1/330 sekundy?

Asi docela přesně. Nedělá mi problém přiznat že to prasím. Učím se. Medotou pokus/omyl. Víš ty ale, jaké množství světla 15cm pod takovou 200W CFL lampou je? Je fakt že nižší citlivost jsem nastavit mohl. Na citlivost já zapomínám hodně často.
Dobrou radou nikdy nepohrdnu ,)
Zvukomol, elektrožrout, čilautář a spontánní kreativec, jenž procit ve stadiu repetativ.

iPod classic 160GB (rockboxed).
└> Sennheiser IE8 + Denon AH C551
+ ZoomH4n - mrštný lapač kmitů

Canon 1100D + Canon EFS 17-85mm
Huawei P8
Balda_87
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ganec 1. 1. 2012 12:22

naozaj nechapem komu je tento set urceny .. za podobnu cenu si mohol mat stabilizovany double set od Nikonu ci Pentaxu, ktory je aj kvalitativne aj pouzitlene inde. Alebo bezzrkadlovky .. aj lacnejsie.
Sice nie s dosahom 480mm EQ, ale aj tak pri foteni s teleobjektivom sa obavam ze tvoja FZ28-ka by ti vdaka stabilizacii posluzila lepsie a mozno ma aj kvalitnejsi objektiv.

K tomo zaberu: pri F20 uz krezbu objektivu nici diffrakcia .. ved si nastav ten isty expozicny cas na FZ28 a porovnaj. Mozno budes prekvapeny.
(neporovnavaj len rovnake ISO .. koli inej svetelnosti by si porovnaval jablcka s hruskami .. podstatny je expozicny cas)
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod identit4 1. 1. 2012 13:42

ganec: já zase nechápu, co ty tady předvádíš. když se podívám třeba na megapixel, tak nejlevnější stabilizovaný double zoom kit od Nikonu je o tři tisíce dražší než ten Canon. Set od Canonu má zase o 100 milimetrů delší ohnisko. Další otázka je, k přeceňování stabilizace u objektivu 18-55 (zbytečnost). U telete je přidaná hodnota stabilizace už trochu o něčem jiném.

Focení s dlouhými ohnisky u DSLR (SLT) x EVIL je tak trochu o něčem jiném.

FZ28 sice má stabilizaci, ale zase nemůže jít tak vysoko s ISO.
Taky by mě zajímalo, čím máš podložené tvrzení o vyšší kvalitě 18x objektivu v Panasonicu oproti telezoomu od Canonu.

Na porovnávání jablek s hruškami jsi ty expert, že ááááááááááááno :-)
identit4
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ganec 1. 1. 2012 14:27

hej, ked som v rychlosti pozrel ceny tak set Nikonu bol dakych 70 euro viac ako set Canonu, ale set Pentaxu stal podobne, tak som to vyjadril slovami "za podobnu cenu". Ved aj 3 tisicky u tej ceny nie je az taky velky rozdiel.

Stabilizacia u setaku sa tiez oplati. Canon totizto voli take expozicne casy ze sa bez nej nedaju udrzat. Ked som publikoval prvy RAW z Canonu tak som bol oznaceny za idiota co nevie fotit. A to len koli tomu ze zaber bol preexponovany (lebo Canon) a roztraseny (lebo automatika zvolila neudrzatelny expozicny cas).
identit4 píše:U telete je přidaná hodnota stabilizace už trochu o něčem jiném.
ved presne to som aj napisal!!!

identit4 píše:FZ28 sice má stabilizaci, ale zase nemůže jít tak vysoko s ISO.
ale ma lepsiu svetelnost a netreba zaclonovat objektiv aby mal normalnu krezbu.

identit4 píše:Taky by mě zajímalo, čím máš podložené tvrzení o vyšší kvalitě 18x objektivu v Panasonicu oproti telezoomu od Canonu.
to mam vsetko dokazovat?
Objektiv Panasonicu funguje podla recenzii dobre aj na zoome a Panasonic odstanuje vady objektivu. Uspesne, aberacia je pre neho neznamy pojem.
A napisal som ze mozno (s tym ze priamo to porovnavane nemam ale vsetko naznacuje tento vysledok).
Dokaz mi ty ze archaicky telezoom je kvalitnejsi!

-- 1. 1. 2012 15:00 --

Balda_87, ked uz mas FZ28 aj zrkadlovku, mohol by si ich porovnat na niekolkych zaberoch?
Ale neporovnavaj rovnake ISO, ale zaber pri rovnakom expozicnom case.
(s clonou sa netrap, nemoze byt rovnaka kedze velkost chipov su rozne)
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod identit4 1. 1. 2012 15:31

dobře si to ohýbáš, jak se ti to hodí. takže popořadě:

Ganec píše:Stabilizacia u setaku sa tiez oplati. Canon totizto voli take expozicne casy ze sa bez nej nedaju udrzat. Ked som publikoval prvy RAW z Canonu tak som bol oznaceny za idiota co nevie fotit. A to len koli tomu ze zaber bol preexponovany (lebo Canon) a roztraseny (lebo automatika zvolila neudrzatelny expozicny cas).

Promiň, ale ono to označení nebude asi tak mimo. V tomhle odstavci jsi se vlastně přiznal, že ten foťák neumíš ovládat. Shodou okolností mám taky 500D a světe div se, s přepaly jsem problém nikdy neměl.

Ganec píše:Ved aj 3 tisicky u tej ceny nie je az taky velky rozdiel.

Je to navýšení ceny o 20%, to si myslím, že rozdíl je.

Ganec píše:ale ma lepsiu svetelnost a netreba zaclonovat objektiv aby mal normalnu krezbu.

Světelnost má na dlouhém konci lepší o necelé 1EV, kdežto použitelnou citlivost má horší řekněme o 2EV (ISO 400 vs ISO 1600). O kolik EV je stabilizace schopná prodloužit expoziční čas jsem se nikde nedočetl, nicméně jak vidno, tak 1 EV si od toho budeš muset odečíst.

Ganec píše:to mam vsetko dokazovat?

Pokud něco tvrdíš, tak ano. Já neříkám, že je Canon lepší, já se jen ptám, dle čeho jsi přišel na to, že je horší.

Ganec píše:Objektiv Panasonicu funguje podla recenzii dobre aj na zoome a Panasonic odstanuje vady objektivu. Uspesne, aberacia je pre neho neznamy pojem.

Když už se oháníš hodnocením v recenzi na Digimanii, tak to sem napiš všechno. Něco jsi totiž, určitě zcela náhodou, vynechal: "O dost horší je to u delších ohnisek s nízkou clonou. Tam je aberace plošně i barevně výraznější. S vysokou clonou pak aberaci opět téměř nepostřehnete."
Ale jinak ten objektiv špatný nebude :-)

Ganec, měl bys méně diskutovat a víc fotit. Z tvých příspěvků je patrné, že toho zrovna moc odfoceno nemáš. Jinak bys některé věty nemohl napsat.

Jinak tahle debata nemá smysl, je to jako se snažit diskutovat se španělskou inkvizicí :-)
identit4
Návštěvník

Odeslat příspěvekod golem2 1. 1. 2012 16:14

Ganec píše: Canon totizto voli take expozicne casy ze sa bez nej nedaju udrzat. Ked som publikoval prvy RAW z Canonu tak som bol oznaceny za idiota co nevie fotit. A to len koli tomu ze zaber bol preexponovany (lebo Canon) a roztraseny (lebo automatika zvolila neudrzatelny expozicny cas).

Ako vidím nič sa nezmenilo.
zaber bol preexponovany (lebo Canon) - Mám pocit, že si vytiahol tú bratovu fotku z rokliny. Fotoaparát odfotil iba to na čo namieril. Na kríky v tieni z ktorých fotoaparát zmeral aj expozíciu. Je logické, že osvetlené kraje rokliny a nebo budú prepálené. Je to dôvod na to, že tvrdíš, že Canon prepaluje?

lebo automatika zvolila neudrzatelny expozicny cas - Pozrel som si údaje z Exifu a je tam: Program expozíce - S preferencí clony. Ak mi to správne ukazuje a pochopil som to správne, tak tam mal predvolbu clony. Fotka je preto roztrasená, lebo automatika zvolila neudržitelný čas? Keď nastavím v predvolbe clony pevnú clonu, tak mi foťák dosadí čas. V tomto prípade 1/25, 8, 125 a to je jednou z príčin celkovej neostrosti fotky. O tom či by v tomto prípade pomohol IS by sa dalo iba špekulovať. Rozhodne by viac pomohlo zmeniť nastavenia fotoaparátu(ISO)
Canon 6D, 17-40, 24-105,70-200/2,8,100/2,8 IS,
golem2
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ganec 1. 1. 2012 16:30

identit4 píše:V tomhle odstavci jsi se vlastně přiznal, že ten foťák neumíš ovládat. Shodou okolností mám taky 500D a světe div se, s přepaly jsem problém nikdy neměl.
sorry ale ked uz automatika nedokaze normalne exponovat takyto jednoduchy zaber...
Ze prepaly ignorujes neznamena ze ich nemas. Len ze ich nerozonavas, alebo si si uz zvykol.

identit4 píše:Je to navýšení ceny o 20%, to si myslím, že rozdíl je.
v cenniku ci som pozeral to bolo okolo 10%, cena Pentaxu K-r bola rovnaka

identit4 píše:Když už se oháníš hodnocením v recenzi na Digimanii, tak to sem napiš všechno. Něco jsi totiž, určitě zcela náhodou, vynechal: "O dost horší je to u delších ohnisek s nízkou clonou. Tam je aberace plošně i barevně výraznější. S vysokou clonou pak aberaci opět téměř nepostřehnete."
to mi uniklo..
Ale aj tak: treba chapat text z kontextu a staci si pozriet tie vyseky aby bolo jasne ze v skutocnosti to nie je zle, len to nie dokonale.
Pre porovnanie si staci pozriet hociaku recenziu setaku, vsade je aberacia davana medzi zapory.

identit4 píše:O kolik EV je stabilizace schopná prodloužit expoziční čas jsem se nikde nedočetl, nicméně jak vidno, tak 1 EV si od toho budeš muset odečíst.
viac ako 2 EV .. obcas aj 3-4 EV

-- 1. 1. 2012 16:31 --

golem2 píše:Rozhodne by viac pomohlo zmeniť nastavenia fotoaparátu(ISO)
ISO 125 som urcite nenastavoval
Co by si ty nastavil za jasneho dna? Trapil by si sa s nastavovanim ISA?

golem2 píše:Je to dôvod na to, že tvrdíš, že Canon prepaluje?
Samozrejme. Mal by zvolit kompromisnu expoziciu aby bolo spravne exponovane aj okolie. Ale nerobi to.
Pekne to vidno napriklad tu (ze v porovnani s ostatnymi znackami preexponovava)
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod golem2 1. 1. 2012 16:49

Ganec píše:Co by si ty nastavil za jasneho dna? Trapil by si sa s nastavovanim ISA?
Samozrejme. Mal by zvolit kompromisnu expoziciu aby bolo spravne exponovane aj okolie. Ale nerobi to.

Keby som mal statív, tak najnižšiu citlivosť, ináč citlivosť ISO sa nastavuje tak aby zodpovedala úrovni osvetlenia.
Korekciu expozície zvolí fotograf, fotoaparát nevie čo fotografuješ a ako to chceš mať nafotené.
Pekný nový rok dobré svetlo zvlášť na hlavu
Canon 6D, 17-40, 24-105,70-200/2,8,100/2,8 IS,
golem2
Návštěvník
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků