Lightroom 6

Všeobecná diskuze o grafických programech pro práci s fotografiemi

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod landov 18. 4. 2015 07:44

Kedze terminov/rumorsov na vydanie LR6 bolo neúrekom, narazil som dnes na tento, ktory vyzera celkom zaujimavo...ak by to bola pravda, tak dufam, ze bude uz aj s podporou Nikonu D7200

http://lightroomkillertips.com/somethin ... l-over-it/
landov
Expert

Odeslat příspěvekod Allydamm 18. 4. 2015 11:37

Tak možná si bude hrát v uzavřené betě, otevřenou přeskočí? Jinak když v úterý pustí open, kolik tak bývá 4-5 měsíců, to znamená vylepšený LR před vánoci. Už aby to bylo, některá omezení mě štvou.
Allydamm
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 20. 4. 2015 18:18

Dalsia sprava - prvy by mal byt novy Lightroom CC uz zajtra http://photorumors.com/2015/04/20/adobe ... -tomorrow/
Ondrej Bobek
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Calven 20. 4. 2015 18:36

Super. To ze bude CC mi vobec nevadi.
Calven
Návštěvník

Odeslat příspěvekod lemming 20. 4. 2015 21:44

Pokud bude už jen CC, tak koupím spíš předchozí verzi. Sice nebudu mít nejnovější vychytávky, ale aspoň ji nebudu muset platit pořád znova a znova.
lemming
Návštěvník

Odeslat příspěvekod bob222 21. 4. 2015 06:23

O to platenie ani tak nejde (aj keď to skryté žmýkanie naserie), ako o fungovanie bez netu. Predpokladám že to plnohodnotne nepôjde?
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Calven 21. 4. 2015 06:41

Samozrejme že to ide. Internet potrebuješ raz za nejaký čas (tuším 30 dní) dní kvôli overeniu licencie. Inak môžeš pokojne bez problémov fungovať offline.
Calven
Návštěvník

Odeslat příspěvekod bob222 21. 4. 2015 07:22

Takže v počítači bez netu to nepofachá. hm...
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Calven 21. 4. 2015 07:31

V tom prípade CC nie je pre Teba. Máš veľa iných možností. Už len dve otázky: ako by si chcel dostať CC do počítača bez internetu? A ako často si 30 dní v kuse bez internetu?

Len aby nedošlo k omylu - Adobe sa nezastávam, tiež mi touto zmenou zodvihli tlak. Ale po upokojení a logickom zvážením mi tých pár € mesačne za PS a LR prišiel ako pre mňa férový obchod.
Calven
Návštěvník

Odeslat příspěvekod bob222 21. 4. 2015 08:04

Mám jeden PC ktorý nepripájam nikdy. Zo špecifických dôvodov.
Inak samozrejme som na nete, len u notebooku je to často len cez wifi a nieviem aké sú požiadavky na kvalitu prenosu.
V zásade ale kým nekúpim nový foťák tak mi je nový LR na dve veci. Pár zlepšení zatiaľ oželiem. Rovnako ako u zoneru, ten sa oplatilo vziať ob 2-3 generácie...
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Radek71 21. 4. 2015 08:10

To overeni je jenom overeni, to musi fungovat i na 25 let starem modemu. Jinak pocitac bez netu nema ani NASA v raketoplanu ani ti co kradou kreditky, to maj opravdu jenom ti, co dbaji na bezpecnost.
Jinak vsechno je o cene, ja kupoval licenci za 120 USD myslim. Limit davam na tri roky, tak to musi stat do 3,5 USD/mesic, jinak budu mit spatny pocit v zaludku.
Radek71
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Calven 21. 4. 2015 08:12

bob222: Asi si celkom nepochopil, ako pracuje Adobe CC. LR (a aj PS) je klasická desktopová aplikácia, tak ako si zvyknutý doteraz. Všetko môžeš mať lokálne - teda knižnice, fotky, presety a ja neviem čo ešte. Jediný rozdiel je, že sa inštaluje z internetu, a občas sa vypýta na internet, aby si skontrolovalo, či je Tvoja licencia platná. Všetko ostatné môžeš riešiť offline. Nikto nikoho nenúti mať fotky a všetko okolo v cloude. Teda aspoň zatiaľ nenúti... :-)
Pokiaľ ide o WiFi. Na iMAcu som pripojený len cez WiFi (vzhľadom na môj úbohý internet je to úplne v poriadku) a žiadne obmedzenie nie je.

S poslednými vetami máš samozrejme pravdu. Ak budú len tie tri/štyri nové funkcie, tak to bude dosť minoritný update. Ale ja očakávam aj zlepšenia pod kapotou (napríklad zlepšenie odšumovania, zmena práce s smart albumami, mojím tajným snom je podpora práce s dvoma knižnicami naraz) a tak upgrade privítam. Zvlášť, keď to mám zaplatené.
Calven
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Lotrandor 21. 4. 2015 09:45

Tak ono to za ty 3 dolary je, jen musíš akceptovat fakt, že k tomu dostaneš PS, za který připlatíš dalších 6 :).

Někde mi leží původní LR5, ale některá vylepšení spolupracující s PS CC jsou natolik příjemná, že jsem přešel na CC asi před půl rokem a nelituju. Za cca 18 měsíců zaplatím jako za novou verzi, ale to byla dřív perioda aktualizace. Tu jsem sice mohl mít za cenu upgrade a ušetřil bych cca 30 babek, ale za ty mám PS CC.

Ačkoliv jsem původně nebyl příznivec pronájmu software, tak po zkušenostech s Office365 a Adobe CC musím říct, že je to dost v pohodě. Licence jsou 2x od každého, takže mám PS i LR na notebooku i pracovní stanici, navíc jedno je OS X a druhé Windows 8, stejně tak ten Office. V podstatě se to dá i udělat tak, že se s někým dohodneš a zaplatíš si půlku, jeden účet pak sdílíte. si to nebude úplně v souladu s EULA, ale kdo by vás za to naháněl. Pak je to za 5 dolarů měsíčně LR i CC.

P.S. při reinstalaci počítače je výborná pomoc, člověk se přihlásí, stáhne instalátor a může odejít, za chvíli tam má svoje prostředí. Servery to podávají celkem svižně. Za půl roku jsem neměl problém s ověřením, ale je pravda že mám oba kompy prakticky stále připojené.
Naposledy upravil Lotrandor dne 21. 4. 2015 09:47, celkově upraveno 1
Lotrandor
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Allydamm 21. 4. 2015 09:47

Třeba už jenom štětec masky na filtry za upgrade musí stát, tedy pokud ho do LR plánují. :-)
Allydamm
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Lotrandor 21. 4. 2015 09:49

Jasně, maska na přechoďáku je v CR, takže snad to dají i do LR. Člověk si ušetří cestu do PS.
Lotrandor
Moderátor
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků